Rolling Stones jako mladí kluci v sestavě  Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Dick Taylor a Tony Chapman. Profimedia

Rolling Stones jako mladí kluci v sestavě  Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Dick Taylor a Tony Chapman. Profimedia

Rolling Stones v roce 1973 s Brianem Jonesem (druhý zleva), který později spáchal sebevraždu Profimedia
Mick Jagger a Keith Richards z Rolling Stones v roce 1970 Profimedia
Rolling Stones v roce 1968 Profimedia
Rolling Stones v roce 1968 Profimedia
27
Fotogalerie

Kameny se valí na Prahu: Jaké jsou největší skandály kapely Rolling Stones?

Už 4. července 2018 vystoupí na letišti v Letňanech v Praze britští Rolling Stones, jejichž koncert doplní také švýcarští Gotthard a česká kapela Pražský výběr. Legendárním „Stounům“ je už přes sedmdesát let a za více než padesát let existence kapely zažili neuvěřitelné věci. Jaké skandály mají Mick Jagger, Keith Richards, Ron Wood a Charlie Watts na triku?

Armáda modrých trpaslíků

Jednoho nedělního večera v roce 1967 se Mick Jagger, Keith Richards a parta jejich přátel opravdu hodně opili a zdrogovali. Jeden účastník divokého mejdanu začal při pohledu z okna křičet, že se k Richardsově zámku blíží gang modrých trpaslíků. Ve skutečnosti šlo o zástup osmnácti policistů, kteří dostali tip na party, kde se užívají nelegální látky. Přítomní stihli část z nich zlikvidovat, zbylé množství ale stačilo k tomu, aby všichni skončili přes noc za mřížemi. Celou cestu do vězení Mick Jagger plakal, zatímco Keith Richards si pohvizdoval.

Jak to vypadalo na pražském koncertě Rolling Stones v roce 1990? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Popel mrtvého otce

Mezi muzikanty se říká pověra, že „Myši, švábi a Keith Richards přežijí cokoliv.“ Něco na tom bude, protože podle všech přírodních zákonů je s podivem, že vůbec ještě žije. Svým tělem totiž prohnal obrovské množství drog a nejrůznějších prášků včetně těch na menstruaci. Vrcholem ale bylo, když nosem šňupnul také popel svého mrtvého otce.

Pokračování 3 / 5

Oheň v koupelně

Když v roce 1972 Rolling Stones vyrazili do Ameriky, bylo to turné plné drog a sexuálních orgií. Během zastávky v Chicagu byli ubytováni v domě vydavatele pánského časopisu Playboy Hugha Heffnera, kde rozjeli takovou party, jakou si lze jen těžko představit. Podle účastníků mejdanu všude tancovaly nahé dívky na vysokých podpatcích a k dostání byly jakékoliv existující drogy včetně přes metr dlouhé „lajny“ kokainu. Party skončila ve chvíli, kdy se kytarista Keith Richards a bývalý saxofonista Bobby Keys šli povzbudit do koupelny, kterou nechtěně podpálili.

Pokračování 4 / 5

Bouračka se synem

Keith Richards je největší bouřlivák kapely, o tom není pochyb. Občas ale bohužel hazardoval i se životy druhých. Když se v roce 1976 předávkoval před koncertem a nebyl schopný vystoupit, členové kapelního týmu úmyslně zničili reproduktory, čímž způsobili devadesátiminutové zpoždění. Doufali, že za tu dobu se dá Keith dohromady. Podařilo se, když ale vystoupil na pódium, odstartoval svoje sólo mohutným hrábnutím do strun, samozřejmě do těch úplně špatných. Aby toho nebylo málo, po cestě domů usnul za volantem poté, co si šňupnul heroin, a naboural do stromu. Na zadním sedadle navíc seděl jeho sedmiletý syn Marlon, který naštěstí nehodu přežil.

Pokračování 5 / 5

Klub 27

Po dlouhá léta zápasil zakládající člen „Stounů“ Brian Jones s depresemi a chronickou drogovou závislostí a soupeření s Mickem Jaggerem ani bouřlivý vztah s modelkou Anitou Pallenberg mu příliš nepomáhaly. V roce 1969, kdy už nebyl schopen vypořádávat se s manickými výbuchy, ho skupina nahradila Mickem Taylorem. O tři týdny později byl nalezen mrtvý na dně svého bazénu. V sedmadvaceti letech tak doplnil nechvalně známý „Klub 27“, jak je mezi fanoušky označována skupina muzikantů, jejichž život skončil neočekávaně v sedmadvaceti letech.

Doporučujeme

Články odjinud