Kam na víkend v létě? Navštivte maďarské lázně Hévíz u Balatonu!

3. 7. 2019
Maďarský Hévíz byl nominován mezi TOP 20 nejlepších evropských destinací a je vyhledávaným místem nejen v zimě, ale i v létě. Kromě termálního jezera můžete navštívit také pobřeží Balatonu nebo zříceniny hradů v Sümegu, Tátice a Szigligetu, krásný je i zámek Festetic ve městě Keszthely.

Jedinečné termální jezero

Hévíz je jedinečný především díky unikátnímu léčivému termálnímu jezeru, které je největším biologicky aktivním přírodním termálním jezerem světa a koupání v něm je díky jeho teplotě (v létě až 38 °C, v zimě 23–25 °C) velmi příjemným zpestřením a atrakcí pobytu kdykoliv, bez ohledu na počasí a roční období.

Pokud tedy v létě vyhledáváte zejména slunečné a teplé dny, právě v Maďarsku je léto velmi příjemné s nejstálejším teplým počasím od července do srpna, přičemž průměrné letní teploty se zde pohybují mezi 20–30°C.

„Hévíz je neporovnatelný, žádné jiné město nenabízí turistům stejný zážitek. Hévíz je vybrán mezi hlavní evropské destinace, protože víme, že lidé, kteří jej navštíví, si odvezou stejné, nebo ještě silnější prožitky než víkendoví návštěvníci hlavních evropských měst,“ komentuje Maximilien Lejeune, ředitel European Best Destinations a dodává: „Město nabízí přesně to, co cestovatelé hledají: autenticitu a možnost prožít skutečné a jedinečné zážitky, ale rovněž najít hotely, restaurace a kavárny velmi dobré kvality a za přijatelné ceny.“

Podívejte se , jak to vypadá v lázních Hévíz:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Pomyslná půlka pracovního týdne je příjemná. Daří se vám po všech stránkách a nezapomínáte ani na své pomalejší kolegy. Nadřízený je s vámi ohromně spokojený a vy přidáváte na tempu. Jen…

Nejčtenější články

Doporučujeme