Komentáře k článku zpět na článek

kaja01234 30. 1. 2017 | 17:23

Pubertální pleť, mastné vlasy, stres z možného otěhotnění? Promiňte, ale tohohle jsem se chtěla zbavit už od 12, kdy jsem to poprvé dostala. Takže na přechod jsem se kvůli tomu opravdu těšila, nemluvě o tom, že používám Elli, který mi skvěle zkorigoval celý průběh menopauzy a já ani nevím, že v nějakém přechodu jsem.

Barbina10 4. 1. 2017 | 12:00
farah.farah 20. 12. 2016 | 18:15

Tak aby tu byl příspěvek i z druhé než krytické strany, mám zamarádku je jí 50 a taky je v přechodu a měla podobné stavy, možná o tom tolik nefilozofovala ale prostě se objěvilo cosi co by se dalo nazvat depresí ze ztráty ženství, Už si prostě nepřipadala jako plnohodnotá žena, jestli je ten pocit důsledkem hormonálních změn v těle a nebo ne je jedno podstatné je že když se někdo kvůli něčemu trápí, tak mu fakt nepomůže když někdo jeho problém zesměšní, to je stejně prospěšné jako se smát někomu kdo má třeba fobii z pavouků - on i vé že je to iracionální a neopodstatněné není blbej nepotřebuje wby mu to někdo vysvšětlovat, ale toho iracionálního pocitu strachu se nezbaví a stejné je to s depresivnímy stavy nebo stavy smutku. Asi tak každý má právo cítit se jakkoli i když to "rozumově" možná té situaci neodpovídá. To samozřejmě neznamená že ten pocit ukazuje realitu ale není špatně či ostuda že se tak cítí.

šiška 20. 12. 2016 | 15:30

To už mi přijde hodně přitažené za vlasy!! Takovýto článek, to snad je výmysl nebo je ta paní psychicky narušená!!! Ale když to tak cítí, je mi jí vlastně líto.

SandraN 20. 12. 2016 | 14:37

Milá Jitko, buďte ráda, že máte pouze takovéto zdravotní a duševní starosti. Vyrovnat se se stárnutím, babičkovstvím, s tím, že jsem přibrala a chlapi se po mně tak neotáčejí, to čeká na každou z nás. Každou nás ten přechod čeká a každou druhou, třetí i ten rozvod. Buďte ráda, že ruku v ruce se čtyřicítkou Vás nenavštívilo nádorové onemocnění, domácí násilí, ztráta bydlení, a nějakých těch jistot, jako je práce. Ono totiž nikdy není při jednom a ty negativní záležitosti bohužel s sebou berou další nevítané parťáky. To pak člověk nějaký vlastně očekávatelný přechod bere mávnutím ruky!

helza 20. 12. 2016 | 14:19

Nějak jsem to omylem odklikla :) To co cítíte, ten pocit, že něco skončilo a už to nebude, že jste na druhé straně, to velice často cítí lidé (tedy ženy i muži) okolo odchodu do penze. I tehdy, když už jsou utahaní, udření a na penzi se těší. Ale brzy si odpočinou a jsou nadšení, jak je v důchodu fajn. I vaše tělo si brzy odpočine od neustálé ztráty krve a uvidíte, že život bez menstruace je báječný. Ale hlavně nečtěte ty ptákoviny o hrůzách přechodu, které na vás útočí ze všech stran. Jsou komerční záležitostí, naprosto lživé a nesmyslné, jejich cílem je vyvolat davovou psychózu a tím donutit ženy nakupovat sposty blbostí. Možná že u vás se jim to tak trochu povedlo.

helza 20. 12. 2016 | 14:09

Milá Jitko. Myslím, že si musíte trochu uspořádat myšlenky. Píšete, že „Všichni řeší tělo, já řeším duši!“ Jenomže neřešíte duši, menstruace nemá s duší vůbec nic společného, menstruace a rovněž její konec je čistě tělesná záležitot. To je to první, nad čím se můžete zamyslet. Dále píšete, že po vysazení antikoncepce jste v době ovulace měla intenzivnější orgasmus, a to natolik, že i váš muž to zaznamenal. Krom toho, že jde rovněž o tělesný prožitek, nikoliv prožitek duše, měla byste vědět, že onen "superorgasmus" vůbec nesouvisí s ovulací jako takovou, ale právě s vysazením antikoncepce. A tu bez menstruace taky nepotřebujete, takže tohe vám zůstane, nemusíte se vůbec obávat. A suchá sliznice není problém, existují různé luvrikanty, (já mám nejraději bílou vazelinu),

Rambíša 20. 12. 2016 | 09:58

Když jsem přestala mít po 40 letech (13 až 53 let) menstruaci,byla jsem šťastná jak blecha! Konečně bez bolestí hlavy a jinde,konečně bezstarostná všude...Nyní jsem ještě navíc úplně spokojená se životem v důchodu,zažívám bezva poklidné období.

lebahu 20. 12. 2016 | 08:54
ok2 19. 12. 2016 | 22:04
Babaloo55 19. 12. 2016 | 17:53
Babaloo55 19. 12. 2016 | 17:53

Menstruace je to poslední, co by mi nějak zásadně chybělo. Ukončení této nic moc funkce u mě proběhla naštěstí bez jakýchkoliv problémů. Trochu se musím usmáte této větě: Najednou už nejsem divák, ale účastník! Já osobně si myslím, že takto uvažovat o menstruaci je poněkud přehnané. Myslím, že až bude tato věta platit pro smrt, už půjde fakt do tuhého!

Aorta2210 19. 12. 2016 | 14:37

Čtenářka Armana reagovala možná trochu zbytečně kriticky, myslím, že každý je nastaven na nějakou duševní strunu a s tím nikdo nic neudělá a jestli někdo dře, jako Mongol, nebo se koulí u pláže, je otázka jiná. S každým psychika někdy zacvičí, ale je otázka jak moc, protože každý máme jinou hormonální porci.
Mě je 51, hormony musím polykat v pilulkách, protože mě nefunguje štítná žl., a to je-co se týče hormonů ,,průser,, ale nejsem sama a žiju. A co se týče periody, tak pokud mi moje máma předala ,,dědictví,, budu menstruovat ještě 12 let. Zatím k tomu všecko nasvědčuje, gynekolog mi řekl,, milá paní, v ženském ústrojí Vám je 25. A tak jsem se s tím smířila a eventuální výlety plánuji dle své periody, protože vím, že zase přijde. Vloni se mi narodila vnučka. Pokud nebude změna, budeme jednou menstruovat obě Depresi znám, když přijde- na ni mi nesahejte, je moje. Na dně jsem si také pobyla, ale důležité je zase vstát a nepoddávat se tomu. Jsem v pohodě, v dobré náladě a jsem smíšek.

ruzickaa 19. 12. 2016 | 14:34

Aby mi chyběla menstruace tak to slyším poprvé skoro každá žena je ráda až už přestane a nemusí krvácet a měnit vložky nemusí mít strach ,že proteče a není ji špatně protože některým ženám je vážně hodně zle třeba první dva dny .Tak tohle teda vážně nechápu a slyším to poprvé.

Armana 19. 12. 2016 | 12:20

Jitko, asi vážně nemáš žádné pořádné starosti, tak se zaobíráš kde čím. Pro ženu co si v práci nemohla nijak ulevit při bolestivé menstruaci je to nepochopitelné.
Co ti vlastně menstruace přinášela? A co ti přináší život bez ní?
Myslím že jsi ten typ ženy, co každou vrásku obrečí nebo ihned poletí za plastickým chirurgem Jsi nevyspělá, neumíš se vyrovnat se životem jak přichází. A to si představ že jednou i umřeš

betateta 19. 12. 2016 | 12:03

Přečtěte si také

Horoskopy

Venuše s Merkurem vás obdarovávají větší schopností vyjadřovat osobní pocity mluveným i psaným slovem,…

Nejčtenější články

Články odjinud