Kam v květnu? Přeci do ZOO

14. 5. 2003
Kam v květnu? Přeci do ZOO
Začíná být opravdu krásné počasí, které vybízí k navštěvám přírody. Ideální procházkou s pojenou se zábavou a vzděláním je návětěva zoologické nebo botanické zahrady.

Novinky v pražské ZOO:

  1. Od 1. května opět jezdí v zoo lanovka!
  2. Možnost zapůjčení kočárků, invalidních vozíků či trakařů – vše zdarma
  3. Zřízení parkoviště kol a úschovny zavazadel – použití zdarma
  4. Možnost vstupu psů do areálu zoo
  5. Do zoo parníkem můžete s Pražskou paroplavební společností cestovat od 1. května denně.

JAK DO ZOO?

Autobus č. 112 jezdí každých 6 minut z Nádraží Holešovice (navazuje tramvaje č. 5, 12 a 25 nebo metro C) přes Trojskou (navazují tramvaje č. 14 a 17) až před hlavní vchod do zoo. Jednou za hodinu pokračuje i do Podhoří. Otevírací doba: Zoo Praha je otevřena po celý rok denně.

Duben, květen, září, říjen: 9.00 - 18.00 Červen, červenec, srpen: 9.00 - 19.00

Vstupné dospělí 80,- děti 0-3 zdarma děti 3-15 50,- Rodina 2+2 - 230,- Roční vstupné pro rodinu: 800,-

Akce v ZOO

  1. 17. května Den rozkvetlé sakury.
  2. 6. května, se narodilo mládě bizona. Je to samička a porod proběhl bez komlikací přímo ve výběhu. Jak je u novorozenců turovitých zvykem, zůstává v prvních dnech stočené do klubíčka a zvedne se jen proto, aby se napilo mléka. Během týdne ale začne dovádět a běhat po celém výběhu.
  3. 24. dubna se narodil sameček žirafy Rothschildovy. Jeho máma se jmenuje Berta a otcem je Šimon. Koncem tohoto týdne by se měl nový přírůstek představit ostatním žirafám ve skupině i návštěvníkům zoo.
  4. 5.května k samečkovi se narodila další dvě mláďata, tentokrát kluk a holka. Starší mládě je už ve výběhu, obě novorozená mimina zatím s matkami na dvorkách.

Není samozrejmě jen pražská Zoo. Za návětěvu stojí určitě všechny zahrady v republice. Přinášíme vám krátký přehled. Pokud máte pocit, že nějaká Zoo chybí, dejte nám vědět na m@dama.cz

foto: nikitta

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Po pravdě jste si mysleli, že prožijete tento měsíc ve větší pohodě. Největší starosti vám dělá ponurá nálada, které se prosté nemůžete zbavit. Dobrá zpráva: pokud pracujete z domu,…

Nejčtenější články

Doporučujeme