Kam se ztratí tuk z těla, když hubnete? Budete v šoku: Jde do vzduchu!

20. 9. 2020
Kam se ztratí tuk z těla, když hubnete? Budete v šoku: Jde do vzduchu!
Nemůže jen tak zmizet a vypařit se. Možná to zní jako hloupá otázka, ale spousta z vás si ji určitě už položila, pokud jste někdy drželi dietu. Kam zmizí tuk? Praskají a vyplavují se tukové buňky, odcházejí s močí, se stolicí? Přeměňují se na teplo? Co na to říká věda?

Tuk jako oxid uhličitý

Na začátek je nutné říct, že je rozdíl mezi hubnutím (ztrátou hmotnosti) a ztrátou tuku. Úbytek hmotnosti je pokles, který vidíte na stupnici vaší váhy. To může být způsobeno ztrátou vody, svalů a samozřejmě taky úbytkem tuku. Ztráta tuku je ale množství tělesného tuku, který ztratíme ve chvíli, když tělo spálí více kalorií, než v kolik v daný den spotřebuje.

Většina odbourané tukové hmoty je vydechována jako oxid uhličitý! Tvrdí to studie australského fyzika Rubena Meermana a profesora Andrewa Browna z University of New South Wales z roku 2014 . Výzkum byl publikovaný v British Medical Journal. Mnoho lékařů a dietologů má podle nich stále mylnou představu, že se tuk přeměňuje na energii, teplo nebo svaly. Ve skutečnosti, jak zdůrazňuje Rubena Meerman, jednoduše „jde do vzduchu“.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Býci, Venuše je v báječném postavení k Uranu, proto jste komunikativní a otevírají se vám nové možnosti. Již brzy se seznámíte s osůbkou, do níž se na první pohled zamilujete. Do té…