Kam vyrazit o podzimních prázdninách? Jeseníky vás okouzlí nedotčenou krásou

26. 10. 2021
Jeseníky v oblibě zastínily Krkonoše nebo Šumava, ale přitom to tu není o nic méně krásnější. A zvlášť na podzim si tu užijete božský klid. Využijte svátečního dne, prodlužte si víkend a vyrazte poznávat krásy Jeseníků!

Dolní Morava

V zimě se tu hlavně lyžuje, ale po zbytek roku je jedním z největších lákadel Stezka v oblacích, která se v nadmořské výšce 1119 metrů tyčí nad všemi sjezdovkami. Díky tomu, jak ční z krajiny, ji uvidíte ještě mnohem dříve, než zaparkujete dole pod kopcem. Obdivujte ji tedy i z dálky – je totiž dílem architekta Zdeňka Fránka. Přímo k ní vyjedete lanovkou nebo si vyšlápnete některou ze zážitkových tras. Vlastní stezka pak vede po příjemné dřevěné a bezbariérové lávce, cestu si můžete ozvláštnit, případně zkrátit díky husté síti vedoucí z jednoho patra do druhého anebo přes stometrový tobogan. Rozhodně si ji vyjděte až nahoru, kde čeká ten nejkrásnější výhled a ještě jedna adrenalinová atrakce – síť vznášející se nad krajinou.

Kam se vydat v Jeseníkách? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Venuše se na vás mračí a je v nepěkném postavení k Marsu, tudíž můžete být v lásce nejistí a nespokojení. Nechte plynout věci správným směrem a uvidíte, že se vám po čase podaří najít…