Jste v přechodu? Těchto 10 potravin byste měla jíst každý den!

13. 4. 2019
Pokud právě procházíte menopauzou, možná vás trápí nejrůznější obtíže, jako jsou návaly, pocení, úzkosti či přibývání na váze. Existuje ale spousta potravin, které vás můžou nabít energií, dodat vám dobrou náladu a po kterých nepřiberete. Tohle byste měla mít v nákupním seznamu!

Komplexní sacharidy

„V menopauze hormony kolísají, tudíž kolísá i chemie v mozku včetně dostatečné výroby chemické látky zvané serotonin,“ říká Elizabeth Somerová, autorka knihy Eat Your Way to Happiness. Ženy v menopauze se velmi často potýkají s mírnou depresí a mohou za to právě nižší hladiny serotoninu. Somerová vysvětluje, že pokud jsou hladiny tohoto hormonu nízké, ženy mnohem častěji touží po sladkostech a cítí se nevrle. Jakmile zkonzumují něco sladkého, serotonin stoupne a nálada se zlepší. Pokud to tedy máte takhle, snažte se zařadit do jídelníčku dostatek správných (komplexních) sacharidů, například celozrnné pečivo se sýrem, ovesné vločky, cizrnu nebo si dopřejte jablko či mrkev. Objevujte potraviny, které vám pomůžou srovnat hormony.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Sledujte s dětmi vánoční pohádky, protože se naladíte na vlnu nejkrásnějších svátků v roce. Přeci jen si potřebujete po náročném pracovním týdnu odpočinout a relax s rodinou je to pravé…