JITKA (41): Vztah dcera a otec u nás vůbec nefunguje

12 komentářů

Rambíša
8. prosince 2020 • 11:53

Možná je ten otec skrytý pedofil na holčičky a děsí se toho,že by jí mohl něco udělat,tak ji raději ignoruje.Jinak,je-li on normální,tak je zatvrzelý buran s myšlením někde v 19.století,kdy se z hochů podělávali a děvčata byla "křivochcalky" ,na obtíž,neb se jim muselo sehnat věno a manžel....

Elynor
8. prosince 2020 • 18:18

@Rambíša: Ááá, pedofil! No to tady chybělo! :-D To já miluju, tyhle historky o skrytých pedofilech. ]:-D Mimochodem, jakpak to, že nikoho nenapadne podezírat matku muchlující syny, že je možná taky pedofilní? Přece statisticky by to mělo být zhruba vyrovnané. Počet pedofilů mezi muži a ženami. Ono nejspíš i je. Akorát že u žen se nenajde nikdo, kdo by si troufnul zpochybnit mateřskou lásku. U otců každá druhá rozvádějící se manželka. 8-)

Mata69
8. prosince 2020 • 10:19

Mně teda dámy připadá, že jsou na palici oba dva. Manžel nepřipouští vůbec sebemenší pochybnost, že by se mu mohla narodit holka. No, měl (a paní taky) docela kliku, že ty první dvě děti jsou fakt kluci. To by nejspíš problém s odmítáním nastal už mnohem dříve. To, že odmítá nejmladší dítě - umocňuje krom toho, že je to fakt holka, že ho vůbec nechtěl. Pro něj dva důvody. Holka není dítě a navíc třetí nechtěl. To je taky zabedněnec první třídy a bohužel se takoví i vyskytují. Něco ve smyslu "z porodnice se mi s holkou nevracej". A paní je taky trubka, prostě si otěhotní (radši nepíše jak se jí to povedlo, jestli fakt náhodou, nebo záměrem) i když moc dobře ví, že manžel třetí dítě nechce. Tohle vždycky končí blbě, prostě na tom kolik dětí budou mít, musí být shoda. A ona celá poprděná, že má tu holčičku, vůbec nechápe proč manžel z toho neskáče dva metry vysoko...Odbornou pomoc vyhledat nechce, že by se studem propadla do země (to je fakt uvažování dementa), to se radši s manželem rozvede. Je blbá? Tím to vylepší??? Manžel tím pádem nebude mít vůbec šanci si k dceři nějaký vztah vybudovat, klukům by nastavila střídačku (což je podle mne zvěrstvo na dětech - střídavá péče) s tím, že to jistě zvládnou.
Ať se jdou vycpat oba. Opět je mi líto nejvíce těch dětí. Takový rodiče, aby pohledal.

Elynor
6. prosince 2020 • 17:10

Ono je to těžké - kdybych si představila, že jsem muž, mám X dětí, a další už nechci. Tak jaké mám možnosti? Antikoncepce je mnoho variant, ale pro ženy. Pro muže akorát ten kondom. Nebo vasektomie. Což je jednak invazívní zákrok, ne úplně bez nebezpečí, byť se tvrdí opak, a druhak - kdyby chtěl muž od ženy, aby si nechala podvázat vaječníky, to by byl cirkus, že? Kravál o lidských právech, o tom, jak je to její tělo a ona má právo rozhodovat, jak by se už necítila ženou atd. Umím si to představit v živých barvách. Ale chtít vasektomii od muže, to by asi nevzbudilo valnou pozornost. Opět tu máme dvojí metr. Dobře, tak ten kondom. Pořád, pokaždé, vždycky. S vlastní manželkou. Protože jí nemůžu věřit, když mi ona bude tvrdit, že používá jakýkoli jiný způsob antikoncepce, jako muž nemám šanci si to nějak ověřit, a buď jí budu věřit, s rizikem nechtěného dítěte, nebo jí věřit nebudu a budu se jistit aspoň tím kondomem (což taky není 100% ochrana). A pak se třeba jednou stane, že ten kondom sklouzne, neuhlídá se to, nějaká spermie uteče, a je vymalováno. Zase jako muž nemám v podstatě žádnou možnost nesouhlasit. Nemůžu manželku poslat na přerušení, to bych byl nejhorší Herodes pod sluncem. Ale to dítě jsem fakt nechtěl. Zároveň mám manželku pořád rád, a hlavně ty předchozí společné děti. Čili udělám, co budu moct, ale opravdu nebudu zvědavej - jako chlap - na řeči o tom, že jsem taky byl u početí, že je to taky moje dítě, a že ho taky musím milovat - podtrhuji to slovo musím - a že nemám právo na to, neskákat nadšením nad situací, kterou jsem si nepřál, a snažil jsem se aby nenastala. Když si to shrnu, tak jsem ráda, že nejsem chlap. ]:-D To bych se snad radši ani neoženila :-D

Dasa63
6. prosince 2020 • 16:13

A co jako čekala, když si pořídila dítě, které její partner nechtěl? Vůbec nechápu, proč by to normální rozumná ženská měla udělat, když má dvě děti. Ještě bych to chápala, kdyby jí tikaly biologické hodiny a žádné dítě neměla, zoufalí idé dělají zoufalé věci, ale takhle se to opravdu vymyká mému chápání. Na vině je ona a ne manžel. Může být ráda, že se na ní nevybodl on a nenechal jí s těmi třemi dětmi samotnou.

j66
6. prosince 2020 • 16:34

@Dasa63: A manžel u početí nebyl? To mu sperma ukradla nebo co? V článku není nic o tom že by si to dítě vynucovala. Otěhotněla a jít na potrat nechtěla. Proč by měla?
To, že rodič nemá některé dítě rád se stává, resp. spíše se stane, že některé z dětí upřednostňuje. Akorát se to většinou snaží rodič (matka i otec) nedat najevo pokud si je toho vědom a nebo si toho není ani vědom, ale okolí to vidí, když to vidět chce. Nejsme všichni stejní a nejsou stejní ani vlastní děti.

Elynor
6. prosince 2020 • 11:53

Ono když si to člověk představí, tak je to dost patová situace. Rodina, dvě děti, chtěné a milované - a poněkud odrostlé. Takže matka už není na mateřské a musí do práce. A jsou to kluci, takže s maminkou není taková zábava jako s tatínkem, oni preferují tu "chlapskou zábavu", které se matka neúčastní. Už to nejsou její ňuňánci, ale velcí kluci. Matka se cítí jaksi stranou, práce asi taky nic moc, tak ji nenapadne nic lepšího, než si pořídit další dítě, benjamínka o hodně mladšího než starší děti. Otec s tím sice nesouhlasí, ale to ji nezajímá, vždycky může selhat antikoncepce, to se přece děje běžně. Možná že v tom ani ten nebyl úmysl, ale prostě si jenom paní nedávala pozor, aby tu antikoncepci fakt důsledně používala, nechávala to běžet a ono už to nějak dopadne. To se stalo. Otec postaven před hotovou věc, bude třetí dítě, matka znovu na mateřskou, příjmy rodiny se výrazně sníží, v období, kdy dvě pubertální děti spíš mají vyšší potřeby a požadavky, ale to je jeho problém, ne té matky, tu to nezajímá, ona chce třetí dítě. Tak on se tedy snaží, hodně pracuje, není z celé situace bůhvíjak nadšený, ale je zodpovědný, ví, že postarat se o rodinu musí, nikdo jinej to za něj neudělá. Takže pracuje a věnuje se těm dvěma starším dětem. Načež je mu nasazena psí hlava, že málo panáčkuje kolem čerstvého mimina. Ježíšmarjá, ten chlap musí mít dávno svatozář! A to ještě nevíme, jestli matka to třetí dítko nevychovává jako maminčinu rozmazlenou protivnou princezničku, na kterou se nesmí nikdo křivě podívat, jinak je zle. A že bych se tomu celkem nedivila. Shrnuto - ano, je to fabulace. Ve skutečnosti to může být ještě horší. Ale rozhodně to není vina jenom a pouze toho otce a rozvod je to nejhorší možné řešení.

j66
6. prosince 2020 • 12:15

@Elynor: Patová situace to je a rozvod určitě nepomůže. Manželce bych nenasazovala psí hlavu, mít tři děti přece není nic co by se nedalo zvládnout. Navíc je to holčička, takže jiný vztah otce k ní se dá zdůvodnit pohlavím. Třeba se to časem změní, ale třeba ne a je nutné se s tím smířit. Hlavně to nehrotit! Ono to zase není tak neobvyklá situace.

Elynor
6. prosince 2020 • 12:56

@j66: No, podle článku je manžel ten nejhorší, a paní to právě hrotí. Nesmyslně. Mít tři děti je jistě v pořádku, pokud je chtěli oba. Vynutit si třetí dítě, to už v pořádku není. A už vůbec není v pořádku dvěma dětem zničit rodinu, protože je tady to třetí dítě. Přitom naprosto netuším, co má ten rozvod vyřešit, jak jsem psala níže. To by vyřešilo jen uraženou hrdost té matky, a děti by na to doplatily všechny tři.

j66
6. prosince 2020 • 11:32

Pokud není chování otce patologické, tak bych to nehrotila. Situace je určitě nepříjemná, ale lásku si nevynutíš. Rozvodem minimálně ztratí materiální zabezpečení pro svoji dceru, ale i šanci, že vztah otce k čtyřleté holčičce se může změnit. Chápu to tak, že manžel dceru nijak nešikanuje, ale nechová se k ní jako k synům.Je to holčička, tak je pro potěšení maminky. Samozřejmě čím dcera bude větší, tak to bude vnímat víc, ale co s tím, snažit se obrušovat hrany a pokud se to nezmění tak co nejdříve dítě osamostatnit. Samozřejmě s rozumným vysvětlením. V tom by určitě mohl pomoci psycholog. Jak situaci zvládnout a jak ji dítěti podat, aby se necítilo vystrčené z rodiny, ale aby to vnímalo naopak jako bonus, např. že škola s internátem je nejleší svého druhu a zajistí kvalitní vzdělání a pod.
Mám v rodině případ, kdy se nesnáší dvě sestry už od dětství. Teď už jsou dospělé, takže se snaží jedna druhé vyhýbat, aby když spolu bydleli v jednou bytě, tak to fakt nebyla žádná sranda. >:-(

mambule
6. prosince 2020 • 11:12

Ten chlap není normální. Občas se stane, že se ze sexu narodí neplánované dítě, tomu by mohl rozumět. Proč vadí holka, notabene když už dva kluky má, je taky mimo moje chápání. Ale možná by vadil i třetí kluk.
Čtyřleté dítě si do budoucna mnoho nepamatuje, spíše jen silné, neobvyklé zážitky, změny. Takže pokud se k holčičce dosud otec choval chladně bez toho, že by jí vyloženě ubližoval, nemělo by to vadit, jestliže se jeho vztah k dceři zlepší. Doporučovala bych tedy odbornou pomoc, pokud na ni otec přistoupí...
Ten člověk musí mít srdce z kamene. Za čtyři roky si nenajít cestu k vlastnímu mrňouskovi????

Elynor
6. prosince 2020 • 7:19

No nevím, manžel nemá vztah k dítěti, které nechtěl (jaké překvapení!), tak mu sebereme i ty dvě starší děti, ke kterým vztah má, tyhle dvě děti připravíme o zázemí fungující rodiny, vystavíme je traumatu rozvodu a střídavé péče, navíc v nejcitlivějším období jejich vývoje, tedy v pubertě, a tímhle vším se jistě významně vylepší vztah otce k té dceři? A vztah starších bratrů k jejich sestře, když budou vědět, že se to všechno děje kvůli ní? Není to náhodou celé nesmysl?

Doporučujeme

Články odjinud