Jste na Vánoce sama? 6 jednoduchých tipů, jak si i tak svátky klidu a míru užít

Jste na Vánoce sama? 6 jednoduchých tipů, jak si i tak svátky klidu a míru užít

Ať už jste na Vánoce skončila úplně sama z jakéhokoliv důvodu, není nutné zabarikádovat se na svátky doma před celým světem a tajně plakat do polštáře. Bude vám ještě hůř a ničemu tím nepomůžete. Možná tomu nevěříte, ale při troše dobré vůle si Vánoce můžete užít i sama!

Pořádně ukliďte

Možná vás nečekaně opustil partner, možná vám umřel váš blízký, možná vaše děti žijí daleko v zahraničí a nemohou na Vánoce přijet. Ať tak, či onak, je jasné, že čím víc se svátky blíží, tím chmurnější nálada vás přepadá, proto je třeba zaměstnat hlavu už před Štědrým dnem. Možná jste v minulých letech nebo měsících zanedbala úklid, vezměte to proto letos pořádně od podlahy. Věřte, že na pár dnů vás to nejen zaměstná, ale i dokonale unaví, takže večer padnete do postele a na smutné myšlenky nebude čas. Upečte si také cukroví a vánočku, není přece důvod, abyste se ochudila o vánoční vymoženosti!

Pokračování 2 / 6

Nakupte si dárky

Ano, nakupovat dárky sama sobě je možná trochu smutné. Na druhou stranu, vy sama nejlépe víte, po čem toužíte a co se vám nejvíc líbí, takže vám odpadne starost s vracením či vyměňováním dárků po Vánocích. Klidně si nakupte dražší dárky a nebojte se udělat si radost. Nezapomeňte si je také pěkně zabalit, dát pod stromeček a vybalit až na Štědrý večer! I když předem víte, co v nich bude, i tak vás po čekání na ně potěší.

Pokračování 3 / 6

Pozvěte k sobě přátele

Určitě nejste jediná ve vašem okolí, kdo tráví Vánoce sám. Zamyslete se, napište výzvu na sociální sítě a pozvěte osamělé přátele, známé a rodinné příslušníky na Štědrý večer k vám domů. Dejte všem úkol, aby přinesli něco dobrého na zub a také jeden dárek, o který budete všichni později losovat. Uvařte svařák, připravte salát a kapra a uvidíte, že si nakonec užijete pěkný večer.

Pokračování 4 / 6

Pomáhejte druhým

Pokud je situace opravdu taková, že ve svém okolí nemáte nikoho, s kým byste mohla Vánoce strávit, pořád ještě není důvod panikařit. Jestli si nedovedete představit, že byste byla na Štědrý večer sama, přihlaste se například jako dobrovolnice do domova důchodců. Tak máte zaručeno, že nebudete sama, vykonáte dobrý skutek a u srdce vás zahřeje vděk lidí, kteří jsou na světě také sami.

Pokračování 5 / 6

Udělejte si den sama pro sebe

Jestli o společnost na Štědrý den nestojíte, udělejte si krásný den sama pro sebe. Ráno si pěkně pospěte, pak si dopřejte bohatou snídani, dopoledne nazdobte stromek. K obědu si dejte polévku a odpoledne si zajděte na dlouhou procházku. Počkejte do setmění a pokochejte se městskou vánoční výzdobou. Po návratu domů si dopřejte dlouhou lázeň a poté slavnostní večeři. Rozbalte si dárky, které jste si koupila, a nezapomeňte na vánoční filmy k televizi! Nebude-li se vám chtít spát, zajděte si na půlnoční mši. Nikdy nevíte, jakou osamělou duši tam potkáte!

Pokračování 6 / 6

Odleťte k moři

Jste-li dobrodružná povaha a ráda cestujete, utečte před zimním počasím k moři. Za výlet za sluncem si přes Vánoce nejspíš trochu připlatíte, na druhou stranu proč si to nedopřát jako dárek. Vsaďte se, že nebudete jediná zbloudilá duše, která takto stráví svátky, a nakonec se seznámíte s novými lidmi. A i kdyby ne, moře a slunce jsou tím nejlepším balzámem pro tělo i duši!

Doporučujeme

Články odjinud