Kalanetika

3. 4. 2000
Jako vše, tak i cvičení podléhá módním trendům. Trošku mě mrzí, že se začíná pozapomínat na kalanetiku.

Kalanetika

Jako vše, tak i cvičení podléhá módním trendům. Trošku mě mrzí, že se začíná pozapomínat na kalanetiku.
Při tomto jednoduchém cvičení jde o posilování určitých partií těla drobnými pohyby, což mohou bez problémů provádět i lidé středního i staršího věku, pokud netrpí vážnějšími zdravotními problémy. Posilování je kombinováno protažením, proto svaly zůstávají zpevněné, štíhlé a pružné.
Mohu potvrdit, že já i řada mých cvičenek máme s kalanetikou tu nejlepší zkušenost. U všech se zlepšila a zpevnila postava, posílily se a protáhly důležité svalové skupiny potřebné ke správnému držení těla a mnohým i ustoupily bolesti zad a hlavy.
Cvičební jednotka se skládá z nenáročného rozehřátí a protažení svalů. Pokračuje se posilováním svalových skupin - břicha, hýždí, dolních končetin,prsních svalů , svalů dna pánevního a vnitřní
strany stehen s následným protažením. Cvičení se ukončí strečinkem ( protažením celého těla).
Přestože cvičení vycházelo i na videokazetách, není vhodné podle nich začínat, protože je důležité správné provádění cviku, a to lze jen pod dohledem školené cvičitelky, protože každým nesprávným cvičením si můžete i uškodit.
Při pravidelné docházce dvakrát týdně můžete už po měsíci cítit zlepšení a po třech už zajisté uvidíte změnu. Pro pokročilé je potom připravena náročnější sestava zvaná superkalanetika a udržovací zkrácený program pro doma, kterým ovšem úplně nenahradíte cvičení celé sestavy.
Na závěr bych chtěla upozornit, že toto cvičení je i pro silnější ženy pro začátek jedno z nejvhodnějších, a proto přijďte mezi nás.

Autor: Lenka - rehabilitační sestra

Dotazy můžete zasílat i na e-mailovou adrasu: nerous@volny.cz nebo na tel. : 0606 843 359.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Bohužel se budete muset na pracovišti věnovat kolegovi, který pomaleji chápe nebo je prostě nešikovný. To ovšem neznamená, že byste na sebe měli trvale převzít část jeho povinností. Tomu…

Nejčtenější články