Julia Roberts je už od mládí hereckou hvězdou Foto: Profimedia

Julia Roberts je už od mládí hereckou hvězdou Foto: Profimedia

28. října 2022 slaví 55. narozeniny Foto: Profimedia
Skutečný věk by jí hádal jen málokdo Foto: Profimedia
Jedním z hereččiných partnerů byl i seriálový Chandler, herec se o tom zmínil ve své nové knize Foto: Profimedia
Herec Matthew Perry exceloval po boku svých kolegů v legendárním seriálu Přátelé Foto: Profimedia
32
Fotogalerie

Julia Roberts slaví 56: Milionový úsměv, srdce na dlani i přátelství s Clooneym

Sympatické nestárnoucí herečce s širokým úsměvem by skutečný věk asi nikdo nehádal. Julia Roberts slaví dnes, 28. října 2022, své šestapadesáté narozeniny. Na kolik si pojistila chrup, kdy nejvíc přibrala a kdo je její nejlepší kamarád?

Veterinářka s klarinetem v ruce

Legendární snímky jako Pretty Woman, Nothing Hill, Jíst, meditovat, milovat a další filmy s charismatickou Julií Roberts v hlavní roli nemusely vůbec vypadat tak, jak je dnes známe. Oblíbená herečka totiž jako dítě toužila být veterinářkou a ve volném čase místo v divadle hrála na klarinet v kapele.

Nakonec se rozhodla studovat žurnalistiku, školu však nikdy nedokončila a titul nezískala. Hned po střední škole, v roce 1985, se budoucí Pretty Woman přestěhovala do New Yorku za svým bratrem a sestrou, kde zanedlouho potom uzavřela smlouvu s modelingovou agenturou a zapsala se na kurzy herectví. Kariéru odstartovala minirolí v seriálu Miami Vice, její kroky však vedly přímo do světa filmu.

Jaký byl příjezd hlavního hrdiny Pretty Woman Richarda Gerea na festival ve Varech? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 9

Kila navíc kvůli těstovinám, miliony na účtu

Ve svých pětapadesáti má za sebou legendární Pretty Woman nespočet úspěšných hlavních rolí ve filmech. Kromě romantických komedií, ze kterých si Julia pečlivě vybírá, natočila řadu dramat a přípravu na tyto role brala velmi zodpovědně. Kvůli natáčení Úsměvu Mony Lisy neváhala Julia absolvovat kurzy dějin umění na Newyorské univerzitě za účelem se na roli dokonale připravit. Během práce na filmu Jíst, meditovat, milovat, který se odehrává v Itálii, zase herečka přibrala čtyři a půl kila. Za jejím váhovým příbytkem měly stát těstoviny, jež musela kvůli své roli neustále jíst.

Její snaha se ale vyplatila, kromě filmových ocenění a hvězdy na hollywoodském chodníku slávy byla skoro patnáct let nejlépe placenou herečkou světa. V Pretty Woman začínala s honorářem 300 tisíc dolarů, její dnešní gáže se pohybuje mezi 140 a 170 miliony dolarů za film.

Pokračování 3 / 9

Pojištěný úsměv a záliba v pletení

Zatímco role Julie Roberts jsou většině z nás dobře známé, její záliby vás možná překvapí. Věděla jste, že Julia překvapivě zbožňuje pletení? Říká o něm, že jde o velice společenský koníček. Dokáže si při něm povídat s ostatními, aniž se přestane plně soustředit na pletení. Mezi její další zájmy patří fotbal, jehož je velkou fanynkou. 

Julia je proslulá mimo jiné i svým oslňujícím širokým úsměvem s perleťově bílým chrupem. Těch si hvězda pochopitelně náležitě cení, proto si je před časem nechala pojistit na částku třicet milionů dolarů, což je v přepočtu 697 milionů korun.

Pokračování 4 / 9

Ambasadorka dobré vůle

Kromě velkého úsměvu má Julia Roberts také velké srdce, což dokazuje svými činy. Dlouhá léta spolupracuje s organizací UNICEF a je její ambasadorkou dobré vůle. V roce 1995 dokonce odcestovala na Haiti, aby se zde zapojila do programů pro děti v nouzi.

Blízká jí je také ekologie a během svojí kariéry podporovala řadu ekologických iniciativ jako například Clean Air Initiative. Podporuje také výzkum vývoje čistších zdrojů energie a snížení závislosti na ropě. Osvětu vede i ve své domácnosti: řídí ekologický vůz Prius, ale také používá výhradně biokosmetiku a její dům je plně závislý na solární energii. Pretty Woman také k šetrnému přístupu vychovává své děti.

Pokračování 5 / 9

Přátelství s Clooneym

Kdo by si nepřál kamarádit se se sympaťákem Georgem Clooneym? Julia Roberts toto štěstí má a nutno dodat, že jejich přátelství trvá už více než dvacet let. Poprvé se spolu postavili před kamery v roce 2001 při natáčení filmu Dannyho parťáci. Tehdy se mezi štábem proslavili věčnými naschvály, které jeden druhému dělali. Když se o tři roky později natáčelo pokračování Dannyho parťáků, byla Julia právě těhotná s dvojčaty a byl to právě Clooney, který se z věčného provokatéra změnil v ochraňovatele, v němž herečka mohla kdykoliv najít oporu. „Je to úžasná matka, manželka a skvělá, skvělá přítelkyně. Je to čest ji mít,“ svěřil se Clooney.

Navzdory očividné chemii mezi oběma herci nikdy nepřekročili hranici přátelství. Možná i proto pro ně bylo náročné hrát intimní scény. V současnosti v kinech běží jejich nejnovější počin, romantická komedie Vstupenka do ráje. Scénu s polibkem museli údajně točit 80krát, protože pokaždé vybuchli smíchy!

Pokračování 6 / 9

Zvučné staré lásky

Než našla svého prince, prošla si Julia několika vztahy a její seznam se pyšní zvučnými jmény. Randila s herci Ethanem Hawkem a Danielem Dayem-Lewisem, s Kieferem Sutherlandem byla dokonce zasnoubená. První nepovedené manželství s muzikantem Lylem Lovettem ale nemělo dlouhého trvání. Předtím, než poznala svého současného manžela, byla Julia ve vztahu také s Benjaminem Brattem.

S odstupem času vtipnou epizodku zažila také s hercem Matthewem Perrym, představitelem Chandlera Binga v kultovním seriálu Přátelé. V jednom z dílů si epizodní roli zahrála i Julia a tato událost svedla oba herce dohromady. Po prvním rande ale Matthew vztah ukončil s tím, že se pro Julii necítil dost dobrý, a než by musel čelit bolesti z rozchodu ze strany Julie, raději se s ní rozešel s předstihem sám.

Pokračování 7 / 9

Svatební párky v rohlíku

Nakonec ale Julia svého „pana Božského“ přece jen našla. V roce 2002 se podruhé provdala a jejím vyvoleným se stal kameraman Daniel Moder. Jejich svatba byla poměrně originální. Pohoštění se neslo v americkém stylu a hostům se k večeři podávaly párky v rohlíku, hamburgery a grilovaná kukuřice. S manželem herecká legenda zplodila dvojčata, syna Phinnaeuse a dceru Hazel. Narodila se v roce 2004. V roce 2007 se páru narodil ještě syn Henry.

Pokračování 8 / 9

Jablko nepadlo daleko od stromu

Herecká hvězda má dobré vztahy i se svou neteří Emmou Roberts, dcerou bratra Erika. Dalo by se říct, že ji přivedla ke kariéře herečky. Vzala ji totiž jednou s sebou na natáčení a mladé Emmě se filmový svět zalíbil natolik, že se chtěla stát jeho součástí. O tom, že je Julia své neteři oporou, svědčí také událost, kdy se postavila na stranu její matky při rozvodu s hereččiným bratrem Erikem.

Ta chtěla získat nezletilou Emmu do péče a Julia ji v tom plně podporovala. Neváhala se kvůli tomu se svým bratrem pohádat, což vedlo k tomu, že spolu sourozenci nebyli několik let v kontaktu. K jejich usmíření došlo až v roce 2004, znovu je spojilo až narození hereččiných dvojčat.

Pokračování 9 / 9

Doporučujeme

Články odjinud