Johnny Depp - ze sexy idolu dobrovolně pupkatým páprdou

9. 7. 2001
Johnny Depp - ze sexy idolu dobrovolně pupkatým páprdou
Nejen filmy nové a nejnovější jsou k vidění na karlovarském festivalu. Událostí vskutku mimořádnou bylo včerejší promítání rekonstruované a o některé silně naturalistické scény vystřižené z původní veze doplněné verze legendárního snímku Luchina Viscontiho Rocco a jeho bratři.

Johnny Depp
ze sexy idolu dobrovolně pupkatým páprdou
Exkluzivní zpravodajství on-line pro Dámu.cz z 36. MFF KV

Nejen filmy nové a nejnovější jsou k vidění na karlovarském festiva lu. Událostí vskutku mimořádnou bylo včerejší promítání rekonstruované a o některé silně naturalistické scény vystřižené z původní veze doplněné verze legendárního snímku Luchina Viscontiho Rocco a jeho bratři (1960). Silný sociální a psychologický snímek sleduje chudou sicilskou rodinu, která je po smrti otce nucena přestěhovat se na sever, do Milána. Pět bratrů se snaží přizpůsobit novým podmínkám každý po svém - Vincenzo ženitbou a odchodem z domova, Simon staví na své síle a vychytralosti, Rocco na závazku vůči rodině a své povinnosti přispívat, jak jen to bude možné, Chicco na své píli a touze vypracovat se v továrně na Alfa Romeo a nejmladší Luccino by se nejraději vrátil s Roccem na venkov. Postupně se mezi Roccem a Simonem vyhrocuje situace, která začala jako soupeření o přízeň dívky a postupně přerostlo o souboj kdo z koho. Kromě skvělých hereckých obsazení (Alain Delone, Renato Salvatori, Annie Girardotová, Claudia Cardinalová) je snímek pozoruhodný i svým hudebním doprovodem (Nino Rota) a především pak mimořádně syrovou kamerou (Giuseppe Rotunno).

Ačkoliv trojici třicetiletých hrdinek dánského snímku Třtiny ve větru (Iles Flottantes) dělí od sicilských bratrů rovných čtyřicet let, i ony v podstatě řeší stejný problém - jak najít v odosobněném světě na přelomu milénia svou vlastní identitu. Procházejí zklamáním v partnerských vztazích, řeší své deprese, propady kariéry i zdání úspěchů, rozcházejí se, aby se vzápětí zase setkaly, tápají a hledají. Kdo ví, možná, že východiskem je nakonec dítě, které jedna z nich nosí pod srdcem, byň bylo výsledkem znásilnění bývalým přítelem. Proč? "Protože teď je ten správný čas na dítě," uzavírá celý příběh jedna z mladých žen.

V roce 1970 si koupil první dům v Acapulcu, o dva roky později byl poprvé zatčen. A pak už jeho život jel jako na šílené houpačce - tu s pistolí u spánku, tu s nejkrásnější Kolumbijkou po boku, tu udán vlastní matkou, tam připravující poslední ránu, aby se mohl se svou milovanou dcerkou odstěhovat do Kalifornie. Přesně takový byl život drogového dealera Georga Junga, který momentálně sedí v americkém vězení a vyjde z něj až v roce 2015. Jeho osudy, kde nechyběla ani osobní setkání s Pablem Escobarem, vůdcem Medelínského kartelu, se staly námětem pro snímek Blow. Do hlavních rolí obsadil mladý režisér Ted Demme vedle Penelope Cruzové, Franky Ponenteové a Raye Liotta superhvězdu Johnnyho Deppa, který během filmu musel zestárnout o plných třicet let a přibrat dobrých 30 kilo nadváhy. Pokud vás Blow zaujme a nedostanete se na festival, mám pro vás dobrou zprávu - film se v nejbližší době objeví i v českých kinech.

S přáním lenošivé neděle
Magda Peterková

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Připravte se na spokojený den, ve kterém se přihodí nespočet zajímavých věcí. Máte nakročeno k velkému úspěchu. Pakliže se zabýváte grafikou, návrhářstvím, designem a podobnými obory,…

Nejčtenější články

Doporučujeme