Jitka (24): Akné mi zničilo život

17 komentářů

Anonymizovaný
24. května 2018 • 21:23

Ahoj Jitko, já naprosto a zcela rozumím tomu, o čem píšeš. Kdybys měla chuť, tak mi napiš do mailu, rád si s tebou pokecám. Ne, nemám asi to, co hledáš, zaručený recept na zbavení se akné, ale už mám leccos za sebou a vím, jak pomáhá, když to člověk může s někým - kdo bude vědět a chápat o čem je řeč - probrat. Ahoj a drž se!
jakub.vaculka@email.cz

Danny3
7. srpna 2017 • 10:28

CO pomohlo: Mně po letech a letech zkoušení přípravků, antibiotik, vitam. doplňků se stále nedařilo. Ale nakonec jsem našel správné informace o akné a začalo se mi zlepšovat! Je "potřeba" dovědět se o akné podstatné, to mně pomohlo. Např. www.AkneAkne.cz

Zebruška
30. dubna 2016 • 23:12

Mně přijde škoda, že slečna samu sebe tak přesvědčila, jak by se jí smály malé děti, že si nesplnila svůj sen o učitelce na prvním stupni. Je totiž naprostý nesmysl, že by se jí děti na prvním stupni nějak vysmívaly kvůli vzhledu. To tak puboši na střední, kteří jsou maximálně kritičtí a zvlášť neoblíbené učitele umí pěkně "sjet", ale děti cca do 10 let řeší hlavně to, jaká paní učitelka je. A u fajn učitelky, která je má ráda, umí s nimi dělat zajímavé věci a kterou to s nimi baví, rozhodně neřeší, jak vypadá. Stejně tak neřeší rodiče dětí - těm je přece úplbě fuk, jestli je učitelka mladá, stará, tlustá, tenká, poďobaná, shrbená a podobné nesmysly, těm jde o to, jak učí a jak třídu vede. Slečna se úplně zbytečně připravila o něco, co ji mohlo bavit. Ale za to nemůže akné, ale její přecitlivělost vůči tomuto problému. Možná by jí nejvíc pomohlo pracovat na vztahu sama k sobě. Třeba by pak taky zjistila, že u spousty věcí v životě není ten vzhled až tak primární.

farah.farah
29. dubna 2016 • 15:15

No mně hlavně připadá že by slečna měla řešit psychyckou stránku věci. Neříkám že se nemá snažil vyléčit akne ale není normální kvůli tomu tak vyvádět a psychycky se týrat. Ano není to bůh ví jak krásné ano je to vidět a ano dělá ji to "jinačí" než ostatní ale dá se s tím žít. Měla by se naučit přijímat se takovou jaká je. Štěstí a spokojenost je uvnitř nikoli venku, tak že pokud má vztah k sobě takto rozesraný ani čistá pleť to nemusí spravit. Být jí zajdu si na nějako terapii a začnu pracovat na tom abych samu sebe tak netýrala jen kvůli tomu že má nějakou nemoc nebo vadu na kráse

šiška
29. dubna 2016 • 14:59

Velké chvalozpěvy jsem slyšela o propolisu! Osobně nedám dopustit na včelí kašičku, je na každé bebí. Na obou tvářích se mi začal dělat rudý flek, hnala jsem ke kožní Dr.vyzkoušela na mě spoustu mastí a nic nepomohlo. Až když jsem to začala mazat právě tou včelí mastičkou tak fleky jako zázrakem zmizely. Takže mi vůbec nepomohla lékařka ale kamarádka! Musím zmínit, že mi mimo jiné paní Dr. předepsala i mast s kortikoidy,brr.

helza
29. dubna 2016 • 13:20

Se vším níže psaným souhlasím. Jen bych dodala, nepoužívejte "mejkap" v žádném případě, pouze váš stav zhoršuje. Kdysi jsem na kosmetice (objednaná na čištění pleti) narazila na záskok. Starší paní paní rázně zavrhla veškeré čištění, rozhodla pro masáž "otrubama". A to skutečně pomohlo. Akné je projevem mastné pleti. (Není ho dobré vysušovat, pleť se bude bránit ještě větším maštěním.) Až se váš organismuss vyčistí a uzdraví, jednou budete své pleti vděčná, protože vás nebudou trápit vrásky.

ivca001
29. dubna 2016 • 12:09

Stav pleti a kůže obecně je vždy jen ukazatelem vnitřního stavu těla. Okamžitě vyhoďte všechny ty chemické krémy kterými si jen víc a víc zanášíte tělo a naopak ho začněte čistit. Předevšním vyčistit játra, ledviny a zaměřila bych se i na stav štítné zlázy, které stojí za rovnováhou hormonů v těle. Zezačátku se může stav zhoršit až to půjde ven ale nakonec když je čisto uvnitř, je čisto i zvenku!!

aladar
29. dubna 2016 • 8:05

Dobrý den Jitko. Vámi popisované problémy mám již více jak 30 let. Před více jak třemi lety se můj stav velice zhoršil. Dvouleté běhání po doktorech stálo akorát spousty času. Až jsem se dostal k relativně nové léčbě a můj stav se minimálně o 95% zlepšil. Vnímám to jako malý zázrak. Teď jsem přes rok v pohodě. Pokud chcete poradit a pomoci, ozvěte se. novo.martas@seznam.cz

Rambíša
29. dubna 2016 • 8:04

Myslím,že ve vašem věku jste si ještě nic nezničila,ale místo fňukání už dávno jste měla navštívit skutečné odborníky,např.homeopata a měla byste dávno pokoj! Nemusíte v toto léčení věřit,ale zkuste to,pomáhá ! Znám jeden podobný případ,slečna dostala nějaké hormonální léky a nějakou mast z Německa,po té,co se vyléčila,si nechala jizvy vyhladit laserem a dnes nemá skoro žádné stopy po akné.Myslím si,že je to taky hodně záležitost psychická,čím více se na to soustředíte a děláte ze sebe chudinku,tím víc se vám to rozlejzá. Vaše představa,že někdo si vás oškliví kvůli akné je nesmyslná,ano,každý to na vás vidí,ale rozhodně se vám kvůli tomu nevyhýbá,spíš vy si od sebe odpuzujete lidi asi divným chováním a neustálým sebepozorováním!

Pája1
29. dubna 2016 • 7:52

Myslím, že je docela dost možností, jak to řešit. Každopádně bych si už zašla za odborníkem. Určitě je možnost si někam zajet. Někoho, kdo se zabývá detoxikací organismu v první řadě, změnit kožního, to není jen tak, to znám taky jsem měnila. I když se dochází pravidelně na kosmetiku, tak to jde na té pleti znát. Jeden čas jsem měla také problémy, nevím proč, bylo to období už v dospělosti, po dvacítce, nikdy jsem před tím na to netrpěla. Kožní mi pomohla, pak se mi to po letech vrátilo jen na záda a to už jsem docházela na kosmetiku a ta mi na ty záda poradila Sírový zásyp. Moc doporučuji. pomohlo celkem rychle, rychleji než to od kožní. může to být i zánět kůže. U mne nevím, co to bylo, nepojmenavala to mudr. tenkrát a bohužel ani nevím, co je spouštěč. Dost mne oslovili detoxikace podle mudr. Josefa Jonáše (nezkoušela jsem), nebo může paní oslovit někoho poblíž, určitě se někdo najde :).

ruzickaa
29. dubna 2016 • 6:53

Úplně chápu autorku musí to být pro ni strašné pomáhá konopí mastičky a samozřejmě změna stravy ale na každého zabírá něco jiného

Dasa63
28. dubna 2016 • 23:53

Jeden z mála článků na dámě, kdy plně chápu autorku, že není jednoduché se psychicky s něčím takovým vyrovnat. Podle mě je potřeba to řešit přes celostní medicínu a najít příčinu, nestačí jen řešit důsledek. Souhlasím s názorem, který tu někdo psal, že je třeba řešit i stravu. Četla jsem, že tyto problémy s pletí mohou způsobovat alergie, o kterých člověk ani neví - mléčné bílkoviny, lepek apod. Je třeba vyšetřit hormonální stavbu a samotná psychika může do značné míry také ovlivňovat stav pleti. Je neodpustitelné, jak se k tomu problému postavili její rodiče. Někdy se člověk diví, kdo všechno může mít děti. Skutečně paní lituju a doufám, že se s tím jednou úspěšně popere a bude žít jako ostatní šťastné ženské (které si často neváží toho, že jim nic důležitého nechybí).

Finnfairy
28. dubna 2016 • 22:27

Jitko, zkuste přejít na živou stravu, pokud jste to ještě někdy v minulosti nezkoušela. V prvních dvou týdnech by měl nastat detox, ale poté už by to mělo být jen lepší a lepší.. a také větší duševní pohoda :))

Aneta1234
28. dubna 2016 • 20:04

Tak tenhle pocit znám, i když ne kvůli akné, ale kvůli atopickému ekzému, který mě trápil už od dětství a v pubertě se ještě víc zhoršil. Kdo nezažil, ten si asi neumí představit, jak to zamává se sebevědomím. Naštěstí v dospělosti se ekzém objevoval čím dál tím méně, až nakonec prakticky vymizel. Skoro všude, kde jsem ekzém měla, mi zůstala zhrublá zpigmentovaná kůže, což sice taky není žádná krása, ale už jsem se s tím smířila. Je tedy fakt, že také v mém případě pomohla láska, ale naštěstí mám v partnerovi stále velkou oporu.

betateta
28. dubna 2016 • 19:10

Jitko, u nás zabrala "na míru" sestavená kůra (bylinné tinkury a gemmo kapky) od paní Podhorné. Ale trvalo to skoro dva měsíce, než byly vidět výsledky. Jinak ze drdce přeji zdar, není to lehké.

BETULE
28. dubna 2016 • 18:46

Toto jsme zažívali u vnuka, dnes má obličej čistý a zabralo mýdlo se sírou a bylinářovo mazaní se sírou/ akné prý způsobuje Demodex a každým mačkáním se šíří dál. síra zabrala tak, že nemá ,ani žádné jizvičky a má klid a to měl hodně ošklivé akné a různá mazaní od lékařů nepomáhala.

Heriette
28. dubna 2016 • 18:27

Jestli je autorka skutečná, doporučuju přípravek Akneroxid. Zázrak do dvou dní...aspoň u mě se konal ;-) volně prodejný

Doporučujeme

Články odjinud