JITKA (45): Svěřuje se mi manželka mého milence, mám jí říct pravdu?

5. 2. 2019
JITKA (45): Svěřuje se mi manželka mého milence, mám jí říct pravdu?
Jitce se stalo to, co mnoha ženám. Zamilovala se do kolegy z práce. Jenže za čas musela ze svého románku vystřízlivět a přijmout tvrdou realitu.

Nejsem na to příliš pyšná, ale dlouhé roky jsem měla milence, byl to můj kolega v práci. Zamilovala jsem se do něj a doufala jsem, že třeba jednou v budoucnu budeme spolu, on to ale měl jinak.

Nevím už, kdo udělal první krok, podstatnější bylo, že i když jsem byla vdaná a on ženatý, následovaly další kroky. U něj nešlo o první nevěru, ale tvrdil mi, že nikdy předtím ho to nezasáhlo tak jako se mnou. A právě proto prý musíme být moc a moc opatrní.

„Taková láska se na člověku hned pozná a já se v žádném případě rozvádět nechci,“ říkal mi Petr. Vše mi jasně a logicky a vysvětlil, takže jsem vlastně měla ohledně naší možné společné budoucnosti jasno: Žádná nebude.

On má svou rodinu, já mám svou a tak to zůstane, jen občas vyjedeme na společnou pracovní cestu nebo si zpříjemníme noční návrat z firemní oslavy. Byla jsem zamilovaná, a tak jsem na tahle pravidla přistoupila. Často se stávalo, že když jsme chvíli byli spolu, ozval se mobil a jeho manželka něco chtěla.

Říkala jsem si, že jeho žena je pěkná stíhačka a že to s ní nemá jednoduché. To můj manžel zřejmě ani nic nezpozoroval. Jenže já byla jak na horské dráze. Chvíli jsem byla šťastná, ale když si mě můj milenec delší dobu nevšímal a dával přednost své rodině, byla jsem nespokojená, hádavá a protivná.

V té době došlo u nás ve firmě k organizačním změnám a já byla mezi propuštěnými. Víc než to, že si budu muset hledat novou práci, mě mrzelo, že se s Petrem nebudeme vídat. Bála jsem se, že tím skončí i náš vztah.

A měla jsem pravdu. Přítel se neustále vymlouval buď na práci, nebo rodinu. Když se mi podařilo sehnat nové zaměstnání, přišla jsem na jiné myšlenky a najednou jsem zjistila, že k bývalému milenci skoro nic necítím. Moc se mi ulevilo a říkala jsem si, že tím to celé skončí. Ale neskončilo.

Jenže v nové práci na místo kolegy, který odcházel do důchodu, nastoupila nová pracovní síla. Petrova manželka Zdena. Snažila se v novém kolektivu zapadnou a hledat společná ženská témata k rozhovorům a jedním z nich se stal i její manžel.

Zpočátku jsem se s ní bavila s velkou obavou, nevěděla jsem, zda přece jen neměla nějaké podezření. Ale ona o dřívější manželově nevěře nevěděla, spíš se mě opatrně vyptávala a při tom mi vlastně prozradila své obavy, že manžel má milenku. O mě v žádném případě nešlo, měla podezření, že má někoho v současnosti.

Začalo mě to zajímat. Vyprávěla jsem Zdeně upravenou verzi o tom, jak se její manžel choval v práci, a ona zase, jak se choval doma. Postupně jsem si vše dala dohromady. Byla jsem jen jednou z řady jeho přítelkyň. Stále nevím, jak se zachovat: Mám jí říct pravdu o tom, že její manžel měl a má milenky, a tím se mu pomstít, nebo Zdenu udržovat v nevědomosti? Zatím opravdu nevím.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Tento pracovní týden byl přímo fantastický, zasloužíte si však mnohem více. Merkur je báječném sextilu s vaším znamením a podaří se vám ještě velké věci. Nyní však odpočívejte a vymyslete…

Nejčtenější články

Doporučujeme