Kam na dovolenou? Přece na Island. Vyhrajte dovolenou snů za 70 000 Kč!

7. 11. 2019 Prezentace klienta
Island, to nejsou „jen“ velkolepé scenérie a sopky. V článku vás nejprve namlsáme na krásy Islandu, a pak vám vysvětlíme, jak si o božskou dovolenou zasoutěžíte. Je to přitom tak snadné, jako když uděláte hepčík.

2. největší evropský ostrov

Island je nejzápadnějším evropským státem a svou rozlohou je druhým v pořadí hned za Velkou Británii. Na severu se téměř dotýká polárního kruhu. Na Islandu je 355 620 obyvatel, což je dokonce méně, než má Brno (380 681 obyv.). Pokud nefandíte mačkanicím na Staroměstském náměstí, tak na Islandu vám bude lehko od srdce. Průměrná hustota osídlení je zde 3,2 kusů homo sapiens na km2.

Klepněte pro větší obrázek

Sopka, která občas kýchne

Pamatujete, jak v roce 2010 sopka Eyjafjallajökull (1445 m. n. m.) svým „kýcháním“ ochromila leteckou dopravu nad Evropou? Island se nachází na rozhraní dvou litosférických desek, takže na svém území má vedle Eyjafjallajökullu ještě další nevyhaslé sopky. Islanďané si ale s občas divočejší krajinou dovedli poradit. Příkladem je využití geotermální energie k výrobě elektřiny, vytápění skleníků, obydlí či chodníků v hlavním městě Reykjavíku. Prostě takové sci-fi uhnízděné v autentické přírodě.

Klepněte pro větší obrázek

Lepší alternativa za fontány na náměstích…

S geotermální energií souvisí i horké prameny. Těch je na ostrově tolik, až nebudete vědět, do kterého skočit dřív. Mimochodem, podle Geysiru se horkým zřídlům všude po světě říká gejzír. K sladkovodním tokům je vhodné poznamenat, že většinou se z nich dá pít! Dejme si ruku na srdce: z kterého českého jezírka či potůčku byste se dobrovolně napili?

Klepněte pro větší obrázek

Kdepak ty ptáčku hnízdo máš?

Máte rádi ptáky? Z Islandu budete u vytržení. Najdete na něm zhruba 270 druhů ptáků a 1. příčkou v oblíbenosti se chlubí papuchalci bělobradí. Pokud je neuvidíte na vlastní bulvy, potkáte je na pohlednicích a suvenýrech.

Klepněte pro větší obrázek

Island má i vlastní plemeno koní s unikátním stylem běhu: takhle se žádný jiný kůň na této planetě nepohybuje. Vedle tuleňů vás nadchnou i další vodní samci: velryby! Pokud se k nim budete chtít dostat co nejblíže, můžete nasednout na výletní loď, která vás k nim zaveze. Z městečka Húsavík máte mimochodem 98% procentní šanci, že spatříte některého z představitelů kytovců. Mezi devadesátými léty 20. století a rokem 2006 byl lov velryb zakázán. V současnosti už ale velrybí maso můžete na Islandu ochutnat…

Klepněte pro větší obrázek

Prosmrkejte se k dovolené za 70 000 Kč!

Víte, že můžete vyhrát dovolenou jen díky tomu, že smrkáte? Nakupte v jakékoli kombinaci 3 balení kapesníků Kleenex, zaregistrujte se v termínu konání soutěže na webové stránce balsamkleenex.cz a budete zařazeni do soutěže o zájezd pro 2 na Island. Pak už zbývá si jenom držet pěsti, že se štěstí usměje právě na vás! Více informací naleznete na balsamkleenex.cz.

 

Horoskopy

Naprogramujte se na příjemnou změnu! Vyžeňte si z hlavy starosti, hádky i horší zdravotní stav! Myslete výhradně na pozitivní věci. Poté se může situace změnit k lepšímu. Nebuďte na sebe…

Nejčtenější články

Doporučujeme