Kajínka vidělo za první den více než 26 000 diváků. Některé sály jsou zcela vyprodané

7. 8. 2010
Kajínka vidělo za první den více než 26 000 diváků. Některé sály jsou zcela vyprodané
Diskutovaný snímek Kajínek vtrhl do českých kin ve čtvrtek 5.8. ve vysokém počtu 35ti filmových kopií, které doprovodilo ještě 42 kopií digitálních. Takový počet odpovídá těm největším diváckým hitům, pro nebývalý zájem diváků o film však přesto nestačí.

Klepněte pro větší obrázek

Na film, jenž se inspiroval kontroverzním případem doživotně odsouzeného Jiřího Kajínka a jenž před svou premiérou vzbudil vlnu diskuzí, proudí doslova davy diváků. Zcela vyprodané sály hlásí multikina z Ostravy, Brna i Prahy. Některá tradiční jednosálová kina v menších městech dokonce přidávají představení, aby zájem lidí o film uspokojila.

„Zájem diváků nás strašně těší a všem děkujeme, že našemu filmu věnují dvě hodiny svého času,“ říká dojatě producent filmu Petr Jákl st.

Vyprodané sály komentují také fanoušci internetového profilu filmu Kajínek na Facebooku.

Jen za první den promítání vidělo film 26 251 diváků.

„Díky výsledkům prvního dne a s ohledem na stav předprodejů doufáme, že už během víkendu překročíme hranici 100 tisíc diváků a že se nám s Kajínkem povede zaútočit na ta nejpřednější místa v historii návštěvnosti za první víkend,“ předvídá dále distributor a koproducent filmu Konyukov.

Pro srovnání: megahit Bathory shlédlo před dvěma lety o prvním víkendu téměř 80 000 lidí, další rekordmany Vratné lahve a Ženy v pokušení přilákaly v prvních dnech přes 105 000 respektive přes 93 000 návštěvníků kin, poslední díl Shreka vidělo v polovině července letošního roku během premiérového víkendu 99 000 diváků.

Výsledky prvního víkendu, které se po vzoru Hollywoodu často udávají jako měřítko úspěchu a které předznamenávají celkový počet diváků, zaznamenávají počet diváků od čtvrtka do neděle.

ČTĚTE TAKÉ:
Vilhelmová si po premiéře Kajínka pobrečela


STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Ve čtvrtek v práci zaperlíte, ale samozřejmě v dobrém slova smyslu. Před nadřízeným se mírně naparujete, ale přitom na to máte. Ostatní vám mohou kapánek závidět eleganci. Buďte…

Nejčtenější články

Doporučujeme