Jste obětí chrápání?

7. 11. 2001
Jste obětí chrápání?
Není nad dobrý spánek. Člověk si odpočine, zregeneruje tělesnou schránku a nabere energii. A což teprve spánek s milovanou bytostí. Taková společná noc se ovšem může po čase změnit v noční můru.

Jste obětí chrápání?

Není nad dobrý spánek. Člověk si odpočine, zregeneruje tělesnou schránku a nabere energii. A což teprve spánek s milovanou bytostí. V podstatě všechny dvojice, které jsou spolu delší dobu, si vytvářejí určitý rituál při usínání. Propletené ruce, nohy, vroucná objetí a nakonec slastné usínání ve dvou. Taková společná noc se ovšem může po čase změnit v noční můru. Proč? Díky partnerovu zlozvyku - hroznému chrápání. Chrápání, které vás neustále budí z vašeho spánku, pokud ovšem při tom příšerném zvuku usnete, že téměř propadáte zoufalství. Po čase ve vás dokonce vyvolává  patřičnou agresivitu a vy máte pocit, že byste svého milého nejraději ........

Pokud si právě teď říkáte, jak jste šňastná, že vaše drahá polovička nechrápe, neusněte na vavřínech. S postupem věku přibývá i chrápajících mužů. Jenom mezi 30 až 40 lety chrápe 20 % mužů.

Jak k chrápání dochází?

V hrdle dojde k uvolnění tkání, které částečně překryjí hrtan. To způsobí, že se z hrdla vašeho miláčka derou tak otřesné zvuky. Samozřejmě, že tato situace není neřešitelná. Někteří muži chrápou pouze v poloze na zádech, jestliže se otočí na bok, chrápání ustane a vy spíte pěkně dál. Ovšem u některých ani změna polohy nepomůže. V těchto případech je možné se obrátit na lékaře, který většinou pomocí laseru poopraví anatomii mužova hrdla ( ale není vůbec snadné muže k tomuto kroku rozhoupat). Tak se i stane, že se některý muž navrátí po mnoha letech do společné ložnice. Ano, oddělené ložnice jsou svým způsobem také řešení, ale chrápání se může ozývat i přes uzavřené dveře vedlejšího pokoje. A věřte, že je ještě mnohem namáhavější ve tři hodiny ráno běhat do vedlejšího pokoje a tvrdit muži, že vás jeho chrápání budí.

 Jsou i tací muži ( a tady musíte svoji nervovou soustavu jaksepatří obrnit), kteří své chrápání popírají a tvrdí, že oni nikdy nechrápali. Tady radím noční projevy natočit a pustit jako milou kulisu například u večeře. Možná partner uzná, že se při tom příšerném pazvuku nedá jíst, natož spát a začne něco dělat - zvedne si polštář, začne víc sportovat, zhubne, popřípadě navštíví lékaře. Ten mu jistě také vysvětlí, jak může být chrápání pro něho samotného nebezpečné.

 A co vy, milé dámy, máte doma také chrápajícího partnera? Můžete se s námi podělit o vaše zkušenosti a rady, jak vyzrát na jeho chrápání? 

Autor: Tamara Křížková

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Sebevědomí vám nikdy nechybělo, a to byste měli využít ve svůj prospěch. Dnes sice kariéru nepozvednete, ale aspoň nezklamete nadřízeného. Držte si své místo pevně v rukou. Domácí neshody…

Nejčtenější články

Doporučujeme