Jízda vlakem

24. 1. 2000
Vlak - prostředek veřejné hromadné dopravy. Mnohým lidem slouží nejen k přepravě z místa na místo, ale i k seznámení, výměně informací, u některých jedinců pak k vybití vášní.

Jízda vlakem

Vlak - prostředek veřejné hromadné dopravy. Mnohým lidem slouží nejen k přepravě z místa na místo, ale i k seznámení, výměně informací, u některých jedinců pak k vybití vášní. Svědectví nám o tom podávají srdíčka či kosodélníky vyryté do sedaček, vzkazy jako např. "Ivan miluje Natašu", nebo žvýkačky rozblemtané na oknech vlaku.

Včera jsem jako obvykle jela do práce. Situace stejná, jako vždy! Vzduch připomínal restaurant IV. cenové skupiny (v čemž mě někteří cestující svou vizáží utvrzovali). Mé sako se přesvědčilo, že to tmavé na oknech není žádná ochranná vrstva s UV filtrem, ale neškodná sto let stará špína. Řekla jsem si, že udělám dobrý skutek a pustila jsem starou paní sednout. Kdybych věděla, že Indiáni zase rozkopali koleje, asi bych to nedělala. Vlak sebou škubnul a já spadla do klína jedné blondýnce s knírem. Čekala jsem, že bude nadávat, ona se však usmála a řekla: "Tady né, až v parku." Raději jsem postoupila na konec vagónu. Zde mi zase začal projevovat sympatie bezzubý, asi 20letý chlapec, neustálým šlapáním na nohu.

Tak mě občas napadá, že kdybych zůstala doma v Květákově a jezdila stopem (kombajnem), byla bych na tom líp. Ono se řekne vlak, ale chudák holka by tu přišla k mravní úhoně!

Autor:Jitka Pirochová

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Ještě před pár dny jste nebyli ve své kůži, ale nyní je to naopak. S trvalým partnerem jste konečně urovnali spory a hledáte čas, jak si to společně vynahradit. V tomto týdnu to bude…

Nejčtenější články

Doporučujeme