Kam nechodí domácí zvířátko, chodí doktor

12. 10. 2004
Kam nechodí domácí zvířátko, chodí doktor
Nový překvapující vědecký výzkum představený v Glasgow na 10. Mezinárodní konferenci o vztahu člověka a zvířete dokazuje, že majitelé domácích mazlíčků chodí méně často k lékaři než osoby, které domácí zvířata nevlastní.

Průzkumy provedené ve velkém měřítku na více než 11 000 Australanech, Číňanech a Němcích dokazují, že se majitelé domácích zvířátek těší lepšímu zdraví. Za dobu pěti let navštívili majitelé domácích zvířat o 15 – 20% méně často lékaře za rok než osoby nevlastnící žádné domácí zvíře1.

Výsledky ukázaly, že nejzdravější skupinou, tj. ti, kteří navštívili lékaře nejméně často, jsou lidé, kteří neustále vlastní domácí mazlíčky. Další nejzdravější skupinou jsou ti, kteří si pořídili domácí zvíře v průběhu studie, ale předtím žádné ještě neměli. Nejméně zdravou skupinou byli lidé, kteří domácí zvíře nikdy nevlastnili, nebo už nevlastnili.

zdroj: GCI Praha

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Měli byste sobě i svým blízkým dopřát nějaký nezapomenutelný zážitek. Nehleďte přitom na peníze, ostatně jich nebudete potřebovat tolik, aby vás to zruinovalo. Jděte do všeho s vervou,…

Nejčtenější články