Kam na dovolenou? Řecko - Kréta

6. 6. 2001
Kam na dovolenou? Řecko - Kréta
Počasí u nás je nic moc a to je vhodná chvíle pro výběr letošní ideální dovolené. Postupně vás budeme seznamovat se zajímavými místy. První zastávku si uděláme v Řecku.

Kam na dovolenou? Řecko - Kréta

Počasí u nás je nic moc a to je vhodná chvíle pro výběr letošní ideální dovolené. Postupně vás budeme seznamovat se zajímavými  místy. První zastávku si uděláme v Řecku.

Řecko je magická země plná historických památek a všudypřítomných bohů. Určitě si každý z vás vybaví řeckou mytologii a bohy jako Zeus, Afrodita, Héra, Poseidón. Řecko je kolébka současné vzdělanosti a kultury.
Řecko je velice rozmanité a najdete zde opravdu vše. Krásné písčité pláže, úchvatné skalnaté útesy, vysoké hory, drsné horské oblasti, starobylé památky.
Řekové mají rádi život a podle toho žijí. Jsou stále veselí a přátelští. Moc nepracují a když peníze vydělají, jsou schopní pozvat všechny přátele a vše utratit. Přes poledne mají siestu a obchody jsou zavřené. Žijí pak dlouho do noci. Řekové nadevše milují olivy a olivový olej, který je velice zdravý.
Počasí je stále a slunečné, na ostrovech vane příjemný ale klamný vítr.

Místní měna je řecká Drachma (GRD) a snadno se počítá, neboň 100 GRD=10 Kč. V řecké měně může být dovezeno maximálně 100.000 GRD na osobu, jiné měny nejsou omezeny. Pokud se chystáte do Řecka individuálně, potřebujete finanční ekvivalent minimálně 5000 GRD na osobu na den. Bližší informace Vám poskytne konzulát Řecké republiky, Španělská 14, Praha 2, tel.:22250943, 22250955 od 9 do 13 hodin. Pro cestu potřebujete pas platný po následujících 6 měsíců, vízum není třeba. Při jízdě autem i mopedem potřebujete mezinárodní řidičský průkaz. Všude je možné si půjčit auto nebo moped, a tak si průkaz zajistěte u našich úřadů.

Kréta

Kréta je turisticky velice oblíbený ostrov. Je to nejjižnější a největší ostrov z asi 100 obydlených ostrovů. Délka ostrova je 260 km a šířka 60 km. Dělí se na čtyři provincie: Chania, Rethymnon, Heraklion a Lassithi. Na Krétě lze nalézt především  písčité pláže, na některých místech i oblázkové a kamenité. Je dobré si svou pláž najít někde opodál od města, kde je větší klid a krásně průzračné moře. Jižní část Kréty není tak vyhledávaná, neboň moře zde je kalnější a písek tmavší.
Optimální oblastí pro vaši dovolenou je oblast Chania, okolí Heraklionu, zátoka Agios Nikolaos nebo palmová pláž Vai.
Mnoho prospektů a katalogů láká na náhorní plošinu Lassithi posetou stovkami větrných mlýnů. Plošina je opravdu nádherná, ale mlýnů zde již moc nenajdete.
Na Krétě jsou nejkrásnější malebné vesničky, zákoutí plná taveren a noční přístavy a zátoky.
 

měsíc
teplota vody °C
teplota vzduchu °C
duben
15
20
květen
20
25
červen
20
25
červenec
25
30
srpen
25
30
září
20
25
říjen
20
20

Moře je velice teplé i v červnu, září a říjnu. V červenci a srpnu se teplota vody pohybuje kolem 25 °C a teplota vzduchu 30 °C. Přesto, že v říjnu je dostatečně teplé moře, přichází období dešňů a často prší. V letních měsících se s deštěm prakticky nesetkáte.
 

Cenový přehled pobytů na Krétě.
BIVAK CLUB

  1. poznávací zájezd autobusem na 17 dní, ubytování kemp - 16.790,- Kč


ČEDOK - Aghios Nikolaos Hotel PERGOLA - 8dní v červenci - 16.190,-Kč
ČEDOK - Aghios Nikolaos Apartmán - 8dní v červenci - 15.990,-Kč
ELECTRA TOURS - Ammoudara - apartmány a studia Ikaros - 11dní v červenci

  1. 14.490,-Kč


ELECTRA TOURS - Ammoudara - hotel Roxani - 11dní v červenci - 18.990,-Kč
EXIM TOURS - Amoudara - 8dní v červenci - 15.650,-Kč
EUROAGENTURA - Chania - studio - 11dní v červenci - 13.740,-Kč
EUROAGENTURA - Chania - hotel - 11dní v červenci - 19.140,-Kč
FISCHER - Chania - hotel Amnissos - 8dní v červenci - 20.580,-Kč
GOLDAIR Greece tours - Malia - apartmány na 8dní v červenci - 13.900,-Kč
GOLDAIR Greece tours - Chania - Hotel santa Marina - 8dní v červenci

  1. 24900,-Kč

autor: Michal

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Nastoupili jste na vojnu, tak musíte bojovat. S trvalým partnerem dnes všechno vyřešíte a dojdete k závěru, že bylo všechno hloupé a zbytečné. Však už to tak bývá. Na druhou stranu se vám…

Nejčtenější články

Doporučujeme