Kam na dovolenou - Korfu, Kos, Santorini, Chalkidiki

18. 6. 2001
Kam na dovolenou - Korfu, Kos, Santorini, Chalkidiki
Tentokrát se podíváme na ostrovy Korfu, Kos, Santorini, Zakynthos a trojici poloostrovů Chalkidiki.

Kam na dovolenou - Řecko

Korfu
Nádherný ostrov Středozemního moře s mírným podnebím. Na ostrově naleznete klasické řecké scenérie s krásnou přírodou, nádhernými plážemi a historickými památkami. Korfu, to jsou rušné ulice plné zábavy a zároveň klidná zákoutí se šplouchajícím mořem.

 

 

Aktuální počasí na Yahoo
Čedok - Hotel -  11 dní v červenci - 20.990,-
Čedok - Apartmán -  11 dní v červenci - 13.790,-
Jihotrans - Cyklistický zájezd - 13 dní studia v červnu nebo září, doprava autobus+trajekt - 9.500,- Kč
ALEXI Tour - letecky 12 dní - 20.6-1.7. apartmány - 7980,-

Chalkidiki
Velice oblíbená část severovýchodního Řecka. Celou oblast tvoří tři poloostrovní výběžky do Egejského moře. Na ostrovech naleznete rodné místo Alexandra Velikého, Aristotela nebo Homéra. Na poloostrovech jsou nádherné pláže, často skryté v lesích a špatně přístupné. Platí, že čím horší přístup k pláži, tím krásnější pláž najdete. Přesto, že Chalkidiki jsou nejsevernější přímořskou oblastí, je moře zcela průzračné a čisté. Podlebí je mírné, to znamená, že pro nás je tam teplo tak akorát.
Nejnavštěvovanější je prostřední poloostrov Sithonia. Východní Athos je turisticky velice zajímavý, ale nejspíš se tam nedostanete. Pro vstup je potřeba speciální vízum, které se těžko získává. Poloostrov je zcela obydlen mnichy a putovat musíte pěšky. Pokud vízum získáte, získáte v klášterech jídlo a přístřeší zdarma. Pro ženy a samice zvířat je přísný vstup zakázán.

Aktuální počasí na Yahoo
Čedok - Hotel -  18 dní v červenci - 15.490,-
Alexi Tour - letecky 8 dní - apartmány - 9.920,-
GOLDAIR Greece tours - Apartmán 10 dní v červenci - 12.900,-
FISCHER - Studia KAPSOCHORA INN - 7 dní v červenci - 16.590,-

Kos
Ostrov plný zeleně leží nedaleko tureckého pobřeží. Najdete zde typické i několik kilometrů dlouhé písčité pláže.

 

Aktuální počasí na Yahoo
FISCHER - Hotel PORTO BELLO BEACH - 14 dní v červenci - 34.440,-

Santorini
Ostrov s rozlohou 80 km2 na vás hned po příjezdu dýchne nádhernou atmosférou s erotickou příchutí. Na ostrově se nalézá vyhaslý sopečný kráter. Na západních mohutných sopečných kráterech svažujících se do moře jsou postaveny malé bílé domečky. Taková scenérie obzvlášň při západu slunce vás opravdu uchvátí a budete si připadat jako v pohádce. Na východní straně ostrova naleznete nekonečné pískové i kamínkové pláže.

Aktuální počasí na Yahoo
GOLDAIR Greece tours - Studio 2 týdny v červenci - 22.300,-
GOLDAIR Greece tours - studio na 1týden v červenci - 17.200,-

Zakynthos
Květinová vůně, opojné víno, melodické písně, svěží vánek - kdyby toto vše tvořilo obsah parfémového flakónu, mohli byste se nadýchat nádherné a svěží atmosféry magického ostrova Zakynthos, který už staří Benátčané nazývali "Vůní levandule".   

 Je to jeden z největších ostrovů v Jónském moři - má rozlohu 406 km2 a žije na něm 40 000 obyvatelů. Scenérie ostrova je vskutku rozmanitá. Vysoké hory na severozápadě a skalnaté vnitrozemí jsou lemovány pobřežím bohatým na podmořské jeskyně. Jih ostrova tvoří nížiny a půvabné písčité pláže. 
Tempo života je pokojné, ostrované jsou milí a pohostinní. V typických vesničkách vám místní obyvatelé zakývají na pozdrav, popřípadě vás pozvou domů na skleničku nebo kávu, či vám alespoň nabídnou domácí sladké speciality.

Aktuální počasí na Yahoo
ALEXI Tours - Tam luxusní bus, zpět letadlo - červen, říjen - 15 dní apartmány - 9.660,-

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Nepřipouštíte si svou oslabenost a děláte špatná rozhodnutí. Bohužel neposloucháte ani rady ostatních rodinných příslušníků. To vás může přijít velice draho, protože se setkáváte s lidmi,…

Nejčtenější články