JITKA (40): Nejlepší kamarádka mi odlákala přítele, ani se neomluvila

3. 10. 2019
Zrada vždycky bolí, a když vás zradí dva nejbližší lidé naráz, je to ještě horší. Právě takovou situací si prošla Jitka.

S Terezou jsme byly nejlepší kamarádky už od dětství. Hodně lidí si myslelo, že jsme sestry. Podobně jsme se oblékaly a všude chodily spolu. Proto mě zrada, kterou si naplánovala, opravdu zranila.

Když mi bylo devatenáct, začala jsem chodit s Jarkem. Předešlé vztahy za moc nestály, ale s ním jsem byla opravdu šťastná. Připadalo mi, že je snad z jiného světa. Byl pozorný, galantní, inteligentní. Měl sice hodně koníčků, ale na mě si čas vždycky našel.

I když se mu někdy o víkendu nechtělo do společnosti, pokaždé se nakonec překonal, protože mi nechtěl kazit radost. Líbil se i mým rodičům, především táta si s ním hodně rozuměl. Na Terezu jsem už neměla tolik času jako dřív.

Asi jsem byla trochu sobecká, ale chvilky s Jarkem jsem si nechtěla nechat ujít. S Terezou jsme se vídaly aspoň jednou týdně. Jí to ale zjevně nestačilo, pořád mě „uháněla“ a chodila za mnou domů. Nechtěla pochopit, že bych ráda byla víc s přítelem.

Říkala mi, že se ke mně vůbec nehodí, protože on je prý bystrý a vzdělaný a já se mu jako prodavačka nemůžu rovnat. Dokonce mě varovala, že mi ho určitě dřív nebo později odláká jiná dívka. Snažila jsem se mávnout nad jejími výlevy rukou, omlouvala jsem ji, že je přecitlivělá ze svého nedávného rozchodu a Jarka mi jenom závidí.

Potom se ale začaly dít divné věci. Když byl přítel se mnou, chodily mu esemesky, nad kterými se usmíval a neustále na ně odepisoval. Nejednou se stalo, že naše rande nečekaně zrušil, a to i když jsme měli naplánovaný nějaký program. Tereza úplně přestala reagovat na moje telefonáty, a pokud už mi telefon zvedla, byla velmi stručná.

A potom se to stalo: Když jsem se jednou vracela z práce domů, uviděla jsem je spolu. Jarek s Terezou se drželi za ruce, společně se něčemu smáli a on ji líbal do vlasů. Zůstala jsem stát jako solný sloup.

Jen tak tak jsem se před nimi stačila schovat do nejbližšího podchodu. Přes slzy jsem skoro neviděla, ani nevím, jak jsem se dostala domů. Jarkovi jsem napsala, že všechno vím a že mě velmi zklamal. Zkoušel mi zavolat, ale já neměla chuť s ním mluvit. Zato Tereza se s vysvětlováním vůbec neobtěžovala.

Až po delším čase se mi od přátel doneslo, že Jarkovi tak dlouho nadbíhala a sváděla ho, až ho ulovila. Údajně mě před ním pomlouvala a dokonce si vymyslela, že jsem si v práci našla jiného. Za rok se vzali. Dnes spolu mají dvě děti.

Já jsem se s tím už smířila, ostatně dávno mám svoji rodinu a milujícího manžela, ale na jejich zradu nikdy nezapomenu. Zklamání od nejbližších totiž bolí víc než cokoli jiného, zvlášť když zradu vůbec nečekáte. A bolí to i po dvaceti letech.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Od začátku prosince se cítíte pod psa, protože nemáte věci pod kontrolou. To je pro vaše znamení nemyslitelné. Přestaňte se bičovat k dokonalosti. Vánoční nálada v obchodech a na…