Jiřina Bohdalová a Karel Gott jako manželé? Které muže herečka milovala?

28. 11. 2019
V květnu oslavila 88. narozeniny a zdá se, že pro ni věk nehraje velkou roli. Před pár dny sice musela Jiřina Bohdalová do nemocnice se střevními potížemi, ale už je zase doma. Jinak je tahle fenomenální herečka a dáma českého filmu, jak se jí říká, stále aktivní. Letos zazářila ve snímku Klec, moderuje televizní pořad a dělá spoustu věcí, které nedělají ani ženské o polovinu mladší. Na svém kontě má desítky filmů, jen rodinný život jí úplně nevyšel. Kdo jsou její osudoví muži?

Pracovala jako učitelka

Narodila se v květnu 1931 v Praze do chudé rodiny, otec byl truhlář a maminka služka. Oba se narodili jako nemanželské děti, což si v sobě nesli podle Bohdalové celý život. Přesto rodiče chtěli, aby z dcery něco bylo. Vystudovala proto gymnázium a po maturitě pracovala tři roky jako učitelka. Už jako malá holčička se ale objevovala v divadle. Maminka patřila mezi ochotníky, takže dcera v ní měla vzor. Chodila na balet a v šesti letech se mihla v němém filmu Pižla a Žižla na cestách. Pozorný divák ji pak mohl poznat ve filmu Madla zpívá Evropě.

Až napotřetí se dostala na DAMU, ale studium kvůli těhotenství přerušila. Dostudovala až v roce 1957, to už byla dva roky na světě dcera Simona. Absolvovala představením Josefina, kde si jí všiml Jan Werich a nabídl jí místo v divadle ABC. Pak hrála v Městských divadlech pražských a později od roku 1967 až do roku 2004 byla Jiřina Bohdalová členkou Divadla na Vinohradech. Tady si zahrála krásné role, například v Idiotce, Kočičí hře nebo Domě na nebesích. Od padesátých let se začala objevovat taky ve filmu, v šedesátých vytvořila řadu skutečně výtečných rolí, díky nimž se vyšplhala na herecké nebe.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Poslouchejte hlasy svého těla a dopřejte si odpočinek při oblíbených činnostech. Jakmile si začnete nosit stres z práce domů, nastanou vám krušné chvilky. Proč si kazit náladu okolnostmi,…

Nejčtenější články

Doporučujeme