Kamarád taky rád aneb přátelé s benefitem

27. 9. 2011
Kamarád taky rád aneb přátelé s benefitem
Do kin nedávno vtrhla komedie s Milou Kunis a Justinem Timberlakem. Dvojice kamarádů se v ní snaží zjistit, jestli opravdu lze mít pouhé kamarádství s příjemným bonusem v podobě nezávazného sexu. A jak už to tak v romantických komediích bývá, samozřejmě oba na konec zjistí, že bez lásky to prostě není ono.

Spousta lidí ovšem tvrdí, že „sexuální kamarádství“ opravdu může fungovat. Jeho příznivcem jsou mladí nezadaní muži i ženy generace singles, kterých neustále přibývá. Tito lidé žijí sami, budují kariéru a chtějí se hlavně bavit, ne vázat. Na vážné vztahy se ještě necítí, nechtějí se kvůli někomu omezovat a řešit trable s láskou. A někteří by je možná i řešit chtěli, ale nedaří se jim lásku potkat.

Sex ovšem tito lidé přirozeně potřebují. A nejjednodušší cesta, jak si ho zajistit, je „kamarádská výpomoc“. Nestojí to žádnou námahu, peníze, odpadá složitý proces namlouvání, jak je tomu v případě, že chcete ulovit neznámého krasavce v baru. Jenže v sázce je zde jiná hodnota – přátelství. „Jsem sama už zhruba rok a půl, prostě se mi nedaří natrefit na toho pravého a chodit s někým jen proto, abych nebyla sama, nechci,“ vypráví třicetiletá Pražačka Karolína. „Jsem ale dost náruživá a dlouhé období bez sexu mi nedělá dobře. Jsem pak podrážděná, nepříjemná. Nechce se mi ale chodit víkend co víkend do klubů a tam balit chlapy, o kterých vůbec nic nevím. Na to se mám moc ráda.“

Karolínin kamarád David je také delší dobu sám. A tak když se jednoho večera trochu popíjelo, zábrany zmizely a večer skončil milováním u Karolíny doma. „Ráno jsme z toho byli trochu rozpačití a pak se asi měsíc navzájem vyhýbali, ale nakonec jsem to nevydržela a Davidovi zavolala,“ líčí mladá žena. „Vysvětlila jsem mu, že to bylo moc pěkné a nemusí si s tím, co se stalo, nijak lámat hlavu, že po něm nic nechci.

Na to se David zcela na rovinu zeptal, co bych řekla na to, vyjít si takhle přátelsky vstříc, když jeden z nás bude mít potřebu.“ A tak se dvojice zhruba jednou do týdne sejde čistě za účelem sexu. Jinak dál vyrážejí v partě přátel za zábavou a tráví spolu čas jako kamarádi. O jejich společných hrátkách ale nikdo jiný neví. „Přece jen mi to přijde trochu divné,“ přiznává Karolína. „Ale nechci se toho vzdát – s Davidem si v posteli naprosto vyhovujeme, tak proč něco měnit.“

Dvojic, jako jsou oni dva, stále přibývá. Ale opravdu jsou tyto vztahy tak bezproblémové, jak jejich aktéři tvrdí? Co když má některý z dvojice další sexuální partnery? „Tyto věci vůbec neřešíme. Hned na začátku jsme se shodli, že do toho, co druhý dělá, nám vůbec nic není. Na nic se neptáme, po ničem nepátráme. Používáme vždycky kondom a mimo naši týdenní hodinku potěšení si druhého v ničem nenárokujeme,“ má jasno Karolína. „Popravdě si ale myslím, že David nikoho jiného nemá, poznala bych to.“

Pokud chcete využít přitažlivého kamaráda i na jiné věci než povídání, musíte mít jasno především v tom, co od takového vztahu očekáváte. Opravdu berete dotyčného jen jako kamaráda? Pokud i třeba jen podvědomě cítíte, že byste si ho uměla představit i jako partnera, raději se do podobné akce nepouštějte. Vždy si od toho budete slibovat něco víc a pak budete jedině zklamaná, pokud váš protějšek bude jednat opravdu jako kamarád, který s vámi spí.

Navíc počítejte s tím, že chlap bude k postelovému kamarádství přistupovat opravdu jako ke kamarádství – a ani v intimních chvilkách zřejmě příliš nepřeladí na romantického pozorného milence-partnera. A i té sebeotrlejší ženě se asi po právě prožitém milování bude špatně poslouchat vyprávění o prsaté blonďaté servírce, která vašeho kamaráda uhranula v hospodě páté cenové skupiny.

Stejně tak si musíte být jisté, že kamarádův vztah k vám je ryze přátelský. Pokud má jít jen o sexuální uspokojení, zamilovaný a žárlivý parťák je to poslední, co potřebujete. Vyřešit si musíte také otázku, jak se zachováte v případě, že jeden z vás potká někoho, s kým by rád začal opravdový vztah. Budete umět vše včas a elegantně utnout? Nehrozí, že kamarád nebude chtít na ukončení poměru přistoupit? A pokud chcete, aby vše zůstalo jen mezi vámi, bude umět mlčet?

Z hlediska fyzické bezpečnosti je sex s kamarádem rozhodně lepší než svádění cizích mužů, u kterých nikdy nevíte, co se z nich vyklube, pokud je pozvete domů hned první noc. U přátel naopak hrozí zranění citů – a podle toho ke kamarádství s benefitem přistupujte. Pokud se něco pokazí, zpátky už se budete vracet velmi těžko.


POJĎTE NAKUPOVAT DO BUTIKU NA DÁMA.CZ!

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Poslední týdny jste se svým životem nebyli spokojení a bylo třeba řešit zásadní otázky. Na to vás moc neužije, protože máte spíš volnomyšlenkářský přístup. Ten vám nedovoluje škatulkovat…

Nejčtenější články

Doporučujeme