Jožo Ráž: Do Carnegie se hodíme!

19. 9. 2007
Jožo Ráž: Do Carnegie se hodíme!
Už jen několik dnů zbývá do zcela vyprodaného koncertu slovenské skupiny číslo jedna Elánu v legendární newyorské Carnegie Hall. Muzikanti zkoušejí každý den a fakt, že hladina adrenalinu hodinu od hodiny stoupá, potvrzuje i jinak na pohled klidný Jožo Ráž.

Trojice Jožo Ráž, Jano Baláž a Vašo Patejdl spolu nyní tráví stejně času jako v nejrušnějších dobách Elánu. Koncert ve slavném sálu, kde naposled z českých a slovenských umělců vystupovali před dvěma lety Karel Gott a Helena Vondráčková, je událost.

"Carnegie je jeden z nejkrásnějších sálů na světě a já jsem jeden z nejlepších muzikantů na světě, takže se k sobě skvěle hodíme," žertuje Jožo Ráž, ale hned zase zvážní. "Samozřejmě je to i velká zodpovědnost, ale zůstane jen a jen na nás a na naší vůli, jestli to dopadne dobře. A tak pro to děláme, co můžeme."

Vybrat repertoár nebylo snadné, protože logicky musí být výjimečně slavnostní. "To vůbec nejlepší z naší celoživotní tvorby," říká Ráž. "A pro mne osobně tam nesmí chybět písnička Vymyslená."

Ve čtvrtek odlétá Elán z pražské Ruzyně přímo do New Yorku, po sobotním koncertu si ještě trochu odpočine a v ponděli ráno bude opět stát na evropské půdě. Muzikanti už dobře vědí, že to je nečeká žádná dovolená, a že budou mít těch pár dnů, které stráví ve městě, zvaném Velké jablko, nabitý program.

"S tím vším počítáme a těšíme se, to je jasné!" konstatuje frontman Elánu, který je známý tím, že si na Ameriku, její politiku a životní styl příliš nepotrpí. "New York je ale nejlepší město v Americe, takže to půjde vydržet," dodává. Koneckonců prý už ví na Manhattanu o baru, kde se zcela výjimečně smí kouřit.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

V rodinném životě jste nadmíru spokojeni a též přátelé se k vám rádi vracejí. Dokonce si oblíbíte novou aktivitu, která nadchne všechny členy rodiny. Však jste společenští a umíte si najít…

Nejčtenější články

Doporučujeme