Kam za velikonoční inspirací?

4. 4. 2001
Kam za velikonoční inspirací?
S blížícími se Velikonocemi Vám doporučujeme návštěvu Minigalerie Inspirace na Černém Mostě, kde právě probíhá výstava velikonočních výrobků.

Kam za velikonoční inspirací?

S blížícími se Velikonocemi Vám doporučujeme návštěvu Minigalerie Inspirace na Černém Mostě, kde právě probíhá výstava velikonočních výrobků. Jde o práce žen ( žen na mateřské dovolené, žen nezaměstnaných nebo žen, které tyto předměty vyrobily ve svém volném čase) z celé naší republiky. Výstavu pořádá sdružení Občanská inspirace. Z vystavovaných předmětů jde především o velikonoční vazby, kraslice, různá prostírání a ubrusy s velikonoční tematikou apod. Na výstavě můžete shlédnout i práce handicapovaných spoluobčanů z tzv. chráněných dílen - výrobky z proutí, velikonoční svíčky, keramiku... Peníze utržené z prodeje těchto exponátů putují jak ženám, tak i chráněným dílnám ( cena jednotlivých výrobků se pohybuje v průměru od 100,- do 300,-Kč).

Minigalerie Inspirace v Kučerově ulici 768 na sídlišti Černý Most funguje dva roky. Kromě výtvarných a dramatických kroužků pro děti a výstavní galerie je zde i právní poradna, kterou využívají především ženy.

Autor: Dana Švigová

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Jako málokdo víte, že hvězdy člověku pouze trochu pomáhají, nebo někdy prostě jen maličko zbrzdí nepříjemnosti, avšak nedokážou pozměnit základní životní nasměrování člověka. Zejména ne…

Nejčtenější články