Jsem magnet na trapasy. Co s tím?

11. 3. 2002
Jsem magnet na trapasy. Co s tím?
Jsem samý trapas, Jsem absolutní střevo, Jen vylezu na ulici, boduji. Nevím, který z těchto názvů by se hodil víc, všechny jsou více než výstižné. Už odmalička jsem byla bázlivá, nedůvěřivá a stydlivá. Táhne se to se mnou dodnes.

Jsem magnet na trapasy. Co s tím?

"Jsem samý trapas,
Jsem absolutní střevo,
Jen vylezu na ulici, boduji."

Nevím, který z těchto názvů by se hodil víc, všechny jsou více než výstižné. Už odmalička jsem byla bázlivá, nedůvěřivá a stydlivá. Táhne se to se mnou dodnes. Toužím po tom být také ta zdravě sebevědomá holka, která se nezakoktává, umí jednat a případnému trapasu se zasměje a zahraje ho tím do autu. Jenže já jsem prostě takové to typické TRDLO.

Když se nad tím tak zamyslím a hledám, kde se asi vloudila chybička, je možné, že některé události z dětství na mně zanechaly stopy, které se mnou jdou životem. Jsem značně přecitlivělá, lítostivá a slabá. Když na mě v dětství někdo vrhl jen trošku přísný pohled, tak jsem týden nespala.

Je mi něco přes dvacet a jsem pořád stejná netykavka. Ve společnosti neznámých lidí se chovám velice upjatě, neumím se zasmát, být spontánní. Hrozně moc toužím líbit se a být v pohodě, jenže všude se uvedu jako trdlo a nedá se s tím nic dělat.

Přijdu do kadeřnictví a tichým hláskem řeknu, co si přeji, musím to několikrát zopakovat, mám u toho vykulené oči a často se zakoktám. Támhle zakopnu, támhle vrazím do člověka. Já se tak soustředím na lidi, že se na mě dívají, že do nich nakonec vrazím. Někdy plácnu takovou blbost, že bych se nejradši propadla do země. Dokonce tím, jak se neustále tvářím vážně, lidem připadám jako arogantní a nepřátelská.
Když vyjdu na ulici, dostanu bolení břicha, bojím se že něco zase udělám špatně. Vždycky si naplánuji, že někam půjdu a tentokrát že to půjde lehce, budu se usmívat a neudělám žádný trapas, nakonec
z toho vyjdu nejmíň se třemi trapasy.

Ach jo, jak je to jen možné? Proč? Jsem magnet na trapasy. Sama sobě jsem už nesympatická a bojím se někam chodit.

Je jediným východiskem nějaká terapie? Spraví se to časem?
Poraďte, prosím.

Autor: čtenářka M.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Ani v pondělí nezanedbáváte hledání nové lásky, ale už to není tak intenzivní jako v minulých týdnech. Máte totiž potíže v práci. Nedokážete se na zadané povinnosti plně soustředit a…

Nejčtenější články

Doporučujeme