Jste medvěd, nebo vlk? Naučte biologické hodiny pracovat pro sebe

10. 12. 2020
Jste medvěd, nebo vlk? Naučte biologické hodiny pracovat pro sebe
Určitě o sobě víte, jestli jste skřivan, nebo sova, ale co kdyby vám někdo řekl, že jste ve skutečnosti medvěd? Psycholog Michael Breus, známý jako spánkový doktor, udělal přesnější rozdělení. Říká totiž, že lidé jsou savci, takže by neměli mít jméno po ptácích. Jeho rady, jak zlepšit život tím, že budeme lépe pracovat s vlastními biologickými hodinami, mají u lidí obrovský úspěch. Jak na tom tedy jsme a co bychom měli dělat?

Jsme chronicky vychýlení

Pracovní doba, umělé osvětlení, chytré telefony – neustálé aktivity nastavily naše biologické cykly do stavu chronického vychýlení. Právě to by podle doktora Michaela Breuse mohlo být zodpovědné za mnoho z takzvaných civilizačních chorob od depresí k diabetu, onemocnění srdce a dokonce za rakovinu. Podle Breuse by stačilo něco tak jednoduchého jako změna načasování denního programu, aby se celý rytmus dostal do souladu s naším organismem. První je podle něj důležité zjistit, jaký jste „časový typ“, a pak se podle toho začít chovat.

Jak jsou na tom ženy s chrápáním? V následujícím videu lékař ze spánkové laboratoře mluví o tom, jak jejich hlasité projevy při spánku muži tolerují.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Ani na začátku měsíce nebudete ve svojí kůži. Stále si s sebou nesete křivdu a vyčerpání. Milé Panny, měly byste se dát dohromady, jinak si zkazíte celičký víkend. Zapomeňte na všechno…