Jiří Zahajský: Po 31 letech zradil ženu kvůli jiné. Ty dvě se od té doby nenávidí!

Jiří Zahajský: Po 31 letech zradil ženu kvůli jiné. Ty dvě se od té doby nenávidí!

V sobotu 19. ledna by mu bylo osmdesát let. Herec, kterého proslavila role inspektora Trachty ve filmu Rozpuštěný a vypuštěný, žil dlouhá léta po boku Kamily Moučkové. Byla o jedenáct let starší, měla už tři děti, ale on ji miloval a stál po jejím boku i tehdy, když podepsala Chartu 77. O jednatřicet let později ji ale opustil kvůli Janě Brejchové. S tou pak žil od roku 1992 až do své smrti v roce 2007.

Vyučil se soustružníkem

Jiří se narodil v Mšeně u Mělníka a už jako malý kluk měl zájem o herectví. Z celé rodiny byl ostatně jediný, kdo měl herecký talent. Přesto ale toužil po kariéře hajného nebo pilota, vyučil se ale jako skoro každý soustružníkem.

Když se pak rodina přestěhovala do Děčína, začal hrát Zahajský v ochotnickém souboru. Už tam bylo jasné, že má velký talent, proto mu tehdejší režisér ochotníků vyjednal zkoušky ke studiu u E. F. Buriana. Nakonec vystudoval i DAMU a brzo se stal členem vinohradského divadla.

Pokračování 2 / 4

Ujala se ho Kamila Moučková

Psal se rok 1961 a Jiří byl mladý, pohledný, trochu uzavřený a nenápadný muž. Neměl tenkrát kde bydlet a spal v šatně. Herečce Švorcové ho bylo líto, tak se zeptala známé Kamily Moučkové, zda by ho u sebe nenechala bydlet.

Partnera neměla, tak ho k sobě vzala. Byla o jedenáct let starší, měla tři děti, přesto to Zahajskému nevadilo. Ona byla tehdy známou televizní moderátorkou, on se pomalu prosazoval.

Pokračování 3 / 4

Kvůli partnerce nemohl točit

Koncem šedesátých let a v průběhu sedmdesátých byla Kamila Moučková pro své názory politicky nežádoucí, navíc potom podepsala Chartu 77. I když jí Jiří nic nevyčítal a byl její pevnou oporou, politická represe se podepsala jak na jejich pracovním, tak zřejmě i soukromém životě. On nemohl točit, hrál dlouho jen v divadle, ona pracovala jako uklízečka či barmanka, a to ji zřejmě trápilo. On začal pít a zřejmě se vzájemně odcizili.

Pokračování 4 / 4

Zamiloval se do Jany Brejchové

Po jednatřiceti letech se Zahajský bláznivě zamiloval do kamarádky Kamily, herečky Jany Brejchové. Zapomněl na všechno, co spolu s Kamilou prožili, a opustil ji. V roce 1997 se s Brejchovou dokonce oženil. Kamila se z podrazu pět let vzpamatovávala a ke své sokyni cítila nenávist. Snažila se tyhle emoce potlačit a odpustit, ale nešlo to.

Nenávist nezmizela ani po smrti Zahajského v roce 2007, kdy zemřel na rakovinu prostaty. Brejchová jí nenávist oplatila tím, že Kamile Moučkové neřekla, kde je Jiří Zahájský pohřbený. „Brejchová mi to nikdy neřekla,“ posteskla si. Svému partnerovi tak od pohřbu neměla možnost nikam přinést květinu.

Teprve nedávno, po operaci krčku, kterou Moučková prodělala, v jednom z rozhovorů prohlásila, že je jí to už jedno a že jí je Brejchové pouze líto.

Doporučujeme

Články odjinud