H&M, 349 Kč Foto: archiv firem
H&M, 399 Kč Foto: archiv firem
H&M, 749 Kč Foto: archiv firem
H&M, 799 Kč Foto: archiv firem
41
Fotogalerie

Kabelky roku 2023: Letos si pořiďte barvy citrusů, box bags i minimalismus

My ženy se bez kabelky téměř neobejdeme. Však také kam jinam schovat tu spoustu nezbytností, jako jsou telefon, klíče, rtěnka, kapesníčky, žvýkačky, sluchátka, parfém, hřeben a mnoho dalších věcí, bez kterých se zkrátka neobejdeme? V horším případě navíc přibude notebook i nákup. Proto často vlastníme kabelek hned několik a s gustem je střídáme. Které letos zařadit do své sbírky?

Kabelka je pro nás zkrátka víc než jen „pouzdro na věci“. Je to naše kamarádka, které můžeme svěřit všechna tajemství a vědět, že je neprozradí, která dokáže doladit náš outfit k dokonalosti i díky které se cítíme elegantně či extravagantně. A protože existuje kabelka pro každou příležitost, i v roce 2023 přichází několik trendů, kterými se můžete inspirovat.

Jaké barvy ovládnou rok 2023? Podívejte se na video:

Praktické ženy jistě potěší, že se v kurzu drží velké kabelky zvané shopper. Do těch skutečně uložíte kromě nezbytností i laptop, menší nákup a středně velké štěně. Shoppery vybírejte kvalitní, aby náklad zvládly a neponičily se při prvním zápřahu. Velké kabelky nejčastěji najdete v neutrálních barvách, jako jsou černá, hnědá či béžová, s blížícím se jarem dostanou příležitost i další barvy. Nebo můžete při nákupu propojit hned dva trendy a vybrat si například háčkovaný motiv.

Devadesátkový trend háčkovaných tašek se ostatně přenese i do menších modelů. Oproti obřím modelům totiž zavládne také minimalismus promítnuvší se do miniaturních a hladkých kabelek, často zdobených jen zlatou sponou či zvířecím reliéfem. 90. léta se promítnou i v barvách, s blížícím se jarem a letními prázdninami totiž ovládnou trendy citrusové tóny a kabelky budou zářit žlutými, oranžovými a zelenkavými odstíny.

V neposlední řadě se pak vracejí takzvané box bags neboli kabelky, které jsou mnohdy vyrobeny z plastu a mají tvar krabičky nebo malého kufříku. Často jsou ideálním doplňkem k plesovým šatům, ale ani po konci plesové sezony nepřijdou zkrátka. Tento trend totiž budou kopírovat i klasické kabelky svými pravými úhly a ostrými hranami.

Jakému trendu podlehnete vy? Inspiraci najdete v naší galerii!

Doporučujeme

Články odjinud