Jste pořád unavená? Odblokujte si čakry a zase budete fit

18. 1. 2018
Čakry
Máte náladu pod psa? Jste často nemocná a netušíte proč? Můžete mít zablokovaná energetická centra, takzvané čakry. Přestože je nevidíte ani si na ně nemůžete sáhnout, nejde o žádné výmysly nebo kouzla. Čakry zná lidstvo od nepaměti a mnoho alternativních lékařů a léčitelů s nimi pracuje i dnes.

Slovo čakra pochází ze starověkého jazyka sanskrt rozšířeného v Indii a jihovýchodní Asii. Volně se dá přeložit jako disk nebo kruh. Jde o centra v lidském těle, která dokážou přijímat energii, určitým způsobem ji transformovat a opět vyzařovat ven. Žádná z čaker není ostrovem sama pro sebe.

Všechny jsou naopak propojeny a člověk je zcela zdráv a plný energie jen tehdy, když fungují všechny do jedné. Blok nebo omezení jedné čakry negativně ovlivňuje i ty ostatní, což má samozřejmě dopad na naše zdraví, a dokonce i chování.

Klepněte pro větší obrázek

Čakry musí vibrovat

Základních čaker je celkem sedm a jsou umístěné nad sebou v blízkosti žláz s vnitřním vyměšováním. Rezonují každá o jiné frekvenci a mají různé barvy. Každá čakra má skutečně své vlastní energetické vibrace. Jestliže se její vibrování zpomalí – kupříkladu strachem, nemocí nebo stresem – naruší se její rovnováha. Takové čakry pak v těle vytvářejí bloky, které brání zdravému proudění energie. To se může projevit onemocněním tělesných orgánů a špatným psychickým stavem. Proto je třeba čakry odblokovat.

Pomůže kyvadlo

Objevit zablokovanou čakru pomůže léčiteli nejčastěji kyvadlo. Jak? Kyvadlo se přiblíží k čakře a místo opisování kruhu (to, když čakra funguje, jak má) se jen komíhá ze strany na stranu nebo se prakticky nehýbe. Zkušení léčitelé poznají zablokovanou čakru i podle aury nebo podle cítění rukama. To ale už vyžaduje větší nácvik a hlavně zkušenost. Teprve když zjistíme, která čakra potřebuje uvolnit, můžeme ji začít harmonizovat do původního stavu.

Čím ji odblokovat?

Dát čakru do pořádku a opět ji zharmonizovat můžeme například pomocí meditace, hudby, vůně, pomáhají i nošení minerálů v blízkosti blokády nebo jednoduché mantry, které si v klidu říkáme nahlas několikrát za sebou. Bloky uvolňují i světlé a zářivé barvy – každá čakra má tu svou. Vjem barev je nejlepší prociťovat při meditaci, představovat si je a „koupat“ se v nich. Taky se můžete v barvách čaker, které jsou zablokované, oblékat nebo můžete pít ovocné nebo zeleninové šťávy patřičných barev. A která hudba je nejlepší? Zenová, sakrální nebo new age.

Podívejte se na jednotlivé čakry – seshora dolů:

Korunní čakra – bílá

V této čakře proudí životní síla, která oživuje všechny čakry podél páteře, a rozesílá tak energii.

Čakra čela – indigově modrá

V takzvaném třetím oku sídlí naše vyšší duchovní síly, intelekt, intuice, inspirace… Tuto čakru najdete uprostřed čela mezi obočím a má indigově modrou barvu.

Krční čakra – světlejší modrá

Tato modrá čakra pomáhá samostatnosti a seberealizaci. Nachází se v centru lidských vyjadřovacích schopností. Najdete ji v oblasti krku a šíje.

Čakra srdeční – smaragdově zelená

Díky této čakře jsme schopni vciťovat se do pocitů druhých lidí, soucítit s nimi, pochopit je. Je bránou do naší duše, protože v ní sídlí pocity opravdové a hluboké lásky. Je uprostřed hrudi. Její páteřní umístění je nad pátým hrudním obratlem. Má zelenou barvu se smaragdovým odstínem.

Čakra na hrudi – žlutá

Tato čakra ovlivňuje naše nižší emoce: strach, žárlivost, vztek. Je naším centrem síly, přes ni přijímáme sluneční energii, která nám také dodává vitalitu. Nachází se přímo u hrudní kosti – u solárního plexu.

Britská princezna byla pěkná rebelka. Podívejte se, co všechno vyváděla:

Sakrální čakra – oranžová

Sakrální čakra v břiše je v pořadí druhá a je centrem čistých emocí, sexuální energie a tvořivé, rodící se síly. Má zásadní vliv na mezilidské vztahy, orgány – v břiše a kolem pupku.

Kořenová čakra – červená

Představuje pozitivní postoj k životu. Je energií aktivity a tvořivosti, dává sílu prosadit své já, vybudovat si pevnou a stabilní existenci. Najdeme ji u kostrče, konečníku, močového měchýře a pohlavních otvorů.

Více se dočtete v lednovém vydání měsíčníku Blesk Zdraví, který koupíte v novinových stáncích za 25 Kč. //

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Kvečeru se vám může přihodit něco neobvyklého, ale nemusíte se bát, že by to bylo vyloženě nepříjemné. Věnujte pozornost například snu, který se vám později bude zdát. Taky by nebylo od…

Nejčtenější články