Komentáře k článku zpět na článek

Mata69 24. 10. 2016 | 20:56
lebahu 13. 10. 2016 | 22:36

Mata69: Tak ono se vyplatí i na sociálce platit, aspoň minimální částku (i když pak dostaneš jen pár korun nemocenské). Protože když máš vystavenou neschopenku (pobíráš nemocenskou), nemusíš za ty měsíce platit (za celé odmaroděné měsíce) pojištění (sociální i zdravotní), což je taky vcelku slušná úspora peněz, když nevyděláváš.

Mata69 13. 10. 2016 | 18:18

jinaci: uz to napsala lebahu, jestlize si osvc neplati nemocenskou, lepe nez na socialce tak soukrome u nejake pojistovny, tak je hazarder a nemuze se pak divit. Jenze spousta osvc si mysli, ze jsou nesmrtelni a marodit si "nemohou dovolit" a za pojistku jsou to vyhozene penize. Podotykam, ze sama jsem osvc.

šiška 13. 10. 2016 | 14:50

lebahu: prosím, můžete mi písnout jak dlouho Vám vydrží 50ml pupál.olejíček když se má užívat 1-2 lžičky denně? Také bych ho mohla zkusit na ty mé neduhy.Děkuji,příjemný zbytek dne.

lebahu 13. 10. 2016 | 11:14
šiška 13. 10. 2016 | 10:13

No vše je přeci velmi individuální!Co pomáhá jednomu vůbec nemusí pomoci druhému. U mé sestry bych přechod brala skoro jako nemoc! Ta měla chudák takové šílené návaly,pocení,nabrání váhy,bolesti hlavy,podrážděnost,nespavost,úbytek vlasů atd.Přitom to je srdnatá ženská která vždy vydržela hodně a nefňukala ale přechod jí dostal. Vyzkoušela vše možné od Dr. ale pouze na chvíli jí to vždy zabralo a pak se vše vrátilo. Naše mamča na tom byla podobně. Říká se, kdyby takto trpěl chlap-bebíčko, už by dávno pro ně existoval účinný lék. Moje kolegyně v práci byla v přechodu šíleně ubrečená, vše jí hodně dojímalo.Máme to těžší nežli muži.

lebahu 13. 10. 2016 | 07:29

jinaci: Tak pokud někdo podniká, neplatí si nemocenskou + soukromé připojištění tak, aby mu to v dlouhodobé nemoci pokrylo náklady na živobytí + případné splátky půjček, tak je vcelku hazardér.

jinaci 12. 10. 2016 | 21:43

OSVČ,na rok a půl ji ta hormonální léčba paralyzovala,než se z toho zdravotně vyhrabala došly rezervy-no a když pak přišla o klíče od bytu už se z toho nevyhrabala..nechci to dál kolem kamarádky rozebírat,je to pro mně citlivé téma.U těch OSVČ se to s jakoukoliv dlouhodobou nemocí může stát strašně rychle-nejslavně s dluhama dopadla na fleru jedna známá tvořilka,byla i tady na dámě a i v televizi předváděla,napsala knížky.Ta marodila asi půl roku pak se na skok vrátila do práce a nemoc se jí vrátila a opět to bylo dlouhodobý taky jako má kámoška myslela,že to dá a nezrušila ihned Žl.Dneska místo známýho jména má z ostudy kabát.V tomhle jen jedna rada když nemoc trvá dýl okamžitě zrušit Žl a přihlásit se na prácák.Zahodit hrdost.O tý výtvarnici poslední stopa na fleru vznikl klub kde na ní za dluhy chtěly podávat hromadnou žalobu...

Mata69 12. 10. 2016 | 21:02
Babaloo55 12. 10. 2016 | 20:15

Mimochodem - -článek jsem nečetla.No co by pomohlo. Jak píše Liza65, asi provaz. Nepomůže nic. Buď to ta ženská prostě přeskáče a nejspíš jí nic jiného nezbude, anebo nepřeskáče. Já jsem nijak výrazné potíže neměla, přesto jsem se jen tak ze zájmu svého gynekologa na hormonální substitučné léčbu ptala. Nedoporučoval mi ji. Nevím, jestli to tak je, ale v podstatě se menopauza pouze posune o nějaký ten rok dál. Nejspíš by se měli už vědátoři probudit a něco vymyslet. Koneckonců potížemi při menopauze nečelí ženy teprve od dvacátého století, že.

Babaloo55 12. 10. 2016 | 20:09
Elynor 12. 10. 2016 | 17:11

Jelikož odmítám kliknout na jeden článek 10x, abych pootvírala všechny ty blbé "boxíky", tak jsem si moc nepočetla. No nic, stejně to řešit nepotřebuju, ani hormony, ani jógou. Ten úvod je přehnaný, nic tak strašného se s člověkem neděje.

jinaci 12. 10. 2016 | 17:01

no hlavně ne hormony.Kamarádka díky této léčbě skončila na ulici(předtím pracovala jako OSVČ,tahle léčba ji zcela rozhodila organismus a pak už to bylo šešupem,marodila rok a půl).Pomáhala jsem v rámci mých možností, jo,myslela si že se z toho vyhrabe,byla z Prahy.Jen dostat ji do azyláku-přesvědčit ji a azyláky byly plné(rok ji její známý schoválal ve školícím středisku firmy.dodneška se divím že z toho nebyl průser,pak byla půl roku v Bohnicích,pak azylový dům)...Už pět let o ní nevím-přestala mít dostupný mobil a přestala reagovat na mejly,né že bych se na ni vykašlala já.Dostat se na ulici bylo pro ní těžký, bývala střední třída (zuby by měla nové umělé předrahé,luxusně udělané..nebyla to žádná "socka")a nesla to velmi špatně,.po roce v azyláku byla pro běžný život byla nepoužitelná.Jo dneska je to na ulici menší kousek než si myslíme.Za mně hormony kvůli přechodu rozhodně ne!!!!

liza65 12. 10. 2016 | 15:47

Přečtěte si také

Horoskopy

Nemusíte se nijak zvláště obávat finančních problémů. Jak se zdá, v tomto ohledu je vám Jupiter…

Nejčtenější články

Články odjinud