Komentáře k článku zpět na článek

dragondra 1. 1. 2019 | 11:23
Anonymizovaný 30. 12. 2018 | 15:31

Mnozí si pletou vztah s opotřebovanou věcí, kterou je zbytečné opravit, jednoduše se vyhodí. A koupí se nová, když nejsme spokojeni, vyhodí se taky. Kdepak, zrušit slib lze jen tenkrát, když už jiná možnost není. Takové případy jistě jsou, tenhle k nim nepatří. Jen ať s ním je a udělá něco pro něj, když on kdysi pro ni také mnohé změnil a udělal.

helza 28. 12. 2018 | 20:00

Nicméně na příspěvku Yamii a Ownera je taky kus pravdy. Muž kdysi opustil ženu a dítě kvůli mladé studentce. Chápu jeho zamilovanost, ale byl starší a jistě uměl počítat. Jako zralý člověk, navíc muž, byl jistě moudřejší a rozumější, než nevyzrálá žena se svými city, svým způsoben na mladé děvče tehdy ohledy nebral. I on musel vědět, že jednou bude mít 70 let a ona 48. Možná dokonce počítal s tím, že ona se o něj na stáří postará, nevím. Navíc, pokud má starší muž takto mladou partnerku a myslí na ni, měl by jí sám nabídnout určitou volnost a svobodu, aby se necítila tak, jako paní JITKA. Tím nechci paní JITKU nijak omlouvat, ale i její partner pravděpodobně myslí a i dříve myslel jenom na sebe. JITKU jsem sama haněla, ale někdy jsou věci složité a vina nebývá na jedné straně.

Anonymizovaný 28. 12. 2018 | 19:00

Pokud je věkový rozdíl více jak 10 let v 9ti případech z 10ti to nebude dělat dobrotu v určitém věku až přijde stáří. S přírodou nikdo nemůže bojovat,vždy ho dožene!!!! Ty věkové rozdíly jako je to u našich zpěvaček a herců kdy mohou partnerovi věkem dělat matku nebo otce je děsivé,brr. Propadala bych se hanbou!!!!!! Jak před ním-ní tak před veřejností!!!

Rambíša 28. 12. 2018 | 18:31

Paní Jitka ať se rozvede,nabrnkne si mlaďocha - tak 36 let a užívá si s ním.No a až Jitce bude 70,tak zase on se na ní vykašle,neb si bude chtít dokazovat mládí s nějakou dvacítkou....O tom přeci život je,ne? Jen si ho brát plnými doušky a na nějakou přítěž v podobě zestárlého manžela/ky nebrat zřetel! Myslím,že Jitka byla dost vyčůraná,zamlada viděla hlavně ty klady na pánovi,nyní se hlásí taky ty horší stránky vztahu, no a ona by chtěla zase jen brát a nic nedávat.Takovým nepřeju nic dobrého a jsou pro mne "fuj"!

Mata69 28. 12. 2018 | 09:42

Manžel je o hodně let starší a jí to štve? A když si ho brala tak ji to neštvalo? Ten věkový rozdíl se od té doby přeci nezměnil. Naprosto souhlasim s tim, jak tu zaznělo už pode mnou - celý článek je o tom co manžel nedělá, co nemůže, jak to Jitce vadí, jak je z toho frustrovaná a ani zmínka o tom, jak se asi cítí její muž, když mu neustále dává najevo jak už je k ničemu a jak ji nestačí. Proboha, je mu sedmdesát! může být ráda, že je ještě v takové kondici v jaké je. A jasně, kdyz si ho brala, byl plny sil, fakt si neuvědomila, že až ona bude pořád plná elánu a sil, že on už bude stařec? Teď když už ji nestačí, chce si najít důvod jak ho opustit.

Syda1949 27. 12. 2018 | 22:34

Jako studentka jsem též byla zamilovaná do svého o 14 let staršího profesora a byť to asi bylo vzájemné, vedl nás život jinou cestou. Já jsem se vdala, on je dodnes sám. Stále je pro mě důležitý a jsem ráda, že je v mém životě, vždyť lepšího posluchače a lepší oporu neznám, pořád k němu mám zvláštní vztah, ale po každém setkání se ráda vracím ke stejně starému manželovi.

Anonymizovaný 27. 12. 2018 | 21:14
Anonymizovaný 27. 12. 2018 | 19:13

Ten příběh je smyšlený stejně jako ta fotka stažená z internetu. Což, ale nevylučuje, že se toto nestává jak ženám i mužům. Akorát, že muži opouštějí většinou podobně staré partnerky, tedy ani nemusejí být o hodně starší. Každý, kdo získá mnohem mladšího partnera s tím musí do budoucna počítat, že to takhle dopadne. Tedy pokud to není boháč a drží ji ve finančním šachu. Ti opuštění si, ale aspoň mohou říci, že si to dobře užili. A o to jde.

Anonymizovaný 27. 12. 2018 | 18:40

Proč brát na pána ohledy? Při své inteligenci zajisté také umí počítat, připoutal k sobě nezkušenou holku, nebylo to od něj ani ohleduplné k ní ani chytré. Opustil manželku s dítětem, protože se mu líbila jeho studentka. Hlupák. Byl bezohledný, karma je zdarma.

helza 27. 12. 2018 | 17:41
Anonymizovaný 27. 12. 2018 | 15:33

no co paní chce, v necelých 50 sáti má jiskru a energii, on sedmdesátletý chce už klid, to je prostě normální. přece může cestovat bez něj, on bude na chatě, ona v Karibiku a co tam či kde jinde užije je vedlejší,. Nevím proč hned ničit rodinu, její dcera taky nebude ráda, že máma opustila tátu, a jak sama píše je kultivovaný a nechce se hádat..... ale je s ním celý život a lidi by si měl uvědomit, že mají taky k sobě navzájem i nějaké povinnosti... (nechci psát ať počká, muži se moc přes 80 nedožívají )

Anonymizovaný 27. 12. 2018 | 15:27

Tak se hned nečertěte, madam. Můj komentář byla nadsázka. Snad to ani jinak nejde, když článek začíná nadpisem: Manžel je o hodně let starší, strašně mě to štve. A následně je v úvodu napsáno: Když se brali, tak by ji nenapadlo, že jí jednou bude na obtíž, že je manžel o tolik let starší.Mám-li být upřímný, nechtěl jsem natvrdo napsat, že paní Jitka je asi úplně hloupá (to jsem použil ještě mírný výraz). Celé je to sepsané způsobem, že snad paní Jitka teprve včera vzala do ruky kalkulačku a byla schopna si na třetí pokus vypočítat, kolik je jejímu muži. K tomu objevila šokující informaci, že staří lidé jsou staří. Mohl bych zde napsat mnoho dalšího, jak je to celé blbé. Ale spíš to je velmi smutné. Paní Jitka sama není nejmladší a za pár let se stejně tak všichni můžou vykašlat na ni.

helza 27. 12. 2018 | 14:16
Anonymizovaný 27. 12. 2018 | 13:40

Chudák paní Jitka si chce užívat života, ale na krku jí visí ten starý sedmdesátiletý páprda. Děděk jeden asi nechce každé ráno sezobat hrst léků na potenci, vitalitu, prostatu, klouby, srdce a pamět, aby mohl svoji ženu každá ráno obšťastnit. Následně, kdyby to nebyl líný děděk, by udělal paní Jitce snídani do postele, zatímco by ona byla ve sprše. Pak by si šel zaběhat, co ona by odpočívala doma. Z venku by jí přinesl květiny a aby nemusela vařit, vzal by ji na oběd. Poté by šli za zážitky, za kulturou nebo třeba tančit tango tak na dvě tři hodinky. Cestou domů by se domluvili, zda tento víkend pojedou lyžovat na ledovce, nebo vyrazí za teplem na safari, kde jí manžel holýma rukama vytáhne z vody krokodýla a udělá z něj novou kabelku. Po procházce domů by nachystal večeři u svíček a pak by se ještě romanticky pomilovali a paní Jitka by sladce usla v jeho náručí natěšená, čím ji překvapí zítra.Tak si to, dámy, představujete?

Elynor 27. 12. 2018 | 13:36

Mno, rozhodně nemůže říkat, že to nevěděla. Počítat snad umí, je jí 48 plus 22 navíc je 70. Tak co proboha čeká od sedmdesátníka? Že pán bude tančit, prosouloží celé noci a poté radostně pokluše na letiště na eurovíkend? To by se měla holka trošku opláchnout vlažnou vodou a vrátit se nohama na zem. Jsou zajisté i devadesátníci, co skáčou padákem a běhají triatlon. Ale je jich po čertech málo. A vyčítat někomu, že zestárl, to snad by soudný člověk neměl. Nikdo nemládneme, a paní ten úbytek sil a energie taky jednou pozná. Když jsou tady články, jak si pán najde mladší slečnu, tak je obvykle veřejné mínění silně proti němu. Tohle je podobné - už jsi starý, nevyhovuješ mi, tak nazdar bazar, jdu si najít mladší kousek. Celý článek je jen o tom " já chci, já se cítím nepohodlně, já vedle něj skoro umírám..." - nic o tom, co ten muž. Jak se asi cítí, když je mu dáváno najevo, že už je nepotřebná a nezajímavá ojetina, když manželce neplní každý rozmar. A to je přitom zřejmě zdravý, soběstačný, a evidentně nevyžaduje nějakou mimořádnou péči, co by říkala, kdyby byl nemocný, a potřeboval opravdu pomoc. Samozřejmě jí nikdo nemůže zakázat, aby se rozvedla. Ale je to nečestné a nesportovní. Jako dcera bych se za takovou matku musela stydět.

Anonymizovaný 27. 12. 2018 | 12:47

Odpověď z ankety "vůbec bych si ho nebrala" se přímo nabízí, ale pozdě.
Mně teda připadá docela sprostý opustit chlapa jen proto, že nějakým způsobem přestal vyhovovat, ale ničím se neprovinil.
Nešlo by aspoň část těch tužeb, zejména co se týká trávení volného času, zrealizovat například s kamarádkou?
Jenže paní evidentně i kouká po jiných mužích. Tak aspoň nějak hodně diskrétně, než ta druhá míza zase přejde...

Anonymizovaný 27. 12. 2018 | 11:26

Otázka na konci článku zní: jaké je řešení - tzn. že třetí možnost: "V prvé řadě bych si ho vůbec nebrala"! nepřipadá nyní v úvahu a mělo by tám např. být: žít s ním budu dál, ale tu svou energii si vybiji s mladším...?

helza 27. 12. 2018 | 11:06

Je pravda, že ten věkový rozdíl je docela velký a JITKA měla s takovým problémem počítat. Sice po letech manželství může být všechno jinak, může klidně ten mladší duševně zestárnout a ten starší nabrat elánu, to předem nikdo neví, ale je to tak, jak to je. Jenomže může se stát cokoliv, nemoc úraz a zítra může být všechno obráceně. Navíc i JITČIN manžel, pokud není vyloženě lhostejný, se musí trápit tím, že jej žena nenechá na pokoji a nedopřeje mu klid, který má rád. A takto jsou karty rozdány a rozdali jste si je na počátku vy dva. Oba jste věděli, do čeho jdete.Milá JITKO. Dlouhé šťastné manželství je vždy o toleranci, svobodě, soběstačnosti, ohleduplnosti a komunikaci. Není o tom, že když mi ve vztahu něco chybí, rozvedu se. Musíte si promluvit, ale ne o tom, co vy chcete aby váš mužu dělal (nemůžete po něm chtít aby omládl), ale o tom, jak se cítíte a co vás trápí a o tom, co cítí a co trápí vašeho muže. A najít cestu, jak z toho všeho ven, najít rozumný a citlivý kompromis. Pro vztah není vůbec potřebné, možná ani zdravé, aby manželé trávili veškerý čas spolu, dejte si větší svobodu. Možná se nakonec dohodnete i na rozchodu, či rozvodu, možná dokonce zjistíte, že je to i přáním vašeho muže. A až s ním budete mluvit, nezapomeňte ani v tak vážné situaci na smysl pro humor.

Přečtěte si také

Horoskopy

V tomto období lze pozorovat Venuši a Mars, po půlnoci pak Jupiter a Saturn. Udělejte si proto…