Jitka Ježková: Pohyb mě nebaví. Raději mám relax s knížkou a cigaretou.

17. 9. 2012
Jitka Ježková: Pohyb mě nebaví. Raději mám relax s knížkou a cigaretou.
Díky filmu Tady hlídám já se známá herečka a dabérka dostala na ideální váhu a zapomněla na svůj sportovní antitalent.

Má natáčení vliv na vaši postavu?

Je pravda, že film Tady hlídám já na mě zafungoval jako dieta. Přestože jsme měli skvělý catering, práce byla velmi intenzivní a náročná. Často jsme točili v noci. Do toho jsem připravovala jídlo pro dceru a dodělávala řadu restů. Výsledkem bylo, že jsem měla o pět kilo méně než teď a cítila jsem se opravdu dobře. Únava mě dostihla až mnohem později.

Relaxujete pohybem?

Absolutně ne. Jsem sportovní antitalent, navíc mě pohyb nebaví. Jedinou výjimkou je golf, ke kterému mě přivedl manžel. Udělala jsem si ale seznam sportů, které se chci jednou naučit – patří mezi ně kraul a tenis. Zatím se však na sport raději dívám.

A co když režisér zavelí?

To se během natáčení filmu Tady hlídám já stalo hned dvakrát. Nejenže jsem tam jela poprvé vodu, ale také jsem si musela po dvaceti letech sednout na kolo. Vůbec jsem netušila, jestli to zvládnu. Asi deset minut vedle mě běžel rekvizitář, než mě pustil. Ale dala jsem to.

Jaké zásady dodržujete při vaření?

Když připravuji jídlo pro sebe, je to sice zdravé, ale ne dietní. Udělám třeba domácí zmrzlinu, které pak sním nesmírné množství. Pro Elišku vařím převážně z biopotravin. Před jejím narozením jsem kupovala bio hlavně mléčné výrobky, ovoce a zeleninu. Dneska se snažím sehnat vše, co jde. Na druhou stranu si uvědomuji, že ne vždy se to dá uhlídat.

Proč jste se rozhodla pro bio?

Říkám si, že když utrácím spoustu peněz za různé zbytečnosti, musela by mě hanba fackovat, kdybych neinvestovala do zdraví své dcery. Navíc může mít jídlo bez chemikálií a zvířata, jejichž maso kupuji, prožila celkem hezký život. Díky biu jsem se také naučila neplýtvat jídlem. Vzhledem k ceně si dobře rozmyslím, kolik toho koupit, abych nic nevyhodila.

Spojuje vás s manželem vášeň pro jídlo?

Spíš než v jídle se shodneme v pití. Rádi si dáme dobré šampaňské nebo sekt. Oba také milujeme kolu – já dietní, manžel klasickou. U nás doma ale žádnou nenajdete, protože nechceme, aby ji pila Eliška.

Prošla jste si obdobím držení šílených diet?

Vyzkoušela jsem jich snad milion. Každá z nich fungovala, ale u žádné jsem nevydržela dlouho. Když jsem měla sedm měsíců po porodu točit pohádku O království z nudlí a štěstí bez konce, přišla na řadu mléčná dieta. Jejím základem je, že nejdřív pijete mléko, postupně k tomu přidáte šunku a zeleninu. Bylo to šílené, ale mohla jsem si za to sama. Během zkoušky šatů jsem totiž kostymérky přesvědčila, aby mi ušily menší kostým. Jenže dvanáct dní před natáčením jsem zjistila, že jsem nezhubla ani deko. Nezbývalo mi než to vydržet. Nakonec jsem shodila asi osm kilo.

Co děláte pro své zdraví?

Chodím jen na ruční lymfatické masáže. Neumím být na sebe přísná, takže jím nepravidelně a neobejdu se bez cigaret. Ještě donedávna mi to procházelo, ale teď už mi tělo dává najevo, že potřebuje změnu. Chci proto začít nejen zdravě a pravidelně jíst, ale také cvičit. Není to jen proto, že zadek už není tam, kde dřív býval, ale hlavně kvůli zdraví a fyzičce, která mi teď chybí.

Jitka Ježková ve filmu Tady hlídám já

Váš tip na extra zdravou ingredienci?

Když jsem nemocná, naordinuji si čerstvý zázvor s medem.

Váš tip na skvělý pohyb?

Salsa. Naučila jsem se ji v jednadvaceti a od té doby se k ní stále vracím.

Váš tip na super relax?

Nejradši si sednu, zapálím si cigaretu, začtu se do knížky a k tomu si dám něco dobrého.

Kdo vás přivedl k herectví?

Já sama. Nepamatuji si, že bych kdy chtěla dělat něco jiného.

Koho ráda dabujete?

Baví mě Kate Winslet, která si vybírá výborné projekty. S ní se nikdy nenudím.

Co jste právě dočetla?

Román od Honzy Nováka Zatím dobrý a oba díly vzpomínek Ivana Klímy Moje šílené století.

Oblíbená restaurace?

V plzeňském hotelu Golden Fish.

Která země si vás získala?

Itálie, hlavně sever kolem jezera Como.

Ideální večer?

Když sama, tak s knihou. Když s lidmi, tak s manželem a přáteli do divadla a pak na večeři.

ČTĚTE TAKÉ:
Další britský skandál: Nahá Vévodkyně Kate na dovolené

ČTĚTE TAKÉ:
Téměř nahá Christina Aguilera láká sexy křivkami na svůj nový singl

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Ani dnes vás nic profesního nepříjemně nepřekvapí. Tento měsíc máte své pracovní schopnosti a plány plně pod kontrolou. Lednové období přeje úspěchu a rozvoji dovedností i skrytých…

Nejčtenější články

Doporučujeme