Kam za kulturou

12. 3. 2001
Kulturní tipy na tento týden.

Kam za kulturou

V divadle v Celetné proběhla 10.3. premiéra TARTUFFE. Vedle Don Juana, Misantropa a Lakomce je to to nejlepší, co Moliere napsal. Ve své době tato komedie způsobila skandál. Hra je aktuální i dnes. Nabízí bravurní dialogy a situace. V režii Michala Langa hrají Kamil Halbich, Nina Divíšková, Ivan Řezáč, Klára Cibulková a další.

Činohra Národního divadla uvádí tento týden "Obsluhoval jsem anglického krále" od B. Hrabala. V hlavní trojroli uvidíte M.Preisse, O. Pavelku a J. Somra.

Ve Státní opeře byste si neměli nechat ujít balet "Labutí jezero" od Čajkovského.

Pokud se chcete trochu zasmát a shlédnout Mela Gibsona v nezvyklé roli, navštivte v kině film "Po čem ženy touží". Mel Gibson to ví.

V rámci akce Český Lev můžete navštívit i film "Kytice" podle básnické předlohy Karla Jaromíra Erbena. V režii F.A. Vrabce uvidíte Bolka Polívku, Zuzanu Bydžovskou, Dana Bártu, Lindu Rybovou a Věru Galatíkovou.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Raci prožijí úspěšné pondělí. Štěstěna jim přeje ve všech oblastech, ale mimořádně je nakloněna lásce, financím i pracovním vztahům. Konečně máte pocit, že jste pro nadřízeného…

Nejčtenější články

Doporučujeme