Kamarád do deště 2 slaví 30 let: První role pro Krainovou a tajná láska s Tofim

27. 10. 2022
Málokterý film dokázal s lehkostí vykreslit atmosféru porevoluční Prahy a život na hraně jako krimi komedie Kamarád do deště 2: Příběh z Brooklynu, který volně navazuje na těsně předrevolučního Kamaráda do deště. Letos je to třicet let, kdy se před kamerami společně objevila trojice Simona Krainová, Lukáš Vaculík a Sagvan Tofi. Jak na natáčení vzpomínají a proč nevznikl třetí díl?

Kamarádi do deště znovu v akci

Věřte tomu, nebo ne, od odvysílání druhého dílu Kamaráda do deště – Příběhu z Brooklynu v roce 1992 uběhlo letos už třicet let. Příběh se ovšem neodehrával v jedné z newyorských čtvrtí, jak by snad název napovídal, ale na pražské diskotéce. Hlavní hrdinové ztvárnění Lukášem Vaculíkem a Sagvanem Tofim v něm zanechali svých původních profesí číšníka a taxikáře, aby si pronajali úspěšnou diskotéku Brooklyn. I když to nejdříve vypadalo, že se konečně dočkali poklidného života, opak byl pravdou. Na scéně se opět objevil zločinec Kadlec a kartami pořádně zamíchala i luxusní prostitutka v podání Simony Krainové. Co se v porevolučním pokusu o pokračování komedie Kamarád do deště dělo během natáčení a na co dodnes vzpomínají protagonisté?

Kdo je novým nejlepším kamarádem Lukáše Vaculíka? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

První prosincové dny se ponesou v duchu pracovního stereotypu a budete se tak trochu nudit. Nebuďte netrpěliví! Již brzy přijde vaše šance a vy se ukážete před nadřízeným v tom nejlepším…

Nejčtenější články

Doporučujeme