JITKA (48): Dcera propadla sektě, naštěstí se mi podařilo ji zachránit

6. 2. 2020
JITKA (48): Dcera propadla sektě, naštěstí se mi podařilo ji zachránit
Míša byla v pubertě, když jí zemřel otec. Během několika měsíců se z veselé dívky stala loutka, kterou ovládli nebezpeční scientologové, a paní Jitka nevěděla, co s ní.

Před dvěma lety jsem ovdověla a zůstala na výchovu dvou dětí sama. Starší syn Pavel se po čase osamostatnil, začal podnikat a dařilo se mu. Mladší dcera Míša se ale stáhla a skoro přestala komunikovat. Po maturitě mi oznámila, že jede na týden k moři. Když jsme se loučily, měla v očích zvláštní smutek…

Míša se ale po týdnu domů nevrátila, telefon nebrala. Přišla jen krátká zpráva: „Nehledej mě, našla jsem svou cestu. Duchovní otroctví je past.“

Vůbec jsem tomu nerozuměla. Byla jsem jako na trní, ale když časem napsala, že je v Kodani, kde si našla práci, a občas poslala několik fotek přes WhatsApp, uklidnilo mě to.

Po třech měsících Míša zavolala a celý telefonát proplakala. Tvrdila, že ztratila práci a nutně potřebuje, abych jí poslala osmdesát tisíc na dobu, než si najde něco jiného.

Po manželovi jsem zdědila nějaké peníze, které stejně měly připadnout dětem, a proto jsem neváhala. Když se ale stejný scénář opakoval ještě dvakrát, věděla jsem, že tohle už přestává být legrace.

Nedalo se nic dělat. Nasedla jsem do letadla a vydala jsem se za dcerou. Moje nejčernější obavy se bohužel naplnily. Míša v Kodani nepracovala. Žila v sektě, která jí postupně vymyla mozek a tahala z ní peníze, které jsem jí v dobré víře posílala.

Jednoduše využili toho, že byla tak moc mladá a prožívala velmi těžké období od chvíle, kdy můj muž zemřel.  V Kodani jsem vešla do cihlového a moderně zařízeného domu. Prohlédla jsem si prosvětlenou kapli a studovnu a okamžitě mi došlo, o co se scientologové snaží. Jednoduše dělají všechno pro to, aby u sebe udrželi svoje ovečky.

Řekla jsem dost, Míšu jsem vzala za ruku a okamžitě jsem zavolala taxík na letiště. Bylo mi úplně jedno, že tam nechala všechny svoje věci a že jsem peníze po manželovi už nikdy neviděla.

Asi po třech týdnech se mi podařilo Míšu přesvědčit, aby začala chodit na psychoterapii. Naštěstí s tím souhlasila a dnes už je na tom lépe. Situaci nakonec zvládla a našla si i práci v advokátní kanceláři. Navíc potkala skvělého přítele.

Doufám, že teď už je vše na dobré cestě a asi si můžu gratulovat, že celá situace měla celkem klidný a rychlý průběh. Neumím si představit, co bych dělala, kdyby mě dcera neposlechla nebo se bránila…

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Na konci pracovního týdne se cítíte jako vítězové, protože odevzdáte šéfovi zadanou práci dříve, než ji požadoval. Tím si šplhnete, ale ne na dlouho, vzápětí dostanete další úkoly. Špatné…

Nejčtenější články

Doporučujeme