JIŘINA (32): Spam mi málem rozbil manželství!

23. 2. 2017
JIŘINA (32): Spam mi málem rozbil manželství!
Jiřina není žárlivý typ a nikdy neměla potřebu svého partnera kontrolovat. Jednou však neodolala a kvůli hloupému spamu bylo málem po manželství.

S Petrem se známe sedm let, společnou domácnost sdílíme pět let a čtyři roky jsme manželé. Děti nemáme a kdo ví, zda někdy mít budeme. Oba máme spoustu koníčků, plánů i zájmů, a tak bychom momentálně zcela jistě nebyli dobrými rodiči.

Bohužel se před necelým rokem stalo něco, co náš vztah kompletně prověřilo. Petr mi byl nevěrný s mladou stážistkou, která u nich ve firmě pracovala v rámci jednoho dobrovolnického programu. Jejich románek trval jen dva měsíce, pak dívka odjela. Na nic jsem tehdy nepřišla.

Petr se mi přiznal až v jedné slabé chvíli, kdy mu velice vážně onemocněla maminka. Bylo to pro nás oba hodně těžké období. Nicméně jsem manželovi odpustila. Ten všeho litoval, velmi se snažil a život se nám pomalinku vracel do normálu. Společná péče o umírající maminku i překonaná krize náš vztah dle mého mínění posílily. Nicméně se nedávno stalo něco, co se v současné době může stát takřka každému.

Ten den jsem nešla do práce, čekalo mě trhání osmiček, a tak jsem si vzala raději volno. Plánovala jsem, že budu po zákroku pracovat z domova – tedy pokud mi to bolest dovolí. Bohužel jsem zapomněla laptop v práci, a tak jsem zavolala manželovi, zda si mohu půjčit jeho druhý počítač, který do kanceláře nenosí.

„Bez problémů, Jiřinko, co je otevřené pozavírej, popřípadě ulož,“ řekl mi. No a pak následoval klasický scénář…: mezi otevřenými okny byla i emailová pošta, kterou jsem prostě nedokázala automaticky zavřít. Ne že bych nějak lustrovala všechny složky, pouze jsem očima přejížděla aktuální došlou poštu...

No a nemilé překvapení na sebe nenechalo dlouho čekat: „Ahoj, tvůj inzerát mě moc zaujal. Já pracuji jako stevardka a příležitostně jako modelka spodního prádla – stále pendluji po republice a Německu, a tak moc času na vážný vztah nemám. Ale to ti asi nevadí, že? Mrkni na mé fotky na www…“ psala manželovi jakási slečna Irenka.

Když jsem email dočetla, rozklepaly se mi nohy, srdce mi bušilo jako o závod a musela jsem si sednout – no, možná ten pocit také znáte. Co teď, proboha? On to snad udělal znovu! Poštu jsem v návalu vzteku zavřela, odhlásila se, zaklapla laptop a šla si zapálit cigaretu.

Pak se mi vše rozleželo v hlavě, ale bohužel jsem se do emailu manžela už nedostala – heslo pochopitelně neznám. Chtěla jsem si zprávu znovu pročíst a popřemýšlet, co dál. Nechtěla jsem být za blbce, až o všem budeme mluvit. Samozřejmě mi chvilku vrtalo hlavou, že Petra nenapadlo, že se půjčením laptopu vystavil jistému riziku, ale prostě jsem měla v tu chvíli „temno“.

Když přišel Petr domů, okamžitě poznal, že se něco děje. A jelikož nejsem v řešení problémů příliš trpělivá ani zdrženlivá, vše jsem na něj okamžitě vysypala. „Jiřinko, ale já nikde inzerát nemám, opravdu! Ten email je spam, jen jsem ho prostě ze zvědavosti otevřel a nesmazal, to byla chyba!“ řekl mi. Jenže já nechtěla nic slyšet a odešla jsem k sestře a byla přesvědčená, že se rozvedu.

Sestra je má vrba i „terapeutka“, sedly jsme si k počítači a začaly pátrat; googlovaly, projížděly diskuse i poradny a nakonec zjistily, že takové spamy opravdu existují! Některé pofiderní seznamky jednoduše lákají nové klienty tímto poněkud diskutabilním způsobem. „Ale kdo ví, zda mezi takové pochybné spamy skutečně patří i tento email!“ myslela jsem si.

Jenže zhruba po pěti hodinách mi volal Petr, že má přislíbené vyjádření provozovatele oné seznamky, která byla v emailu zmíněna, dokonce kvůli tomu kontaktoval i svého kamaráda právníka, který na seznamku „trochu zatlačil“. Netuším, jak se mu to povedlo, ale vyjádření i s omluvou mi opravdu druhý den přeposlal! Možná nejsem jediná, komu podobně hloupý spam zkomplikoval vztah a naboural důvěru, dejte si pozor!

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Partner se vám svěří s nespokojeností, kterou ve vztahu zažívá. Neřekne vám nic nového, dávno jste to tušili. Milí Raci, možná je před vámi rozchod či zajímavé rozuzlení. Pokud máte děti,…

Nejčtenější články

Doporučujeme