Jsme stále tlustší - obezita jako světová epidemie

14. 6. 2000
Podle statistik jsme druhý nejtlustší národ v Evropě. Nadváhu má dnes v České republice 66 % mužů a 54% žen. Obezitou pak trpí 21% žen a 16% mužů.

Jsme stále tlustší - obezita jako celosvětová epidemie

Podle statistik jsme druhý nejtlustší národ v Evropě. Nadváhu má dnes v České republice 66 % mužů a 54% žen. Obezitou pak trpí 21% žen a 16% mužů. Normální váhu má jen čtvrtina obyvatel. Průměrná hmotnost mužů je 79,8 kg a žen 67.5 kg. Podle doc. MUDr. Vojtěcha Hainera z Centra pro diagnostiku a léčbu obezity prognózy ukazují, že do roku 2030 se obezita stane celosvětovou epidemií. Jak jste na tom s váhou můžete zjistit pomocí naší kalkulačky optimální váhy.
Ještě na tom nejsme tak špatně jako v USA a velké plus je to, že nás obezita trápí a vnímáme jí jako špatnou. Naproti tomu je silně obézní obyvatelstvo v arabských zemích, kde jim tento stav vyhovuje. Více se dočtete v článku Obezita Arabkám vrásky nedělá.
Na Dámě se těmto problémům budeme nadále věnovat a jako překvapení pro vás chystáme poradnu zdravého životního stylu.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

O vašem štěstí ve vztazích nelze pochybovat a vy si to patřičné užíváte. Na víkend si naplánujte zábavu, protože by byla škoda sedět doma. Rozhodně získáte i zajímavou obchodní nabídku či…

Nejčtenější články

Doporučujeme