Jiří Zahajský: Po 31 letech zradil ženu kvůli jiné. Ty dvě se od té doby nenávidí!

18. 1. 2019
Jiří Zahajský: Po 31 letech zradil ženu kvůli jiné. Ty dvě se od té doby nenávidí!
V sobotu 19. ledna by mu bylo osmdesát let. Herec, kterého proslavila role inspektora Trachty ve filmu Rozpuštěný a vypuštěný, žil dlouhá léta po boku Kamily Moučkové. Byla o jedenáct let starší, měla už tři děti, ale on ji miloval a stál po jejím boku i tehdy, když podepsala Chartu 77. O jednatřicet let později ji ale opustil kvůli Janě Brejchové. S tou pak žil od roku 1992 až do své smrti v roce 2007.

Vyučil se soustružníkem

Jiří se narodil v Mšeně u Mělníka a už jako malý kluk měl zájem o herectví. Z celé rodiny byl ostatně jediný, kdo měl herecký talent. Přesto ale toužil po kariéře hajného nebo pilota, vyučil se ale jako skoro každý soustružníkem.

Když se pak rodina přestěhovala do Děčína, začal hrát Zahajský v ochotnickém souboru. Už tam bylo jasné, že má velký talent, proto mu tehdejší režisér ochotníků vyjednal zkoušky ke studiu u E. F. Buriana. Nakonec vystudoval i DAMU a brzo se stal členem vinohradského divadla.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Na sobotu připadá vzpomínkový den na ty, co ztratili svůj život v druhé světové válce. Toto období těžko snášíte, pokud jste starší generace, platí to pro vás dvakrát. Nepříjemné okamžiky…