Komentáře k článku zpět na článek

Jana 2. 6. 2019 | 08:57
Elynor 2. 6. 2019 | 07:40

@Jana: Frmol, veřejnost a noční... no, něco mě napadlo, ale už do toho nebudu šťourat. Dobře, pomineme okolnosti, podstata věci, že pán si dal inzerát a k tomu fotku, to nebylo úplně chytré, když už, tak to měl udělat někde, kde to nebude veřejně viditelné všem, ale jen úzkému okruhu zaregistrovaných osob, pod nějakým přístupem na heslo. I tak je to riziko, protože jak je vidět z této diskuze, společnost nehledí na mimomanželské kontakty nijak přívětivě, takže je nutno zachovávat diskrétnost a opatrnost. Druhá věc je, že asi měl nějaký důvod, proč to dělal, a zajímavé je, že s tím nepřestal ani po "odhalení". Ovšem z pozice kolegyně by mě vůbec nenapadlo se tím zabývat, natož psát anonymy...

Jana 2. 6. 2019 | 07:01

@Elynor: Když pán navštíví manželku v práci a kolem se míhají různé ženy,kolegyně,obvykle si nazapamatuje všechny tváře,ale ona kolegyně si pamatovala jeho.A jak jednou brouzdala po seznamce,zdál se jí povědomý.Je to zaměstnáníkde je frmol,ale i občasný odpočinek s přístupem k internetu,takže si zpestřily přestávky takto.Navíc se tam dělá i noční,kde je obvykle daleko větší klid,a jak známo nic nepotěší víc než cizí neštěstí.Alespon někteří spoluobčané jásají když něco podobného objeví a mohou se tím bavit.
Ovšem moje původní myšlenka byla poukázat na to že mezi chlapy se najde ženatý blb co si dá inzerát a k tomu fotku.Na to není slov.Ted mne napadlo že škodit a posílat anonymy mohly z domova,když už věděly o koho jde.
Moje zaměstnání to není,nevydržela bych tam .Zašívárna to rozhodně není,chodí tam široká veřejnost,takže frmol,ale kdo chce drbat,čas si najde jak je vidět.

Elynor 1. 6. 2019 | 22:02

@Jana: Vy mi berete všechny iluze. Ve které "práci" se tak málo pracuje, že tam můžou slípky dva měsíce řešit cizí manželství? A co jim vůbec po tom bylo? Jak to, že kolegyně "podle podoby" znala manžela jiné kolegyně a on ji neznal - to si tam dámy vzájemně ukazovaly fotky manželů, nebo co? A ještě anonymy do toho. To musí být strašná drůbežárna, radši ani nechci vědět, co je za zašívárnu, takováhle "práce". Soukromá firma to nemůže být, tam by se tohle netrpělo.

Elynor 1. 6. 2019 | 21:52

@j66: Mno, ono většinu historie lidstva bylo obvyklé, že se v manželství žádná věrnost neočekávala. Pokud tedy vůbec existovala instituce manželství. I zde ve střední Evropě bylo naopak obvyklé, že muži buď měli nějaké stálejší milenky, nebo zcela běžně navštěvovali nevěstince. Často bral otec dospívajícího syna s sebou, aby tam chlapec získal zkušenosti a byl zaučen. Dokonce bylo obvyklé, že manželky poté, co porodily dle svého názoru dostatečný počet potomků, řekly, že toho bylo dost, a od teď žádný manželský sex nebude, a počítaly s tím, že si to muž pořeší jinak. Rovněž nebylo neobvyklé, že muži měli nějaké ty levobočky, ke kterým se mnohdy veřejně hlásili a postarali se jim o budoucnost. Požadavek na věrnost v manželství je čistě výmysl církevní, sloužící k lepšímu ovládání oveček, a v podstatě se to nebralo nikdy vážně, protože to jde proti vší lidské přirozenosti. Ano, ve středověku existovaly pásy cudnosti, například, ovšem to spíš mělo ten účel, aby zákonitá manželka šlechtice, který vyrazil na křížovou výpravu s horizontem návratu cca 15 let v mezičase neporodila následníka neušlechtilé krve, načež by následovaly spory o dědictví a majetky. A v praxi se to moc neosvědčilo Souhlasím s tím, že se milenky a milenci neberou domů do manželské ložnice, to je nevkusné. Od toho jsou hodinové hotely, azyly pro milence, vyhřáté meze a podobné příležitosti.

Jana 1. 6. 2019 | 18:53

@j66: Jedině že by to bylo tak že manželé si ani jeden s věrností hlavu nelámou,žijí stylem"nějak to dopadne,manželství není vězení,no co,když tak se rozvedeme".Na děti takoví lidé ohled neberou,hlavně urvat ze života co se dá.

Jana 1. 6. 2019 | 18:50

@j66: j66.......máte samozřejmě naprostou pravdu.Jsou plné seznamky mužů kteří klidně napíší že jsou ženatí a hledají kamarádku.Oni někteří říkají milence kamarádka.Dokonce jsou na světě i takoví blbi,co si tam dají svou fotku.
Jedna má známá vyprávěla,jak v práci kolegyně přišla s tím že manžel jiné jejich kolegyně má na seznamce inzerát i se svou fotkou.Dva měsíce řešily jestli jí to říci,až jiná kolegyně se rozhodla že si s ním dá rande.Pán ji neznal,nemůže znát všechny,ona jeho podle podoby znala.Tak se na rande dozvěděla jaká je jeho žena nemožná,nic neumí,líná,nepořádná atd.atd.Ovšem poté začaly její ženě chodit do práce anonymy,že má její manžel milenku a na seznamce inzerát.Paní byla na mrtvici,doma udělal dusno,pán si vždy na několik dní odstranil fotku z inzerátu,takže důkaz nebyl.Jsou spolu i nadále,pán vesele randí s milenkami a kolegyně se rozhádala se všemi v práci,nebot postupně podezírala z anonymů všechny.

j66 1. 6. 2019 | 17:03

@helza: Jak můžete věřit manželovi, který milenkám vykládá, jak je nešťasný s tou svou satorií a megerou, ale kvůli dětem odejít nemůže, případně, že je manželka vážně nebo smrtelně nemocná nebo dokonce už i umřela? Fakt si myslíte, že to nemá žádný dopad na důvěru ? Že se to na vztahu neprojeví?

j66 1. 6. 2019 | 16:41

@Elynor: To že manžel/ka čeká v manželství věrnost je docela obvyklé, a pokud přistihne ve svý posteli manžela/ku s někým jiným, je to především ponižující pro toho podvedeného/ou. Když už teda chce partner/ka sexovat i s někým jiným, tak buď ať se domluví na otevřeném manželství a nebo ať sexuje tak tak aby to parner/ka nezjistil/a. Vzít do postele manželky milenku, mi tedy přijde fakt neslušný !

Jana 1. 6. 2019 | 14:00
Jana 1. 6. 2019 | 13:59

@Elynor: Viděla jste nebo zažila ve svém životě někdy muže který by se dobrovolně a čestně postavil k této situaci jako muž a řekl"ano,toto je moje milenka".?Já ne.Až jsou přímo usvědčeni a nemají jiné východisko,tak to přiznají.Tento ještě zkusil jestli mu na to manželka naletí.Naletěla.

Jana 1. 6. 2019 | 13:41

@Elynor: Určitě se neobávali že je znásilní,bylo jim to ale krajně nepříjemné,jeho dotírání a tak se raději vzájemně v noci doprovodili.Nechápu co je na tom divného.Věřte si čemu chcete.

Elynor 1. 6. 2019 | 13:26

@Eva: Byl by to veselý příběh do "bakalářů" nebo nějaké dnešní reality show, kdyby nebyl vlastně smutný. Ten muž se tolik bál své ženy, že musel běžet shánět někoho do města, věděl, že je to taková satorie, že by v žádném případě nemohl přiznat pravdu. A ona to posléze potvrdila tím, že mu dala facku, čili opravdu se měl čeho obávat. A to je jako příklad nějakého úžasného manželského soužití? Nebo co jsme si z toho příběhu měli vzít za ponaučení? Podle mě to teda není žádná výhra, když se jeden z partnerů musí uchylovat k takovým divadelním výstupům, aby zachránil situaci. Je to ponižující pro oba.

Elynor 1. 6. 2019 | 13:21

@Jana: To myslíte vážně, že se dospělí vzdělaní inteligentní muži museli domlouvat v hospodě na wc, jak se budou vzájemně doprovázet, protože se zcela vážně obávali toho, že je ten další muž cestou domů z hospody zavleče do křoví a znásilní? Panebože, jestli je to skutečně pravda, a tomu nevěřím, pak by tito jedinci neměli mít volební právo, a měl by je do hospody doprovázet statný ošetřovatel. Chudáčci. Až je mi jich líto.

Jana 1. 6. 2019 | 13:08

@Eva: Tento příběh je klidně uvěřitelný,nebot ho napsal sám život a příběhy ze života nevymyslí ani ten nejlepší režisér.Ještě jsme si vzpomněla jak se tady pořád vyzdvihuje že to byla ojedinělá nevěra,není potřeba z toho dělat kravál a sebevědomá žena to přejde.Měla jsem takovou sousedku,její manžel a jeho kamarád neustále běhali po záletech .Sousedka-mimochodem velmi hezká atraktivní žena-mu to tolerovala,když se to stalo poprvé/poprvé to možná nebylo,ale poprvé to na něj prasklo/tak mi říkala/vyříkali jsme si to,bylo to porvé,nebudu za krávu,nebudu dělat scény,už to neudělá,to mi slíbil/Jenže tím že to tolerovala,s jídlem roste chut,tak milí pánové s tím nepřestali,jejich známí se jí ptali proč mu to toleruje,proč s tím nic nedělá,a ona odpovídala že má zásadu že když se nakonec vždycky k vrátí domů,proč by dělala,kravál.Samozřejmě,doma měl tři děti,navařeno,naklizeno,děti v pořádku a ještě stihla podnikat.Měl k tomu lítat někde,hezké podmínky.Nakonec to dopadlo tak ,že manžel si našelv práci milenku,ovšem její manžel to nenechal jen tak,mé sousedce to přijel říct,ta tomu nevěřila,takže manžel pořídil důkazy,vzal ji do auta a zazvonili společně v bytě kde se oni milenci scházeli.Dopadlo to tak,že tři rodiny se rozvedly,i ten jeho kamarád,a dvě z těch rodin celkově dopadly velmi špatně.

Jana 1. 6. 2019 | 12:40

@helza: K tomuto není co dodat.Snad jen to že přemýšlím jak láskyplným způsobem se o vás stará,když náhle na tři dny zmizí.A taky o tom že chlap kterému chybí pocit zodpovědnosti /viz příběhy o dětech bez dozoru/,by v mém životě rozhodně už nemohl mít místo.Ale jak říkám,každému vyhovuje něco jiného.

Jana 1. 6. 2019 | 12:35

@Elynor: Jenže já si dělala legraci a psala jsem to pro ty z vás,které to schvalují.Znovu opakuji,at si každý souloží s kým chce ,následky si stejně bude řešit sám,nikdo to za něj nevyřeší.

Jana 1. 6. 2019 | 12:13

@Elynor: Pokud jste dobře četla,jistě jste si všimla že jsem reagovala a psala paní "j66"na její první větu v jejím příspěvku "Jsou ženy co milují muže ,co je bije každý den".
Pokud jste nepochopila že jsem tím chtěla říci že ženy ,jichž muž denně bije,nemohou rozhodně své muže milovat,tak je mi to líto.Jsou to ženy které se ho bud bojí a nebo nemají kam odejít,nebo ještě nenašly odvahu.Ze svéhomanželství mám zkušenosti s oboustrannou nevěrou a rozvedla jsem se až byly děti dávno dospělé,rozhodně nejsem tedy hysterka co dělá kravál ani když jí manžel milenky mého muže přiveze důkaz.!!!
Ale!!!Jsem naprosto přesvědčena o tom že pokud je nevěra manžela s mužem a ne s ženou,ten manžel má rozhodně homosexuální sklony a to je konkrétně pro mne nepřijatelné.At si homosexuálové -rozhodně proti nim nic nemám-souloží mezi sebou,v dnešní době je normální přiznat že jsem homosexuál,ale rozhodně není běžné aby měl manžel manželku,děti a milence chlapa.Tomu že v článku je napsáno že to byl ojedinělý úlet,nevěřím.To se vždy říká když někdo někoho načapá přímo,co má ten dotyčný říci na svou obhajobu.
Je to už hodně dávno,můj tehdy manžel byl v hospodě s přáteli,popili samozřejmě,přisedl si k nim známý a měl řeči naznačující homsexuální návrhy apod.Manžel mi vyprávěl že v tu ránu všichni vystřízlivěli a na wc se střídavě domlouvali kdo koho doprovodí domů,nebot jak se zvedli k odchodu,onen muž chtěl jít s nimi,měl stejnou cestu.Po nějaké době jsme se tomu zasmáli,ale tehdy si vzpomínám že nikomu z nich nebylo do smíchu,nebot byl opilý a otravný a všichni pak říkali že nejsou na to zvědaví,nemají tyto sklony a v životě by je to nenapadlo.Tak se štastně vzájemně doprovodili domů a můj manžel ještě po letech na to vzpomínal jak měl nedobré pocity.
Tím chci říct že nevěřím že manžel oné paní z článku měl tuto záležitost s druhým pánem jako premieru a jediný úlet s mužem.Pokud některé ženě nevadí s kým je její manžel nevěrný,mi to vadí,nebot mezi těmito lidmi je hodně pohlavních chorob a není jistě většího trapasu když ženě oznámí lékař že má pohlavní chorobu ,a ona bezpečně ví že ji chytla od nevěrného manžela.Samozřejmě že onu pohlavní nemoc může chytit i od ženy,ale tady je to více pravděpodobné.Jinak at si každý žije jak chce,kuká s kým chce,toleruje třeba celý život.Já psala jak to mám já.

Eva 31. 5. 2019 | 21:02

Četla jsem kdysi kdesi takový příběh ze života. Taky málo uvěřitelný. V sobotu ráno, kde se vzala, tu se vzala, objevila se doma manželka, naprosto nečekána a nevítána. Nebylo to in flagranti, ale byla to situace, v níž byli oba aktéři v negližé a tudíž se toho moc dělat nedalo. Manžel ale nepropadl panice. Manželce vysvětlil, že poskytl nocleh známým a že partner té paní si právě odskočil do města snad na nákup snad k holiči. Prý ho ihned přivede. A vyrazil. Měl kliku díky mužské solidaritě. Skutečně jednoho umluvil, věkem odpovídajícího a ten šel k nim na snídani, kde se vpravil do role natolik, že po ní poplácal svou "partnerku" tam, kde je obvyklé a vyzval ji, aby už se spakovala, že toho mají ještě hodně. Oba páry se poté rozloučily v nejlepší shodě a manželka se ještě omlouvala. Nevěrný manžel si oddychl, neb to bylo o fous a byl rád, že to tak dopadlo. Přítelkyni mu ten jeho "známý" odloudil a to prostě musel oželet. Zapřisáhl se, že propříště doma nikdy. Věc se proflákla náhodou a mnohem později, chlapi si rádi vypomohou, ale taky informaci neudrží a rádi se pochlubí, jak spolu umí držet basu, a tak přišel čas, kdy to někdo dal ve společnosti k lepšímu. A co čert nechtěl, mezi posluchači se zrovna ona manželka vyskytovala. A ta prý panečku sedla!!! Ta facka.

Elynor 31. 5. 2019 | 18:14

@Jana: "a já si myslím že ty dvě ženy z příběhu udělaly zásadní chybu. Místo pláče a ječení se k nim měly připojit" - jo! V tomhle s vámi souhlasím do puntíku. To by bylo to nejrozumnější řešení.

Elynor 31. 5. 2019 | 18:09

@Jana: Kam na ty příměry chodíte. Napřed sem zcela bez souvislosti zatáhnete pedofily, a teď zase násilníky a ožraly. Ale když tohle odfiltruju, tak podle mého je to zcela naopak - žena, která má dostatek sebevědomí a která si sama sebe váží, právě proto nebude dělat scény kvůli tomu, že si manžel užije někde bokem. Protože dobře ví, že to pro ni není žádná konkurence a že ji to nijak neohrožuje. Zejména pokud jde jenom o ojedinělý úlet. Taková žena zná svou cenu a nepotřebuje se užírat pochybnostmi, žárlit, hlídat si manžela a dělat mu scény. Taková žena ví, že pokud s ní ten muž je, žijí spolu dlouhá léta, tak i on dobře zná její přednosti a umí je ocenit, nevymění ji tudíž za náhodnou milenku po jedné noci a zážitky, které prožil jinde, spíše umocňují to vědomí, že doma má to nejlepší, co mít může. No kdyby se přece jenom náhodou stalo, že by se muž nechal odvést jinou, tak sebevědomá žena ví, že je svět plný jiných chlapů a že by si mohla i polepšit, takže proč by si s tím dělala starosti.

banany 30. 5. 2019 | 19:35

Jana: přesně tak!!!! Dr. Cimický několikrát řekl, žena která si nechá ubližovat ať fyzicky nebo psychicky si sama sebe neváží!! Neexistuje problém z kterého by se nenašla cestička ven!!! To si myslím já.

Jana 30. 5. 2019 | 14:35

@j66: Myslím že pokud někdo někoho bije,ten druhý ho nemiluje,ale je s ním ze setrvačnosti,ze zvyku,nemá kam by šel jinde bydlet,má nízké sebevědomí,pochází z poměrů kde otec taky matku bil apod.
Znám několik žen které jejich manžel pravidelně mlátil,obvykle to byl ožrala nebo cholerický zuřivec.Jeden pár byl velmi nábožensky založený,chlap letěl vždy v neděli do kostela,tam se z toho vyzpovídal a mohl ji mlátit nanovo.Ona taky šla do kostela,tam se pomodlila taky.Další zase známýmříkala že to přece nemůže dlouho trvat než se její muž upije,a bude mít vdovský důchod.Další zase že on za to nemůže,druhá zas že dva důchody jsou víc než jeden................a všem nakukali ti chlapi že si za to vlastně můžou samy,měly být poslušné a nemuseli je mlátit.
A taky jsou ženské jejichž chlap obskočí vše co se hýbe a ty vám řeknou"jen at si užije,alespon neotravuje mne.
Toto všechno jsou lidé kteří si neváží sami sebe a mají velmi nízké sebevědomí.

j66 30. 5. 2019 | 14:08

@helza: Jsou ženy co milují muže, co je bije každý den. Nevím kolik takových světic znáte, které milují muže, který ho strčí kamkoli, ale myslím, že jich moc nebude. Pro mne je rozdíl mít s někým sex a milovat se. Sex můžu mít v podstatě s kýmkoli , jedná se jen o fyzickou aktivitu Ale milovat se s někým kdo kromě mně má někoho dalšího to bych nezvládla.

helza 30. 5. 2019 | 13:26

@j66: Chyba bude možná v tom očekávání, že já jsem ta jediná Ale vážně. Znám opravdu dost silných, soběstačných a sebevědomých žen, které rády sexují, které rozhodně na nic nerezignovaly, které by do trojky nikdy nešly, ani nemají milence a chronického nevěrníka milují takového, jaký je. Ani si nemyslím, že využívají nějakých výhod manželství, nebo že musely něco skousnout. Prostě jenom milují. Konckonců i jim to dává pocit volnosti. Vědět, že ve svém manželství můžu být taková, jaká jsem, že můžu udělat i průšvih, že nemusím nic předstírat, že se nemusím nikdy bát, že něco podělám, že nemusím být dokonalá, mě osvobozuje a podle právě mne tohle je dobré manželství. A to, že něco smím, ještě neznamená, že to musím dělat.

helza 30. 5. 2019 | 13:15
helza 30. 5. 2019 | 13:15

@Jana: Možná, že je to o věku. Možná jsem o něco starší, než vy, vdávala jsem se v době Woodstocku, v době květinových dětí a sexuální revoluce a nevěra se tehdy nebrala tak tragicky. Možná i proto, že na Syfilis a kapavku zabírala antibiotika a o HIV nikdo nevěděl. O to vážněji se však tehdy bralo manželství.Druhé jméno mého druhého muže je určitě svoboda. Muže s kterým žiji už přes 40 let, který je ten neúžasnější a nejhodnější chlap, jakého znám, který s láskou vychoval dva hyperaktivní kluky z mého prvního manželství a který se o mě už 11 let láskyplně stará, protože jsem na vozíku . To, že jsem o něm 3 dny nevěděla se stávalo poměrně často, ale tehdy nebyly mobily a počítače a když narazil na partu kamarádů, neměl mi jak dát vědět, kde je. Navíc byl muzikant a i kluci z kapely si občas vyrazili. A pár let pracoval daleko od domova, takže jezdil domů jen na sobotu a neděli. Prostě vím, že takový můj muž je a nebudu mu tento jeho pohled na svět nikdy brát.A co se týče domluv - muži takoví prostě jsou. Nejen já, ale i pár kamarádek zažilo horké chvilky, kdy muž nedojel tam, kam slíbil a pak jsme se tomu i zasmály. Třeba když tříletá dcera měla zánět středního ucha a já odjížděla do práce v tom okamžiku, kdy on přijížděl domů. Domluvili jsme se, že ji šestiletý syn tu chvilku pohlídá. Viděla jsem, jak přijíždí jeho autobus, syn stál u vlaku se spící sestrou v kočárku, já nasedla do vlaku a odjela. Vrátila jsem se po desáté večer, dcera řvala, synové bezradně běhli okolo a muž nikde. Taky se objevil až po třech dnech. Proč by mi ale měl lhát a vymýšlet historky, když jsem se ho neptala kde byl?
Ještě lepší historku měla sousedka. Domluvila si s mužem, že někam odjíždí a on převezme miminko. Dala dítě do kočárku na zahradu, vše pro něj nachystala a odjela. Vrátila se v noci, lilo jak z konve, mimčo řvalo v kočárku plném vody a tatík se objevil až ráno. Co by ji pomohlo, ho vyslýchat?

Jana 30. 5. 2019 | 12:35
j66 30. 5. 2019 | 11:38

@helza: Já si myslím, že ženy co mají štastné manželství s nevěrníky lze rozdělit na ty které nesexují, tj. ve skutečnosti jsou rády, že manžel sexuje s jinou a na ty které prostě rezignovaly. Oba typy využívají ostatní výhody manželství. Dále ještě ženy, které se účastní trojky nebo jiného způsobu sexuálního uspokojení, ale v tom případě není manžel nevěrník.
Každopádně pokud čekám, že jsem pro manžela ta jediná, tak nevěra důvěru zničí. No a někdo prostě nechce žít dál s člověkem, kterému nevěří a někdo to skousne a manželsví to přežije.

Jana 30. 5. 2019 | 09:53

@helza: Pak máte tak volný vztah že volnější být nemůže.To že se někdo v manželství sebere a tři dny o něm nevíte,možná vám připadá normální.Mi tedy rozhodně ne.To že někdo se s vámi domluví na určitém místě a času a nedodrží to,pak lže a vymýšlí historky ,mi taky nepřipadá moc na to,abych takovému člověku pak už bezmezně věřila.
Nemám v žádném případě odpor k homosexualitě,dokonce mám homosexuální dva páry/muže/dobré známé.Mám odpor k tomu když žije muž se ženou v heterosexuálním vztahu,mají spolu děti a pán si odskakuje za homosexuálním sexem.
Naštěstí jsem si udělala soukromý průzkum mezi mými vdanými kamarádkami a jejich názory a většina na mne šokovaně zírala jestli jsem se nezbláznila.Ale jak jsem již psala,jsem ve věku kdy bych mohla být matkou lidí z příběhu a možná je dnes normální a běžné co kdysi nebylo.Jak už jsem psala,jsem vyloženě heterosexuálně založena,takže vaše narážky jsou neopodstatněné.A v mém okolí je dost mladších,štíhlejších a hezčích žen ,které žijí dobrovolně samy,ne proto že jsou lesbičky,ale proto že než žít s mužem za každou cenu který jim nevyhovuje z mnoha důvodů,třeba proto že na něj není spolehnutí,není oporou v životě,to je opravdu lepší být už sama.

helza 30. 5. 2019 | 09:25

@Eva: Váš postoj chápu a nic proti němu nenamítám. Ale jsem taková pintlich pro přesnost a úplnost argumentů. Jestli vám to nevadí, vyjádřím se ke dvěma. 1) "někdo ty nevěry opakovaně trpí či přehlíží v naději, že tahle je ta poslední a že se ten můj jednou změní." - Tak to si nemyslím, protože ženy, které mají šťastná manželství s chronickými nevěrníky si tohle rozhodně nemyslí. Prostě berou své muže takové jací jsou, protože ví, že jsou stejně milovány. Koneckonců celé dějiny lidstva provázely muže milenky a slečny z hodinových hotelů, což vůbec neznamenalo, že své ženy nemilovali a v srdci jim nebyli věrni.
2) "ve 40... nevědět, kolik snesu alkoholu a co se mnou to vypité udělá, je trošku úsměvné." Myslím, že na to, aby to člověk uměl odhadnout a přestat, na to musí opravdu umět pít. Nemusí být abstinent, stačí, že nepije pravidelně, dost a často. A i toho, kdo to to umí ví, může zradit třeba to, že je horký den a slunce nad hlavou. Kombinace alkoholu se sluncem dokáže divy. Navíc člověk ztrácí zábrany od prvního ochutnání postupně a mnohdy nejdříve právě ty, které mu velí dost. Ztrácí nejenom zábrany, ale i schopnost objektivně posoudit situaci, schopnost vůle přestat...

helza 30. 5. 2019 | 08:45

@Jana: Vpodstatě vše za mne napsala Elynor. Přesto mi nedá spát odstavec: »Poskytují si vzájemně různá alibi co se týká milenek,různých pařeb,výletů a drží pospolu,ale jakmile jsou usvědčeni a jde do tuhého jak v tomto případě kdy je paní načapaly přímo při činu,obrátí a řeknou"já ne,to on to spískal,to byl jeho nápad,já nic,já jsem ten chudák co musel,to on mne nutil ".Jak malé děcka ve školce když něco provedou. «Představa, že by mi musel můj muž hlásit, že se někam chystá, hlásit kam a s kým jde pařit, nebo jede na výlet, že by mi musel předkládat nějaká alibi, že bych se zabývala tím, zda nemá milenku, to je pro mne tak absurdní, že to ani nedokážu strávit. To bych se hambou propadla sama před sebou. A ještě absurdnější mi připadá představa, že někoho náhodou "načapu při činu" a tiše se nevytratím, představa, že můj muž, dospělý chlap se bude přede mnou cítit, jako že něco provedl a musí se tedy nějak vymluvit. Paní Jano, dospělý muž je dospělý člověk a ne moje dítě, ani můj žák, které hodlám vychovávat. Pokud se takto k němu budu chovat, tak on nemá jinou možnost, než rychle ode mne utíkat pryč. Nebo být přesně takový, jak muže popisujete s tím, že nakonec stejně uteče.A je mi vás moc líto, že nevěříte mužům, že to, čím se od nás žen liší, vás nepřitahuje, ale naopak odrazuje. Možná by vám bylo dokonce lépe, kdybyste prožila život po boku přítelkyně. Nevím. Rozhodně nejsem psycholog a nerozumím tomu. Ale říká se: "kdo křičí, zapálil". Možná váš odpor k homosexualitě, spolu s postojem k mužům, může znamenat, že někde uvnitř, aniž to tušíte ... nevím.
:

helza 30. 5. 2019 | 08:13
Elynor 30. 5. 2019 | 07:55

@Jana: To máte pravdu, muži obvykle drží spolu a poskytují si vzájemně alibi. Což ženy většinou neumějí, naopak radostně jedna druhou shodí, a pak to ještě všude vypráví, protože drb je nejlepší zatepla. Mně osobně je bližší ten mužský přístup. Ale to je věc názoru. Vy byste byla nekompromisní, já tyhle eskapády beru jako zábavnou historku, která se ještě roky vypráví "u táborových ohňů", a je to legrace. Máme takových příběhů několik, v rodině a příbuzenstvu, kdy různí jedinci něco popili a pak se děly věci. Nevyhlášeným vítězem byl můj tchán, nebudu popisovat, oč šlo, mohl by to někdo poznat, ale nikdo z toho nedělal aféru státního významu, a manželství tchána a tchyně přetrvalo 50 let a skončilo až úmrtím tchyně, přičemž tchán se o ni do poslední chvíle staral velmi obětavým způsobem. Kdyby se byli rozešli kvůli neuváženosti spáchané pod vlivem alkoholu, třeba by se trápili každej sám po zbytek svých životů. Rovněž manželství mých rodičů přetrvalo déle než 50 let, přestože i tam se vyskytly zajímavé příběhy, které jsem se dozvěděla až jako dospělá, když už jsem z toho mohla mít rozum. Dětem se tyhle věci pochopitelně nevypráví. Píšete, že byste už muži nemohla věřit. Proč? V čem se změnila situace? Pro vás důvěra stojí na sexu? Jenom a pouze na něm? Nic jiného nemá váhu? To je hodně slabé. Vědomí, že se na druhého mohu spolehnout, že mě nenechá bez pomoci, když se dostanu do problémů, to přece nijak nesouvisí s tím, s kým dotyčná osoba sdílí postel. Tím spíš, když se jedná o jednorázové dobrodružství. Vzato do důsledků, když už lidi třeba kvůli věku nebo nemoci spolu nespí, tak mizí i důvěra mezi nimi? Fakt je to postaveno jenom na tomhle = musíš souložit jen se mnou, jinak jsi padouch a lump a nezasloužíš si než odehnat od prahu? Inu, inu. Snad bych ani do takového vztahu nešla.

Jana 30. 5. 2019 | 05:23
Eva 29. 5. 2019 | 22:22

Ale to byl skutečně jen příklad....aby tu někdo neřekl, jak jsem vykutálená, když za jednu blbou nevěru, na jejímž odhalení jsem byla tak zbytečně aktivní, chci vlastního mercedesa a doživotní hospodyni do naší jinak téměř dokonalé domácnosti.....

Jana 29. 5. 2019 | 19:21

@Eva: Mata69,jeho verze je v článku uvedena"prý byl hodně opilý a byl to všechno Petrův nápad".To mne fakt pobavilo,nebot tyto výmluvy a svalování všeho na kamarády,když jde do tuhého,znám za svůj život od chlapů jak staré boty.Aktéři tohoto příběhu jsou ve věku mých dětí ,takže jsem dost stará na to abych měla nějaké zkušenosti s muži a jejich myšlením a chováním.At už z manželství,nebo pak po rozvodu když jsem si naivně myslela že všichni nejsou stejní a pokoušela jsem si najít přítele.Tak průhledné a neuvěřitelně naivní chování některých mužů je neuvěřitelné.Poskytují si vzájemně různá alibi co se týká milenek,různých pařeb,výletů a drží pospolu,ale jakmile jsou usvědčeni a jde do tuhého jak v tomto případě kdy je paní načapaly přímo při činu,obrátí a řeknou"já ne,to on to spískal,to byl jeho nápad,já nic,já jsem ten chudák co musel,to on mne nutil ".Jak malé děcka ve školce když něco provedou.Proto kdyby se to stalo mé osobě,byla bych nekompromisní,netolerovala bych to.Umožnila bych mu rozvodem at si střídavě spí se ženami a muži,at má volnost jakou potřebuje.A nepomohlo by mu ani kdyby nabízel modré z nebe.Už bych mu nemohla věřit.Něco jiného by byla nevěra se ženou,k tomu bych se postavila jinak.

Elynor 29. 5. 2019 | 18:16

@Eva: To si tu laťku ale dáváte hodně nízko. Večeře, nevyžehleno? Není to málo, Antone Pavloviči? Když už teda chcete takhle kupčit, a máte dojem, že je to veliký prohřešek, za který je dlužno poskytnout kompenzaci, tak teda snad aspoň zlaté náušnice, ne? S perlama. Nebo zájezd pro dva do Karibiku, přičemž ten druhý nebude manžel

Eva 29. 5. 2019 | 17:58

Mata 69,já se přece vůbec nechci hašteřit a dohadovat, natož nepřipustit, že někdo má jiný názor. Já jen říkám, za sebe a nemusí to být správný názor, jsem ráda, že se tohle netýká mě. Holt někdo nepřekousne první nevěru, o níž se dozví a někdo ty nevěry opakovaně trpí či přehlíží v naději, že tahle je ta poslední a že se ten můj jednou změní. Prohlédne. Polepší se. Jak říkám, někdo doma nevěrníka drží, někdo má doma psa, někdo musí mít nejlepší auto v ulici, zkrátka je to o tom, co je pro mě prioritou. Ono je asi lepší všechno o tom druhém radši nevědět. Pokud to funguje k oboustranné spokojenosti. Na stranu druhou si ale dovolím trvat na tom, že lidi se někdy jako blbci bez rozumu chovat umějí, a to i ti, co to od nich nečekáme. A v letech /jí je 40, jemu asi kapku víc/mírně pokročilejších nevědět, kolik snesu alkoholu a co se mnou to vypité udělá, je trošku úsměvné. Určitě tu nikdo nebude tvrdit, že tam paní vyvezla zapřisáhlého abstinenta, který si dřív ani neloknul. Docela by asi nejen mě zajímala jeho verze. Na stranu druhou ona toho mohla využít ve svůj prospěch. Kdyby byla potvora. Sakra, taková letní nevěra, ta by se jí mohla i vyplatit. Za to, že s ním zůstane, by i on musel leckde to oko přimhouřit. Teplá večeře, nevyžehleno, u kámošky přes půlnoc.....no ne...?

banany 29. 5. 2019 | 15:30

Domnívám se, že člověk může těžko soudit-odsuzovat když není v té samé situaci. Nemůže přeci vědět jak by reagoval!!

helza 29. 5. 2019 | 15:14

@Jana: Ono to s těmi homosexuálními skolny je složitější. Já nejsem až tak odborník na tuto problematiku, možná nahlédne Elynor, ta se v tom vyzná lépe. Ale určitá část vědců tvrdí, že každá žena má lesbické sklony, pouze o tom neví. A i když ji ta představa připadá šílená, ba odporná, tak je prostě má. Kdyby odbourala zábrany, tak by si to ke svému udivu a možná i nechuti potvrdila. Jak je to s muži přesně nevím, o tom jsem nic konkrétního nečetla. Pouze článek o tom, jak pracuje genetika i přes několik generací, z čehož plyne evoluční výhoda pro muže, kteří, neseženou-li manželku, tak jsou schopni přijmout milence. Přesně už nevím jak, ale podle toho i muži jsou zřejmě obdařeni homosexuálními sklony, aniž o tom ví. Konec konců věznice, armády a podobně jsou výmluvné.

Jana 29. 5. 2019 | 10:58

@atram: Jak víte že to neudělal už dávno,jak víte že si občas,i v tak krásném manželství neodskočí za chlapem,tak jak si běžně ženatí muži odskakují za příležitostnou milenkou.Třeba je na to zvyklý,i když má krásné manželství.A toto na dovolené byla další příležitost.Jsou to samozřejmě domněnky,ale klidně to tak mohlo být.Může to dělat pravidelně,ale až ted ho manželka přímo načapala.

Jana 29. 5. 2019 | 10:49

@helza: Helzo,to samozřejmě ano.Tím že jsem toto téma psala,jsem ale chtěla říct hlavně to,že že ti chlapi kteří byli natočeni při lákání dívek,masturbaci atd.,jsou ženatí pánové kteří mají manželku a děti,takže jsou sice heterosexuálové,ale mají i jiné sklony.
V příběhu o kterém se tu vyjadřujeme,se píše o mužích kteří jsou heterosexuálové kteří zjistili že mají i homosexuální sklony-jinak by je nenapadlo ani ve snu a největší opilosti skončit spolu v posteli,to mi věřte.
A pozastavovala jsem se nad tím kolik lidí je tu které by to tolerovali.Napadlo mne zároven,jak to budou řešit a tolerovat ty manželky a rodiny oněch mužů-pedofilů,protože film to odhalí a zveřejní.Srozumitelněji už to napsat neumím.
Tato diskuze ukazuje že jsme národ velmi tolerantní,otázka je jestli jsme tolerantní jen v diskuzi,nebo i tehdy když se to stane přímo nám,v naší rodině.Jsou lidé kteří když se partner proviní jen jednou nevěrou,okamžitě končí,už jim nemůže věřit a vztah jde stejně pryč.Jsou jiní kteří mávnou rukou a jede se dál.Každý jsme jiný.

helza 29. 5. 2019 | 10:20
helza 29. 5. 2019 | 10:17
Mata69 29. 5. 2019 | 10:13

@Eva: Já už se k tomu ani nechci vyjadřovat. To, že něco neláká vás (vlastnictví psa, lézt do výšek, pít alkohol), nechcete to nikdy okusit, neznamená, že to tak mají i ostatní. A vůbec to nic nevypovídá o kvalitě každého jednotlivého člověka. A někdo prostě alkohol okusí a nemá s tím problém, někdo musí zjistit, kde je jeho hranice, a někomu je to jedno a vyleje se jak váza kdykoliv. A jak jsem psala, někdo se opije, zjistí, že vyvádí kraviny a příště si dá pozor. Bohužel se může přihodit, že vyvede kravinu řádného kalibru . Nejradši by zalezl pod zem, ví, že tohle už nikdy zopakovat nechce, ale jeho manželka ho pro to jediné škobrtnutí naprosto zavrhne. Podělal to on, to je jasné, to je bez debaty, ale na čem stojí takový vztah, který jak sama autorka píše byl zalitý sluncem, byli rádi spolu, vše fungovalo - a pro jediné zakopnutí ho takto odepíše? To není o tom, že by se vylejval každý týden, že by obden lezl do postele s kdekým, to by asi netoleroval nikdo. To není o tom, že by mu partnerka tolerovala opakované excesy. To je o jedné jediné chybě, kterou udělal a ona tak nekompromisně jej odsoudila a než by se nad tím víc zamyslela, než by manželovi dala vůbec šanci, volila rozvod se vším co s tím souvisí. Co ty děti? Co si z toho ponesou pro život? Že stačí jediná chyba a partner jde přes palubu.
A já myslím, že společný život dvou je i tom, že neočekáváme od partnera naprostou dokonalost, že je to chybující člověk jako já, jako každý jiný a že tedy umíme i odpustit a jít dál.Není to lehké. To jsou věci, které vztah posilují. Musí být ale vůle chyby neopakovat a musí být vůle chyby odpouštět.

helza 29. 5. 2019 | 10:11

@Jana: To už zacházíš příliš daleko. Je rozdíl, když to spolu zkusí dva dospělí svéprávní muži a když dospělý chlap zmanipuluje dítě a byť třeba pouze psachicky, způsobí mu trauma na celý život.

Elynor 29. 5. 2019 | 06:57

K anketě, jak bych řešila takovou situaci - Johaně je dle článku 40 let, tak ve čtyřiceti bych doufám už měla dost rozumu na to, abych zavřela dveře zvenku, šla do postele, a ráno se chotě s úsměvem zeptala, jaké to bylo. Pochopitelně ne u snídaně před dcerami, že. A samozřejmě předpokládám, že stejný přístup by měl i manžel. Nevím, jak bych to řešila ve dvaceti, jako bezdětná a zamilovaná a bez životních zkušeností. To je taky dost podstatné, v jaké životní etapě se člověk nachází.

Elynor 29. 5. 2019 | 06:44

Alkohol odbourává zábrany, o tom žádná, ale to snad dneska ví už každý, i ta paní z článku asi neseděla celý večer u minerálky, možná i proto pak reagovala tak přehnaně, že ječela na celý hotel. Střízlivá by to třeba neudělala. Alkohol není sice omluva, ale je to vysvětlení, proč lidé dělají věci, které by jindy nedělali. To je třeba vzít v potaz, a i právo tak činí, jsou-li posuzovány skutky, které se staly "pod vlivem". Nejde říct, že kdo to neumí, nemá pít - nikdo neví, co s ním alkohol provede v konkrétním případě, protože to záleží na obrovské spoustě faktorů. Na aktuální fyzické kondici, na tom, co jedl, co pije, s kým to pije, jaká je atmosféra večírku, i ten fakt, že to bylo na dovolené v cizině, jistě hrál roli. To by člověk nesměl vůbec pít alkohol, nikdy, aby se mohl zaručit, že to na něj nebude mít vliv. Pochopitelně je to různé i u lidí, kteří nejsou zvyklí pít a odrovnají je dvě deci vína, a u těch, co mají "praxi" a odrovnají je až dvě lahve. To není z článku zřejmé, takže shrnuto - samotný fakt, že pán popil, bych mu nevyčítala. Nemohl dopředu vědět, že se mu bude chtít dělat experimenty. A to je druhá věc. Hodně lidí je bisexuálních, a to mužů i žen, jenže málokdo to přizná třeba i sám sobě. U mužů je to těžší připustit, protože společnost na to stále hledí tak, že dva muži jsou moc fuj, zatímco dvě ženy jsou tak nějak lépe tolerovatelné. Takže muž může mít bohatý sexuální život s manželkou, ženy ho vzrušují, není homosexuál, a přesto ho může napadnout si to zkusit s jiným mužem, z čiré zvědavosti, rozvernosti způsobené tím alkoholem, nebo prostě jen tak, že se vyskytla příležitost. To není o tom, že by náhle nečekaně zjistil, že je na muže, a že by potom už s manželkou nemohl mít sex. Ostatně je otázka, k čemu vlastně ve výše popsaném případě došlo. Možná jen k nějakému pokusnému osahávání a hlazení typu "co to udělá", protože jestli oba pánové pili víc, než je pro ně obvyklé, asi ta erekce nebyla nic moc. No a třetí věc - není třeba sex stavět na piedestal. Je to přirozená lidská potřeba, příjemná záležitost, a zábavná aktivita. Sex mezi manželi je úplně stejný jako sex s kýmkoli jiným. Pořád je to ta stejná záležitost, není tomu tak, že mezi manželi jde o něco křišťálově úžasného, čistého, až skoro posvátného, ale sex s jiným partnerem je nízká hanebnost. To si jenom lidi takhle sami sobě zkomplikovali život. Ve skutečnosti je to stejně absurdní požadavek, jako by okamžikem vstupu do manželství nesměl partner už nikdy jít do restaurace a musel už napořád jíst jen to, co mu manžel/ka uvaří. Okusit jiné exotické jídlo je velmi podobný zážitek jako okusit jinou exotickou sexuální praktiku. Není to žádná zrada manželství, naopak člověk, který ví, že nebude kvůli tomu aféra, může být o mnoho spokojenější, než ten, který se musí neustále odříkat a omezovat, protože je přece ženatý/vdaná. Manželství je dobrovolná oboustranná smlouva, ne vězení, kde jeden rozhoduje o fyzických potřebách druhého. A manželství je především instituce pro výchovu potomstva. Zničit vědomě zázemí dětem kvůli takové malichernosti je sobecké. Kdyby děti neměli, dobře, ale i pak bych se ptala, na čem to manželství stálo, když se tam píše, jak bylo šťastné a slunečné mnoho let, a najednou to paní je ochotná všechno zahodit.

Jana 28. 5. 2019 | 20:53
Eva 28. 5. 2019 | 20:24

Pro Matu 69.....já tam v tom svém příspěvku nemůžu slovo NIKDY najít. A k neomylnosti a dokonalosti mám určitě hodně daleko. To máš jako když řeknu - musí být člověku obohacující mít doma psa. Ale já ho mít nechci. Je určitě pěkný vylézt na vrchol pořádný hory a rozhlídnout se do kraje. Já se ale bojím výšek, tak tam nepolezu. Jiní ať lezou, nemám s tím problém. Ale pochop, jestliže chlastám jako bezedná, pak se může stát, že se stane malér. Už jen v tom, že třeba zůstanu ležet nejen v něčí posteli, ale třeba cestou domů na silnici. Snad by měl každý vědět, kdy má dost...? Já tím svým příspěvkem chtěla říct, že to byl on, kdo udělal chybu jako první. Na něj padá ta prvotní odpovědnost. Nebo ne...? Dá-li se tedy její chybou nazvat to, že už s ním být nechce.

Jana 28. 5. 2019 | 20:13

@helza: Je jedno že jsou to namaskované herečky,důležité je to že ti pedofilové nejsou namaskovaní herci,ale muži ženatí,tátové od rodin.Taky to jen chtěli zkusit,co kdyby to vyšlo.

helza 28. 5. 2019 | 20:12
Jana 28. 5. 2019 | 20:11

Když to nakonec shrnu,je dobře že se ukázalo že většina diskutujících tady je velmi tolerantní,nevadilo by jim kdyby to potkalo je,mávli by vlastně nad tím rukou,no bože,tak to chtěli zkusit no.
A že moje osoba je netolerantní,to mi vůbec nevadí.Ve svém osobním životě jsem tolerovala chování takové,že se mne muži ptali proč se proboha nerozvedu a ženy si tukaly na čelo proč to toleruji.Možná právě proto jsem ted v tomto případě tak radikální.Přeji všem pěkný večer a jen to nejlepší.

helza 28. 5. 2019 | 20:08

@Jana: Ten projekt samozřejmě znám a přesně jak píše Mata, tohle je opravdu něco úplně jiného. Navíc v tom projektu jde především varovat rodiče dětí před nebezpečím, které na děti číhá na internetu. Děti v projektu ovšem nejsou děti, ale namaskované dospělé herečky.

Jana 28. 5. 2019 | 20:04

@Mata69: Nemyslím že míchám jabka s hruškami,samozřejmě je pedofilní chování netolerováno.Jen mi připadlo že přístup"prostě to chtěli zkusit tak co",je někdy docela nebezpečný a postoj některých lidí k velké toleranci mne zaráží.

Mata69 28. 5. 2019 | 20:00
Mata69 28. 5. 2019 | 19:57
Jana 28. 5. 2019 | 19:37

@Karel2529: Karle,mi z toho opravdu vyplývá jediné.Že ti muži se vytratili proto,že po vypití pár panáků odbourali zábrany které jim bránily připustit si že po sobě sexuálně touží,protože je přitahují i muži.Nedovedu si sama sebe představit že se opiju a skončím v posteli se ženou.Ani zkusit si to,mne nenapadlo nikdy v životě,a že jsem už dost stará.Zkrátka mne přitahují výhradně muži.Jiné to mají muži z příběhu.

Jana 28. 5. 2019 | 19:26

@helza: Helzo, to že jste mne nepřímo označil/a/za hysterku,mi naprosto nevadí.Psala jsem jak bych to řešila já,a vy si byste to jistě řešil/a/jinak. Tolerance každého z nás má různé meze.Vzniká ted film,nehraný,autentický,v kterém se poznají muži a které poznají i jejich děti,rodiny a manželky,jejich okolí.Jsou to muži kteří jsou pedofilové,zkoušejí to po netu na nezletilé holky,dávají jim návrhy,masturbují před nimi,chtějí aby se svlékaly a pod.
Taky to jen prostě zkusili.Třeba to jejich manželky a rodiny posoudí s odstupem,pochopením.Vždyt to jen chtěli zkusit.

helza 28. 5. 2019 | 19:21
Mata69 28. 5. 2019 | 19:18

@Jana: Jestli ten pán je na muže, tak na ně byl vždycky, jen se to jaksi prostě neprojevilo a nejspíš by se to ukázalo někdy v budoucnu. Těžko se to lidem tají celý život. A nebo taky měl jen v té opilosti upozaděné zábrany, přišlo mu zajímavé to zkusit a zjistil - a) že mu to za to nestojí - s manželkou to je OK, b) že je to právě to pravé ořechové a manželství dál nemá smysl. Jenže jestli je správně a) nebo b) nedala paní hlavně sobě šanci zjistit. A mě takové radikální řešení, když do té doby bylo všechno v nejlepším pořádku, přijde opravdu nezralé a zbrklé. Jo, asi by měla potíže mu dál důvěřovat, asi by si její důvěru musel těžce znovu získávat. A asi by to už nikdy nebylo "jako dřív". Ale tak fakt si toho skvělého manželství paní vůbec nevážila, když byla schopna ho tak rychle zavrhnout.

helza 28. 5. 2019 | 19:17

Mimochodem, ani já pár reakcí nechápu. Johanin manžel, jak psala: "byl vždycky velmi pozorný a pečující otec. Nikdy jsme se nehádali, dělal všechno, co svým princeznám viděl na očích. Bavilo nás být spolu a užívat si života. Milovali jsme i společné dovolené."Jestli se mu stalo to, co se mu stalo, musel z toho být velice nešťastný. Jako manželka bych mu měla být v té chvíli oporou, pomoct mu se z toho vzpamatovat, pomoct mu se s tím srovnat. Měla ho obejmout a řít mu: "nic si z toho nedělej, to se stává". Mně by ho tedy bylo moc líto. A i kdyby v tu noc zjistil že je gey (což je nepravděpodobné), i tak byl mi mužem a byl tu pro mne, tak bych tu teď měla být pro něj a pomoct mu se s novou situací vyrovnat a společně s ním najít nějaké rozumné řešení.A řeči, že když neumím pít tak nepiju, jsou nesmysl. Každému se to stát může, mohlo se to klidně stát i Johaně, může se to stát i všem, co tady píší, že takový člověk je b...c.

Karel2529 28. 5. 2019 | 19:13

Jindy je zde mnoho pochybovačných komentářů o pravdivosti článku. Ale zrovna dnes nic. Přitom se mi nezdá absolutně vůbec, že nějaké dva muže nenapadne nic lepšího, než při prvním setkání na dovolené ve společnosti svých manželek se vytratit na pokoj (což je to jediné místo, kde je můžou manželky hledat) a tam společně souložit. To by museli být hodně vypití. Jenže pak by nejspíš měli problémy s erekcí a manželky by zase toho tolik neviděly. Spíš mi to přijde jako scénář hloupé komedie, než reálná situace. Ale možné je všechno. Tak stačilo dopsat, že ti dva muži spolu žili šťastně až do smrti a pokud jejich manželky neumřely žalem, brečí dodnes.

Mata69 28. 5. 2019 | 19:13

@Eva: Fascinují mne osoby, které jsou tak dokonalé, že se NIKDY neopijí, NIKDY neudělají nic neuváženého, NIKDY neudělají nic, čeho by později litovaly. VŽDY a za všech okolností dělají jen věci správné (z jejich pohledu) a NIKDY neporuší žádné hranice. A těm osobám hlavně chybí pokora a pochopení pro to, že jsou i osoby nedokonalé, ba dokonce chybující. A nebo možná, že by tito lidé schovávali za tu svou dokonalost nějaké své pochybení?

helza 28. 5. 2019 | 19:00

@Jana: V Řecku nejenže byla homosexualita široce akceptována, ale mít mladého chlapce patřilo k dobrému mravu a bylo to považováno za znak mužnosti. Thébští válečníci (thébská svatá družina) se skládala výlučně z homosexuálů. Platilo, že bojovníci spojeni navzájem milostnými pouty válčí urputněji, neboť válčí i za své milence. Největšího oficiálního rozkvětu doznala homosexualita v dórských obcích. Militaristický stát Sparta učinil takovou výchovu součástí svého vzdělávacího a výcvikového systému. Papež Julius III se netajil vztahem se svým adoptivním "synovcem" Innocenzo Ciocchi Del Monte. Negramotného hocha z ulice jmenoval papež dokonce do úřadu cardinalis nepos, tedy mezi nejmocnější muže tehdejšího světa. Francoužští šlechtici rovněž mívali své milence. A pamatuji si i na pár velice krásných a šťastných manželství, v nichž to muž prostě zkusi. Podotýkám, byla to bohémská manželství. Johanin muž to prostě taky zkusil. Pokud lidé chtějí mít opravdu dobrý vztah, musí umět všechno posuzovat s odstupem, pochopením a bez hysterie. A hysterie není jenom to půlnoční ječení v hotelu, hysterie je i neschopnost přijmout věci jiné, než je já považuji za správné. Prostě stalo se a Johana nedokázala situaci ani strávit, ani s minimálním nadhledem posoudit. Elynor má pravdu.

Eva 28. 5. 2019 | 18:42

Lidi ve vztahu, ať krátkodobém či dlouhodobém, by se neměli předně chovat zaprvé jako b...i bez rozumu a zadruhé by měli znát svou určitou mez a míru, za kterou nepůjdou. A to jak v pití, tak v tom ostatním. Omlouvat to, že jsem něco udělal tím, že jsem se opil, je vytloukání klínu klínem. Pak nemám chlastat, když nevím, co to se mnou udělá. Můžu si jako normální člověk na firemním večírku /srazu, oslavě, dovolené.../ klidně zatancovat, můžu si popovídat, můžu se i kapku odvázat, ale musím vědět, kde jsou moje hranice. A to i když mě někdo třeba zaujme, nebudu se s ním povalovat někde na mezi nebo v narychlo nalezené místnosti. Prostě se budu chovat jako člověk. Jo, když mám manželství v rozkladu, můžu se s tím člověkem časem blíž poznat, vidět se, a uvidí se. Ale i když fakt nejsem puritánka, takový ten sex při prvním setkání, jak se naskytne příležitost, prostě neberu. Pán se zachoval, jak se zachoval, podle mě jako ten b...c, co nemyslí hlavou. Jsou věci, které bychom jako lidi myslící měli mít ujasněny. Jo, neodsuzuju, když se dva neudrží a domluví se někde na baru, kam oba za tím účelem vyrazili, ale já to nedělám a u partnera bych to taky netolerovala. Ti ostatní ať si pro mě za mě dělají, co chtějí, ale nechci, aby se to týkalo mě....

Jana 28. 5. 2019 | 17:42

@Elynor: Elynor,takže chlap se na dovolené opije,skončí v posteli s chlapem ,paní se na základě toho rozvede a tím si zničila manželství?Neničila by si ho tak náhodou tím že by dál žila vedle něj a už mu nedůvěřovala nebo by s ním nebyla schopna spát na základě onoho šoku že pán není jen na ženy ale i na muže??

Jana 28. 5. 2019 | 17:39

Naprosto nechápu komentáře které většinou obhajují pána.Jistě,kdo z nás se někdy neopil.Nevěra která se stane pod vlivem alkoholu ,se dá odpustit .Že si ale k tomu vybral muže,o něčem svědčí.Být na místě paní,toto bych nepřekousla,od té chvíle už bych mu nedůvěřovala že je jen heterosexuálního zaměření.Jist ě bych neječela na celý hotel,ale to jsou individuální reakce které člověk v tom šoku asi neovlivní.Jak se znám,zkusila bych žít i nadále v manželství,ale jistě bych se po čase rozvedla.Toto bych opravdu neskousla.Možná je to i tím že jsem mnoho let tolerovala ve skutečnosti jiné věci a chování ,než jsem se rozvedla a dnes vím že jsem to měla udělat dávno.Znám dost párů kteří jsou spolu jen z finančních důvodů a hodně žen které tolerují svým manželům celoživotní zahýbání a ještě jim doma dělají na tyto zálety zázemí.A to jen proto že se mají finančně dobře.Ovšem toto není život ale jen přežívání a sám sobě něčeho namlouvání si.

Meg 28. 5. 2019 | 16:20

@Elynor: No nezlobte se,ale umíte si představit žít s někým kdo si to byť ojediněle nebo příležitostně užívá s chlapem????Ráno s ním a večer s vámi....no fuj,děkuji pěkně.Možná bych to ihned neřešila rozvodem a rozhodně neječela,ale dotknout by se mě nesměl a časem by k rozchodu určitě došlo.Rozvedla jsem se také,ex měl milenku,tak šel a rozhodně nelituji,naopak.

atram 28. 5. 2019 | 13:18

nerozumím tomu, její muž jistě není jiné orientace,jinak by to udělal dávno.Rešení mi
připadá absurdní.Tolik let se milovali.Je za tím něco jiného a toto byla příležitost.A že to byla ohavnost- láska určitě ne bla to příležitost pro jednoho z nich.Láska to určitě nebyla.Zajímá mne ten druhy pár .At paní Johana dopíše pokračování.

Elynor 28. 5. 2019 | 12:21

Manželství si paní zničila sama. Bohužel, jako obvykle, to zase odnesou ty dcery, kterým teď ta hloupá hysterka pravděpodobně bude lít do hlavy, jak nejsou chlapi k životu potřeba a že je to svoloč. Načež se za pár let bude divit, proč nemá vnoučata... No nic. Zbytečné komentovat něco tak pitomého. Doufám, že to existuje jen jako záměrně přehnaný modelový příklad, jak si poorat život snadno a rychle.

Lojzička 28. 5. 2019 | 12:03

Mě rozesmála ta obligátní věta: "není to jak si myslíš, všechno ti vysvětlím".
Ale co bych na Johanině místě dělala já, to netuším. Rozhodně bych nevřeštěla na celej hotel, ale jinak by se mi z toho asi taky neudělalo dobře. Ale ten rozvod byl podle mě kapku zbytečnej.

viola 28. 5. 2019 | 11:50

Rozhodne bych nekricela jak histerka,ale resila bych to v klidu,i kdyby me to zasahlo ,rozhodne bych chtela rozvod,ale take abychom zustali kamaradi a meli nadale dobry vztah

Mata69 28. 5. 2019 | 11:49

@mous: Kdo jsi bez viny, hoď kamenem Asi není nic ke chlubení když se člověk opije jak Dán. Ale komu z nás se to nestalo? A taky si asi každý uvědomí, že v nějakém stavu opilosti je schopen dělat věci, za které se pak přinejmenším stydí a ví, že za střízliva by je prostě neudělal. A většina lidí si dá pozor se příště tak vylejt, právě proto, že opadnou zábrany a dělá věci, který by normálně nedělal. A mě z článku přijde, že pán nebyl žádná nálevka, že to byl ojedinělý exces a jak jsem psala níže, nejspíš by se ráno pořádně styděl (což se jistě stydí i tak) - ale vrátil by se k životu řádného manžela. Paní jednala velice emotivně, unáhleně a zbrkle. A ještě ublíženě napíše, že muže nepotřebuje. Nezralé chování uražené ženské. Nevěra není v pořádku, já v žádném případě nejsem zastáncem nevěry a zrovna tak píšu níže, že bych s tím měla velký problém. Ale nemyslím si, že bych bořila mosty po jediném uklouznutí - neboť jsme jen chybující lidé a klidně se to může přihodit komukoliv.

Rambíša 28. 5. 2019 | 11:16

Tak mi připadá,že ta Johana měla ve skutečnosti svého manžela už plné zuby a ten jeho úlet skvěle využila ve svůj prospěch...Nevěry se stávají,ale tohle se mi fakt zdálo jako něco méně důležitého,jako dovolenkové pochybení,co se jí klidně taky mohlo stát,kdyby se pořádně opila s tou manželkou a byla příležitost. V tom případě by se asi nerozváděla,že.

mous 28. 5. 2019 | 10:42

Nechapu. Ale ne Johaninu reakci, ale reakce tady v komentarich. Jako by nevera v opilosti byla dnes uz uplne normalni.. Mne to teda normalni neprijde. Asi jsem staromodni, ale nevera je nevera, a je jedno za jakych podminek je spachana.

Ruth 28. 5. 2019 | 10:42
modrodolka 28. 5. 2019 | 10:04
Mata69 28. 5. 2019 | 09:53

@mambule: No, ona jaksi nedala šanci pánovi dokázat, že to byla ojedinělá záležitost. Navíc notně pod vlivem alkoholu. Jinak souhlas, ten překotný rozvod je úlet.

Mata69 28. 5. 2019 | 09:52

Kristepane, to je zase materiál. Sama uvádí, že manžel byl vylitej jak váza, tudíž jeho rozpoznávací schopnosti byly nějakým způsobem velmi omezené. Možná mu v tu chvíli připadalo zajímavé skončit s novým kámošem v posteli a něco zkusit. Kdyby je tam ty dobrodějky na tom pokoji nenašly, nejspíš by se chlapi (nebo asi hlavně manžel) ráno před sebou pěkně styděli. Takhle to paní fakt super vyřešila. Nemyslím, že řešit to hned rozvodem bylo kdovíjak moudré a vůbec nevím komu tím prospěla. Jo vlastně, zjistila, že nepotřebuje muže. Takže je sama asi na ženský ne?
Co to je za vztah, když hned první průšvih vede k rozvodu? Byla tak uražená, tak zhrzená a tak dostala na frak její ješitnost, že nemohla vychladnout, s manželem si promluvit a dát mu šanci? Nééé, ona hned rozvod a šmitec. Na rovinu, rozumím tomu, že vidět svého muže s jiným chlapem v posteli asi není nejlepší pohled (vadila by mi i ženská), nějaký čas bych asi měla potíž daný obraz z mysli vymazat. Ale jestliže do té doby byl ten nej.. nej.. manžel, všechno bylo zalité sluncem (jak vyplývá z textu), tak kruci jedna taková opilecká záležitost všechno smázne? Ne, tohle nezvládla autorka příběhu, ne ten pán.

helza 28. 5. 2019 | 09:18
mambule 28. 5. 2019 | 06:18

Přečtěte si také

Horoskopy

Nadřízený je v polovině týdne naštvaný. Samozřejmě na vás, protože si na kolegové stěžují. Takové…

Nejčtenější články

Doporučujeme