Jste prvorozená? Pozor na snahu být dokonalá a ve vztahu se zavděčit

4. 12. 2021
Prvorozené ženy mívají tendence být ve vztahu přehnaně přičinlivé a v každém ohledu perfektní, touží dělat vše správně – jenže tyto vlastnosti pro ně mohou být i destruktivní.

Osud prvnorozených

Prvorozené děti bývají určitým způsobem „pokusná morčátka“ na nichž nezkušení rodiče realizují své představy o výchově, při tom zpravidla s výchovou nemají žádné zkušenosti. Na jedno dítko je v rodině také mnohem více času než později, když je dětí více. Rodiče mívají velké oči: mnoho plánů, nálož ambic, nároků i představ. Bývají nároční, přísní, důslední, vše daleko více řeší, než když mají později dětí více.

Zároveň jsou ale násobně ochranitelští – a obávají se o pohodlí, zdraví i duševní pohodu svého jediného potomka. Narozením dalšího dítěte se vše mění. Když se prvorozenému narodí sourozenec, bývá to pro něj šok. Musí najednou rychle dospět a být po všech stránkách odpovědný. Není tedy divu, že prvorození (a také jedináčci) mívají sklony k perfekcionismu, bývají spolehliví, svědomití, respektují autority a obvykle se snaží zavděčit.

Měla byste se před muži přetvařovat? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Díky přízni Venuše jste velmi přitažlivé, a proto je únor favorizovaným měsícem lásky. Máte obrovskou šanci seznámit se s někým, kdo vám bude plně vyhovovat, dokonce to mezi vámi ihned…