Jiřina Jirásková otevřela výstavu exotických orchidejí v Botanické zahradě v Praze

Jiřina Jirásková otevřela výstavu exotických orchidejí v Botanické zahradě v Praze

Hana Hegerová, Jiřina Jirásková a hraběnka Mathilda Nostitzová společně s velvyslancem Bolívarovské republiky Venezuely zahájili výstavu zasazením vzácných druhů orchidejí.

Vysazením čtyř vzácných orchidejí v rámci projektu Kořeny osobností a křtem knihy Jiřího Rilla „Orchideje“ byl dnes slavnostně zahájen již pátý ročník Výstavy orchidejí, jež patří k nejnavštěvovanějším událostem v Botanické zahradě hl. města Praha. Od pátku 12. března do neděle 21. března 2010, budou moci návštěvníci skleníku Fata Morgana obdivovat krásu více než 150ti botanických druhů orchidejí a několik desítek kultivarů těchto křehkých exotických rostlin.

Se vzácnou orchidejí rodu Vanilla (zatím blíže neurčený druh pocházející z Bornea) spojila své jméno přední česká zpěvačka a herečka, nekorunovaná československá královna šansonu, Hana Hegerová.

V tropické části skleníku Fata Morgana s orchidejí Hany Hegerové vyvázala svou orchidej rodu Dendrobium na epifytní kmen také legendární a šarmantní herečka Jiřina Jirásková.

Naopak v horské části skleníku svůj nový domov získala orchidej Licaste skinneri hraběnky Mathildy Nostitzové, dámy jež stojí za podporou řady charitativních a humanitárních projektů v České republice, a jež získala za svou práci i uznání v zahraniční.

Čestným hostem, který v chladné části skleníku vysadil čtvrtou orchidej, orchidej rodu Dracula, byl velvyslanec Bolívarovské republiky Venezuely, Jeho Excelence Viktor Julián Hernandes Leon, jež nad výstavou převzal osobní záštitu.

Výstava je pro veřejnost otevřena od pátku 12. 3. do neděle 21. 3. 2010 a to od úterý do neděle od 9 do 17 h. Návštěvníci budou moci obdivovat orchideje na dvou nově vybudovaných epifytních kmenech, ve všech vitrínách i jako součást běžných výsadeb. Celkově se milovníkům těchto tropických krásek představí kolem 150ti botanických druhů orchidejí, jež doplní třicet masivních nádob se zajímavými kultivary. Novinkou je aranžmá na lávce nad tropickými jezírky, kde byla vztyčena bambusová konstrukce, na níž jsou naaranžovány další druhy orchidejí spolu s doprovodnou tropickou vegetací Pro velký zájem v minulých ročnících je i letos připraveno poradenství odborníků.

Doporučujeme

Články odjinud