K-Beauty válcuje kosmetický průmysl: Proč je korejská kosmetická péče tak úspěšná a co byste měla zařadit do své rutiny?

K-Beauty válcuje kosmetický průmysl: Proč je korejská kosmetická péče tak úspěšná a co byste měla zařadit do své rutiny?

Kladete si často otázku, proč mají Asiatky a především Korejky dokonalou pleť, která vypadá, jako by snad ani nestárla? Její kouzlo tkví v dokonalé péči a krocích, které Korejky nikdy nevynechají. Co tedy udělat pro to, abyste docílila K-Beauty?

Fenomén K-Beauty

Korejská péče o pleť udělala v kosmetickém průmyslu takový převrat, že podle ní dokonce vznikl pojem K-Beauty, což je zkratka Korean Beauty (korejská krása). Korejské ženy mají totiž naprosto odlišný přístup k péči o pleť než ženy evropské, které kladou důraz především na dekorativní kosmetiku, s jejíž pomocí zakrývají nedostatky. Korejské ženy naopak upřednostňují péči o pleť, aby byla dokonalá, a nebylo tak potřeba nic zakrývat. K-Beauty dnes už nutně nemusí označovat jen korejskou nebo asijskou kosmetiku, jde spíš o postup v péči o pleť. Jakou značku si k tomu vyberete, je jen na vás a na potřebách vaší pleti.

Jak pečovat o pleť po opalování? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Vícestupňová pleťová péče

Koncept korejské kosmetiky se soustředí na více kroků v péči o pleť. Slavný „10-step Korean skincare routine“ zahrnuje odlíčení a čištění olejem, čistění pleti pěnou nebo gelem, peeling, tonizaci pleti, pleťovou esenci, sérum na míru, plátýnkovou masku, oční péči, hydratační krém a ochranu před sluncem. Tento přístup klade důraz na postupné a cílené používání různých produktů. Není však nutné všech deset kroků dodržovat každý den.

Pokračování 3 / 5

Přírodní ingredience

Mnoho korejských kosmetických produktů je formulováno s přírodními ingrediencemi, jako jsou byliny, rostlinné extrakty a další látky s omlazujícími a zklidňujícími účinky. Mezi významné složky patří například aloe vera, šnečí extrakt, med, bambus nebo uhlí.

Pokračování 4 / 5

SPF ochrana

Krém s ochranou je základem péče nejen v letních měsících. V korejské kosmetice nalezneme množství produktů s ochranou před slunečním zářením a mnoho výrobků obsahující SPF. Krém nanášíme před použitím make-upu nebo rovnou použijeme BB krém s SPF ochranou.

Pokračování 5 / 5

Sheet masky

Jedním z největších kosmetických objevů, s nímž korejská kosmetika přišla, jsou látkové masky. Získaly si obrovskou popularitu nejen v Koreji, ale i po celém světě. Tento produkt v sobě kombinuje účinnost výživy a hydratace pleti s jednoduchým a příjemným použitím.

Sheet masky jsou tenké masky vytvořené z různých materiálů, jako je bavlna, bio-cellulóza, hydrogel nebo viskóza. Tyto materiály jsou nasáklé živinami a sérem, které mají pozitivní účinky na pleť. Můžete najít masky zaměřené na hydrataci, zklidnění, posílení elasticity pleti, vyrovnání tónu pleti, boj proti stárnutí a mnoho dalších. Klíčovým prvkem sheet masek je nasycené sérum nebo esence, které jsou na maskách již aplikovány. Obsahují koncentrované složky, jako jsou vitamíny, minerály, bylinné extrakty a hydratační složky, které se vstřebávají do pleti během nošení masky.

Doporučujeme

Články odjinud