Kalanetika

3. 4. 2000
Jako vše, tak i cvičení podléhá módním trendům. Trošku mě mrzí, že se začíná pozapomínat na kalanetiku.

Kalanetika

Jako vše, tak i cvičení podléhá módním trendům. Trošku mě mrzí, že se začíná pozapomínat na kalanetiku.
Při tomto jednoduchém cvičení jde o posilování určitých partií těla drobnými pohyby, což mohou bez problémů provádět i lidé středního i staršího věku, pokud netrpí vážnějšími zdravotními problémy. Posilování je kombinováno protažením, proto svaly zůstávají zpevněné, štíhlé a pružné.
Mohu potvrdit, že já i řada mých cvičenek máme s kalanetikou tu nejlepší zkušenost. U všech se zlepšila a zpevnila postava, posílily se a protáhly důležité svalové skupiny potřebné ke správnému držení těla a mnohým i ustoupily bolesti zad a hlavy.
Cvičební jednotka se skládá z nenáročného rozehřátí a protažení svalů. Pokračuje se posilováním svalových skupin - břicha, hýždí, dolních končetin,prsních svalů , svalů dna pánevního a vnitřní
strany stehen s následným protažením. Cvičení se ukončí strečinkem ( protažením celého těla).
Přestože cvičení vycházelo i na videokazetách, není vhodné podle nich začínat, protože je důležité správné provádění cviku, a to lze jen pod dohledem školené cvičitelky, protože každým nesprávným cvičením si můžete i uškodit.
Při pravidelné docházce dvakrát týdně můžete už po měsíci cítit zlepšení a po třech už zajisté uvidíte změnu. Pro pokročilé je potom připravena náročnější sestava zvaná superkalanetika a udržovací zkrácený program pro doma, kterým ovšem úplně nenahradíte cvičení celé sestavy.
Na závěr bych chtěla upozornit, že toto cvičení je i pro silnější ženy pro začátek jedno z nejvhodnějších, a proto přijďte mezi nás.

Autor: Lenka - rehabilitační sestra

Dotazy můžete zasílat i na e-mailovou adrasu: nerous@volny.cz nebo na tel. : 0606 843 359.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

O nespokojenosti v životě nemůže být řeč. Nenajde se na něm momentálně ani jediná chybička. Milí Střelci, užívejte si to. Ke konci měsíce všemu nasadíte korunu a postoupíte o pořádný kus…

Nejčtenější články

Doporučujeme