José van Dam a Ute Lemper v Praze

30. 3. 2005
Pražští symfonikové přivezou v prvním jarním měsíci dvě pěvecké hvězdy – José van Dam a Ute Lemper.

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK úspěšně dokončil své turné po Spojených státech amerických a po krátkém zaslouženém odpočinku v průběhu měsíce dubna chystá pro pražské posluchače několik hudebních lahůdek. Ve dnech 5. a 6. dubna 2005 přivítá ve Smetanově síni Obecního domu špičkového sólistu operních domů v Evropě i USA, zkušeného bas-barytonistu José van Dama. Pod taktovkou šéfdirigenta Serge Baudo předvedou díla Wolfganga Amadea Mozarta, Gustava Mahlera a Richarda Strausse.

19. a 20. dubna 2005 připravili Pražští symfonikové skutečnou lahůdku pro milovníky moderní klasické hudby. Opět pod taktovkou svého šéfdirigenta Serge Baudo bude provedena málo hraná symfonie Oliviera Messiaena Turangalila. Dílo oslavující formou milostné písně lidskou svobodu a radost vyvěrající z harmonie aktu stvoření a zničení, znovuzrození, života a smrti bylo zkomponováno mezi rokem 1946 a 1948. V tomto roce proběhla i jeho světová premiéra, kterou předvedli Bostonští symfonici s Leonardem Bernsteinem. Dodnes patří k jednomu z nejpozoruhodnějších děl klasické hudby 20. století.

Pro širokou veřejnost budou asi nejzajímavějším počinem FOKu dva koncerty na konci dubna, kdy Pražští symfonici přivítají ve Smetanově síni Obecního domu světově proslulou zpěvačku a nejlepší žijící šansoniérku Ute Lemper na jejím prvním představení v České republice. Taktovky se znovu ujme Serge Baudo. Náplní večera budou písně Kurta Weilla (Žebrácká opera, Mackie Messer,…) v podání Ute Lemper. Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK potom sám zahraje baletní svitu Dariuse Milhauda Vůl na střeše.

zdroj: Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Okořeňte si trvalý vztah překvapením pro drahou polovičku, vytvoříte tak skvělou půdu pro romantický večer. Klidně obdarujte i své děti, ale tam to s cenou dárku nepřehánějte. Dnes se vám…

Nejčtenější články

Doporučujeme