Kalkulačka optimální váhy

20. 1. 2000
Chcete vědět, jestli máte optimální váhu? Jestli náhodou nejste obézní? Jaký máte typ postavy. To vše Vám na základě několika čísel prozradí nová kalkulačka váhy na Dámě.

Kalkulačka optimální váhy

Tato kalkulačka počítá index tělesné váhy v závislosti na Vaší výšce. Používá v poslední době hodně používaný index BMI "Body mass index".
Kalkulačka také počítá poměr obvodu Vašich boků a pasu. Pokud údaj neznáte, nevyplňujte. Obvod boků měřte v nejširším místě Vašich hýždí. Obvod pasu měřte v polovině vzdálenosti mezi vrcholem kyčelní kosti,kterou si nahmatáte na boku, a spodním okrajem posledního žebra.

0) { ?>

Výpočet BMI
"Body Mass Index"

Vaše váha:".$vaha." kg
"; echo "Vaše výška:".$bmivyska." cm
"; echo "Váš obvod pasu:".$pas." cm
"; echo "Váš obvod boků:".$boky." cm

"; $bmi=$vaha/(($bmivyska/100)*($bmivyska/100)); $min=(($bmivyska/100)*($bmivyska/100))*20; $max=24.9*(($bmivyska/100)*($bmivyska/100)); $bok=0; if ($boky!=0) $bok=$pas/$boky; echo "

Váš BMI:"; echo number_format($bmi,1)."

"; if ($bmi<20) { echo "Máte podváhu, udělejte s tím něco a přestaňte držet dietu"; } else { if ($bmi<25) { echo "Máte optimální váhu, jen tak dál"; } else { if ($bmi<30) {echo "Máte mírnou nadváhu, to nic neznamená, stačí se jen trochu víc pohybovat"; } else { if ($bmi<40) { echo "Máte střední obesitu, s tím by bylo již dobré něco dělat"; } else { echo "Máte těžkou obezitu, navštivte lékaře a udělejte s tím něco";}}}} echo "

Vaše optimální váha by se měla pohybovat mezi "; echo number_format($min,1)." kg a "; echo number_format($max,1)." kg.

"; ?>

Hodnoty indexu BMI

menší jak 20 podváha
20 až 24,9 normální váha
25 až 29,9 nadváha
30 až 39,9 střední obezita
40 a více těžká obezita
Váš poměr obvodu boků a pasu je:"; echo number_format($bok,1)."

"; if ($bmi<26) { if ($bok<0.60) {echo "Máte optimální váhu, přesto máte tendenci ukládání tuků v dolních partiích"; }else { if ($bok<1.02) {echo "Máte optimální váhu, a optimální tvar postavy, můžete si blahopřát"; }else { if ($bok>1.01) echo "Máte optimální váhu, přesto máte tendenci ukládání tuků v horních partiích (břicho a hruď)";}}} else { if ($bok<0.8) {echo "Máte hruškovitý (gynoidní) tvar postavy. To znamená že tuk se Vám usazuje především v dolních partiích a postava tak připomíná hrušku. Objevuje se převážně u žen, typickým příkladem je Věstonická venuše."; }else { if ($bok<1.02) {echo "Navzdory Vaší nadváze máte tuk rozložen optimálně mezi horní a dolní polovinu těla. To je dobré."; }else { if ($bok>1.01) echo "Máte postavu podobnou jablku (androidní). To znamená že tuk máte rozložen především na hrudi a břiše a postava tak připomíná jablko. Obvyklé především u mužů.";}}} echo "

";} ?>

Uvedené výsledky je třeba brát s rezervou. Nejsou vhodné například pro aktivní sportovce s vypracovaným tělem a velkým objemem svalů. Svalová hmota je těžší než tuk a to se mnohem více projeví na váze.

Zadejte pravdivě Vaše údaje.

Výška: cm
Váha: kg
Obvod pasu: cm
Obvod boků: cm

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Dny volna jsou dávno v nenávratnu, ale již brzy vás čeká další víkend. V práci to nestojí za nic, ale nepodléhejte depresi. Vaše schopnosti a komunikace s kolegy jsou výborné. Jediný…