Kam na dovolenou? Řecko - Rhodos

12. 6. 2001
Kam na dovolenou? Řecko - Rhodos
O Rhodosu se říká, že je "Perlová mušle na sametové podušce". Ostrov o rozloze 1412 km2 je plný barev, krásných pláží, malebné přírody a zachovalých památek. Návštěva ostrova je vhodná jak pro oddechovou dovolenou na pláži, tak pro milovníky památek a antické kultury.

Kam na dovolenou? Řecko - Rhodos

O Řecku jsme si to hlavní řekli již minule. Zavítali jsme na oblíbený ostrov Kréta. Dnes se podíváme na Rhodos.

O Rhodosu se říká, že je "Perlová mušle na sametové podušce". Ostrov o rozloze 1412 km2 je plný barev, krásných pláží, malebné přírody a zachovalých památek. Návštěva ostrova je vhodná jak pro oddechovou dovolenou na pláži, tak pro milovníky památek a antické kultury.

Hlavní stejnojmenné město bylo založeno v roce 408 před n. letopočtem a v období své největší slávy překonávalo i slavné Athény. 

Památky jsou zachovalé a navštívit můžete především Apolónův a Afroditin chrám, antika na vás dýchne v uličkách zvučných jmen: Pythagorova, Sokratova nebo Homérova. Na ostrově byla i slavná řečnická škola, kterou navštěvoval sám Cézar, Cicero, Brutus, Pompeus a další. Ostrov proslavila i sochařská škola. 
V roce 1309 ostrov obsadili rytíři z řádu Johanitů. Zůstalo po nich mnoho antických památek a obdivovat můžete především 4km dlouhé městské hradby s věžemi, baštami a příkopy. Roku 1522 ho museli přenechat tureckému sultánovi Sulejmanovi. Rytíři se poté usadili na Maltě a jsou známí jako Maltézští rytíři. V období turecké nadvlády nesměl do hlavního města vstoupit žádný křesňan.
Navštívit můžete také třetí nejstarší město na ostrově Lindos. Vládce Kleobul zde nechal postavit chrám pro bohyni Athénu Lindskou. V úzkých uličkách, kde se místy sotva vejdou dva lidé jsou výklady plné zboží a vy nevíte, jestli máte obdivovat nabídku obchůdků nebo krásné malé čtvercové domky. 
Navštívit také můžete údolí motýlů, kde v létě poletují tisíce vzácných hnědočervených motýlů.

Tak jako všude v Řecku je dlouho do noci otevřeno v malebných uličkách mnoho obchůdků a taveren. Řecké jídlo je velice chutné a přesto, že se vám může zdát nezdravě tučné, opak je pravdou. Místní kuchyně je proslulá olivovým olejem, který má blahodárné účinky. V některých zapadlých vesničkách používají olivový olej na vše a chléb si nemažou máslem ani margarínem, ale potírají olivovým olejem.
Například obyvatelé Kréty se díky olivovém oleji dožívají nevyššího věku v Evropě.
Přátelskou atmosféru na ulicích umocňují všudypřítomné kočky a velcí pestrobarevní papoušci.

Rhodos nabízí pestrobarevnou škálu pláží. Najde si snad každý písčité zátoky se skalnatými výběžky (pláž Anthonyho Queena), dlouhé a rušné pláže s veškerým servisem po celém východním pobřeží. Mladí vyhledávají pláž ve Falikari, kde probíhají úžasné diskotéky přímo na ulici. Nejkrásnější pláží na ostrově je Tsambika (svit ohně).

Teplota vody je v květnu okolo 20°, v létě kolem 25°, někdy se vyšplhá až na 30°. Na ostrově stále vane severozápadní vítr, a tak jsou letní vedra snesitelná. V průběhu roku je až 300 dní slunečných.

Cenový přehled pobytů:
FISCHER - Hotel AFANDOU BEACH na 7dní v červenci - 20.020,- Kč
FISCHER - Hotel LOUTANIS na 7dní v červenci

  1. 18.990,- Kč

Čedok

  1. Trianta Studia a apartmány - 12dní v červenci - 18.590,- Kč

Čedok

  1. Hotel RHODOS PALLADIUM - 11dní v červenci - 39.590,- Kč

GOLDAIR Greece tours - Hotel Venus - 10 dní v červenci - 17.500,- Kč
GOLDAIR Greece tours - Hotel Golden Beach

  1. 10 dní v červenci - 29.100,- Kč

EXIM TOURS - Falikari - Studio Haniotis - 11dní v červenci od 14.890,- Kč
EXIM TOURS - Rhodos - Hotel regina - 11dní v červenci od 20.190,- Kč

autor: Michal

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Občas se vám nechce vylézt z postele a lenošili byste aspoň do oběda. Pokud máte tuto možnost, tak si ji dopřejte. Po extra náročném týdnu si ji po právu zasloužíte. Nejlepší varianta by…

Nejčtenější články

Doporučujeme