Jsem zamilovaná do ženáče a pořád doufám, že bude jen můj!

25. 4. 2013
Jsem zamilovaná do ženáče a pořád doufám, že bude jen můj! | Zdroj: Shutterstock
Má vztah s „okroužkovaným“ chlapem vůbec nějakou šanci? Vyplatí se věřit jeho planým slibům a čekat, že opravdu jednou bude „jen“ váš?

Možná si říkáte, že tohle se vám stát nemůže. Že zkrátka na něco takového nemáte žaludek, že nikdy byste nechtěla být tou zlou „rozvracečkou rodiny“. Jenže pak se bezhlavě zamilujete a ten malý, ale zásadní detail, že by mohl být ženatý a navíc otcem, si vůbec nepřipustíte. O to je to pak větší šok. A záleží jen na vás, zda vezmete nohy na ramena hned, nebo se stanete tzv. naivní „čekankou“. Neboli ženou-milenkou, která stále na něco čeká. Nejdřív na to, až si na ni její milý udělá čas a pak, že splní svůj stále omílaný slib a konečně se rozvede. Jenže ve valné většině případů se toho nedočká.

Podle statistik se pouhé jedné čtvrtině milenek povede založit s původně ženatým přítelem vlastní rodinu. Drtivá většina mužů totiž nakonec zůstává u „domácího krbu“. Než se tedy necháte „zaslepit“ city nějakého ženáče, přečtěte si raději, na co vše se ještě v takovém vztahu připravit…

Vždy ta druhá!

Jak už bylo řečeno, počítejte s tím, že budete stále čekat. Na to, až si udělá čas, až se vrátí z dovolené, až bude vzduch čistý, až skončí synovi fotbalový zápas, až dceři pomůže s domácím úkolem, až…

A když si na vás ten čas konečně najde, nečekaná zpráva z domova vám velice rychle může pokazit vzácné chvilky. Chtě nechtě se musíte smířit s faktem, že manželka (případně rodina) je vždy na prvním místě a vy až ta druhá. I přesto, že vás bude horlivě přesvědčovat o opaku. Zapomeňte na společné víkendy, Vánoce či letní dovolenou, objetí na veřejnosti či pomoc na zavolanou… Zkrátka nikdy nemůžete od ženáče očekávat „normální“ vztah. Takový muž u vás hledá jen porozumění, romantiku a sex. A i když se vám bude snažit všechny „nevýhody“ vykompenzovat drahými dárky, věřte, že brzy vás to omrzí…

„Doma mi to vůbec neklape!“

Jedna z nejohranějších vět, kterou ženáči vypouštějí z úst. Připravte se ale i na další otřepané fráze, kterými se vás bude snažit obalamutit. „Naše manželství je ryze formální, každý máme svůj vlastní život, už spolu strašně dlouho nespíme a jsme spolu vlastně jen kvůli dětem…“ Stížnosti na adresu „strašné manželky“ vám sice bude lichotit, ale věřte, že ve skutečnosti to bývají jen a jen další lži. To, že mu manželství nevyšlo, se samozřejmě stát může, ne všichni muži jsou lháři, ale rozhodně je lepší nepropadat zamilovanosti a jeho výroky brát s velkou rezervou.

„Už brzy se kvůli tobě rozvedu!“

Další skvělý výrok, na který už naletěla spousta naivních žen. Opět budete jen čekat a čekat… a on slibovat a slibovat, a to třeba i dlouhá léta. Nejdříve se bude vymlouvat na to, že děti jsou ještě moc malé, nebo že musí počkat na vhodnou chvíli. Až třeba manželka bude v lepším rozpoložení... Přece nebude tak zlý a neopustí ji ve chvíli, kdy je nemocná, přišla o práci.

Důvodů, proč to odsunout, se najde spousta. Samozřejmě že se najdou výjimky, ale pravdou je, že jemu vlastně tento „dvojí život“ dohromady náramně vyhovuje. Má své jisté – manželku, děti a rodinné zázemí a pak vás - jako zpestření a zábavu. Drsné, ale bohužel pravdivé. Proč by tedy něco měnil, když mu vlastně vůbec nic nechybí? Příslibům společného života a řečem o rozvodu se vážně nevyplácí moc věřit. Jako vítěz totiž z boje většinou odcházejí manželky.

Výčitky svědomí

I když si váš post „rozvracečky“ manželství či rodiny můžete tisíckrát omlouvat tím, že jeho vztah s manželkou je přece už dávno mrtvý, výčitek a obviňování se stejně jen tak nezbavíte. Hlavně pokud jsou ve hře i nevinné děti, které tohle všechno nakonec potrápí nejvíc. A která žena by se chtěla stylizovat do role mrchy, která nebohým malým dětem ukradla tatínka? Vyrovnat se budete muset i s možnými poznámkami okolí.

Udělal to manželce, může to potkat i vás!

Pokud se přece jen dočkáte toho, že se rozvede a začne s vámi nový život, nemáte zdaleka vyhráno! Co když ho také po čase omrzíte a nevyhlédne si nový - zajímavější objev? Už jednou byl schopen rozbít rodinu kvůli jiné, může to klidně udělat i příště.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

V pondělí to ještě šlo, ale v úterý se pracovně nedaří. Nějak se vám nedaří úkoly pochopit a ani vykonat. Po pravdě už jste z toho docela unavení a čekáte, že vás odpověď trkne do hlavy.…

Nejčtenější články

Doporučujeme