JOHANA (48): Přítel je až moc úžasný táta, přehání to a mně to vadí | Foto: iStock

Foto: iStock

JOHANA (48): Přítel je až moc úžasný táta, přehání to a mně to vadí

Johanin přítel je otrokem svých dětí. Johana to těžce nese, zasahuje jí to nejen do partnerského, ale i do osobního života, navíc o dětech svého partnera nemá nejlepší mínění. Co s tím?

Na víkend na kolech jsem se moc těšila, ale opět mi ho zkazily přítelovy děti. Nejprve volal nejstarší, čerstvě plnoletý Daniel. Řešil nějaký problém s novým notebookem, který se mu nedařilo nainstalovat. Volal minimálně desetkrát. Podotýkám, že přítel jeho matky, od něhož ho oddělovalo jedno patro rodinného domu, je šéfem IT oddělení a byla by to pro něj práce na pár minut.

Do toho psal prostřední, byl na jakémsi festivalu a dyndal peníze navíc. Přítel mu je pochopitelně poslal. Jenže pak toto šestnáctileté „miminko“ zjistilo, že mu z festivalu neklapl odvoz, a tak „přemlouvalo“ přítele, aby pro něj druhý den navečer dojel. Vlakem s jedním přestupem jet nechtěl, prý je mu ve vlaku zle, určitě by špatně přestoupil a také se mu hnusí toalety ve vlacích…

Neustále jsme tedy na kolech zastavovali, přítel v jednom kuse něco googlil, zjišťoval, a problematický notebook dokonce konzultoval se známým. Jen jsem čekala, kdy zavolá nejmladší a nejvypečenější „robátko“.

Haničce je třináct, je moc hezká a moc dobře to o sobě ví. Přítel ji zbožňuje. „Ne“ je v případě jakéhokoliv požadavku jeho nejmladší sprosté slovo. No a Hanička moc zatoužila fotit své kamarádky zrcadlovkou. Jenže zrcadlovku neměla, měl ji ale přítel a zpočátku se ji velmi zdráhal půjčit.

Hanička však byla nesmírně vytrvalá a po několika zprávách a telefonátech dosáhla během odpoledne svého. Přítel jí slíbil, že až vyzvedne prostředního z festivalu, vyloží mě doma, vezme foťák a doveze ho nejmladší. Nijak jsem to nekomentovala, pohádali bychom se. Navíc přítel můj názor na jeho extrémní péči o děti zná.

Během posledního roku jsem vše začala řešit tak, že jakmile se ukáže, že se přítel chystá dělat vydatný „juniorservis“, domluvím se s kamarádkami a jdu na víno nebo si zaplavat či zacvičit. Dříve jsem mu pomáhala a vše usnadňovala, ale to bylo v počátcích vztahu, kdy mi jeho vytíženost potomky přišla nesmírně okouzlující.

Možná bych to všechno trochu chápala, kdyby přítel kvůli mně opustil rodinu a měl kvůli tomu výčitky – ale zamilovala se a odešla jeho paní! Přítel nechtěl brát dětem domov, a tak se nakonec s ženou domluvili, že jí nechá dům, který před rozvodem splatili. Sám si nechal dvougarsonku, v níž nyní společně žijeme.

Když jsou u přítele děti, zpravidla odcházím do svého bytu, kde bydlí má dcera s kamarádkou – je to nyní takový studentský byt, kde mám svůj báječný pokoj, své doupě. Dcera je jedináček, ale rozhodně ne rozmazlený, naopak spíše cepovaný. Vycházíme spolu skvěle a respektujeme se navzájem. Vůbec si tedy nedovedu představit, že by mě dcera takto „zneužívala“, a také si nedovedu představit, že bych si něco takového nechala líbit.

S přítelovými dětmi jinak vycházím, protože se do ničeho nepletu a nežiji s nimi. Své „útěky“ odůvodňuji malým prostorem. Netrávíme spolu delší čas, ze společných dovolených a dalších akcí jsem se hned zpočátku vztahu vyvlékla – tehdy asi zapracovala intuice.

Nyní už pracuje rozum a občas i dost silné emoce. Obvykle tehdy, když zjistím, že v době, kdy jsem byla u dcery, se mi Hanička přebírala v kosmetice a oblečení. Kupříkladu používala můj parfém, šampon či žiletku, a dokonce si půjčila mé oblečení a pokoušela se použít můj služební notebook.

Což nyní řeším tak, že mám věci zamčené a přítele jsem požádala, aby na mé věci dohlédl. Snaží se, jak jen to jde, to vím. A za své děti se v tomto ohledu i mnohokrát omluvil. Přítele mám moc ráda, je to nesmírně laskavý, čestný a hodný člověk, nikoho takového neznám, ale jeho děti jsou pro mě opravdu oříšek. Utěšuji se sice tím, že se jednou osamostatní a budou tátův servis potřebovat méně a méně, ale když pozoruji mladé kolem sebe, trochu se bojím, že je to v nedohlednu.

Doporučujeme

Články odjinud