Jitka Molavcová slaví 70 let: Za svou kariéru vděčí tabulce čokolády

20. 3. 2020
Zpěvačka a herečka Jitka Molavcová vyrostla v Praze na Vinohradech. Jako malá prý bývala velmi plachá a nesmělá, přesto se ještě před nástupem do první třídy rozhodla, že se stane slavnou herečkou nebo zpěvačkou. Mohla za to oříšková čokoláda, kterou dostala za svůj pěvecký výkon na mikulášské besídce. Právě tehdy jí díky její oblíbené pochoutce došlo, že by mohla bavit lidi a zároveň z toho i něco mít.

Nadání zdědila po rodičích

K hudbě ji navíc vedli i rodiče. Ti sice nebyli profesionálními zpěváky, ale hráli doma pro radost – maminka na klavír a tatínek na housle. Jitka se díky tomu postupně naučila hrát hned na několik hudebních nástrojů včetně flétny a foukací harmoniky. Místo toho, aby se přihlásila na konzervatoř, ale vystudovala střední průmyslovou školu grafickou. „Ve škole se mi líbilo. Odmaturovala jsem s vyznamenáním. Mám 'papíry' na technickou a výtvarnou redaktorku,“ vzpomínala Jitka Molavcová v Blesku. Láska k hudbě ji ale neopustila ani tam, a tak se roku 1970, ve svých dvaceti letech, přihlásila do pěvecké soutěže. Zazpívala píseň „Lásko má“ z repertoáru Hany Hegerové a vyhrála.

Přestože Jitka Molavcová později zakotvila v náruči dvou svých osudových mužů, její první platonickou láskou byl král Miroslav, kterého v pohádce Pyšná princezna ztvárnil herec Vladimír Ráž. Slavná pohádka se sice natáčela v době, kdy byly budoucí zpěvačce teprve dva roky, herečka ale přesto dostala možnost své lásce o svých citech říct. Stalo se tak ve chvíli, kdy Ráž přišel na představení divadla Semafor.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

V sobotu byste měli vypustit domácí práce, které jsou stereotypní a nudné. Místo toho se vydejte na horskou túru, kde se nadýcháte čerstvého vzduchu. Ve společnosti přátel vám bude…

Nejčtenější články

Doporučujeme