Kam v květnu? Přeci do ZOO

14. 5. 2003
Kam v květnu? Přeci do ZOO
Začíná být opravdu krásné počasí, které vybízí k navštěvám přírody. Ideální procházkou s pojenou se zábavou a vzděláním je návětěva zoologické nebo botanické zahrady.

Novinky v pražské ZOO:

  1. Od 1. května opět jezdí v zoo lanovka!
  2. Možnost zapůjčení kočárků, invalidních vozíků či trakařů – vše zdarma
  3. Zřízení parkoviště kol a úschovny zavazadel – použití zdarma
  4. Možnost vstupu psů do areálu zoo
  5. Do zoo parníkem můžete s Pražskou paroplavební společností cestovat od 1. května denně.

JAK DO ZOO?

Autobus č. 112 jezdí každých 6 minut z Nádraží Holešovice (navazuje tramvaje č. 5, 12 a 25 nebo metro C) přes Trojskou (navazují tramvaje č. 14 a 17) až před hlavní vchod do zoo. Jednou za hodinu pokračuje i do Podhoří. Otevírací doba: Zoo Praha je otevřena po celý rok denně.

Duben, květen, září, říjen: 9.00 - 18.00 Červen, červenec, srpen: 9.00 - 19.00

Vstupné dospělí 80,- děti 0-3 zdarma děti 3-15 50,- Rodina 2+2 - 230,- Roční vstupné pro rodinu: 800,-

Akce v ZOO

  1. 17. května Den rozkvetlé sakury.
  2. 6. května, se narodilo mládě bizona. Je to samička a porod proběhl bez komlikací přímo ve výběhu. Jak je u novorozenců turovitých zvykem, zůstává v prvních dnech stočené do klubíčka a zvedne se jen proto, aby se napilo mléka. Během týdne ale začne dovádět a běhat po celém výběhu.
  3. 24. dubna se narodil sameček žirafy Rothschildovy. Jeho máma se jmenuje Berta a otcem je Šimon. Koncem tohoto týdne by se měl nový přírůstek představit ostatním žirafám ve skupině i návštěvníkům zoo.
  4. 5.května k samečkovi se narodila další dvě mláďata, tentokrát kluk a holka. Starší mládě je už ve výběhu, obě novorozená mimina zatím s matkami na dvorkách.

Není samozrejmě jen pražská Zoo. Za návětěvu stojí určitě všechny zahrady v republice. Přinášíme vám krátký přehled. Pokud máte pocit, že nějaká Zoo chybí, dejte nám vědět na m@dama.cz

foto: nikitta

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Vlastně ani nevíte, co od vás nadřízený požaduje, protože se mu stále něco nezdá. S kolegy také nevycházíte tak jako dřív, což je pro vás rána pod pás. Vaše výkony jsou jako na houpačce,…

Nejčtenější články

Doporučujeme