KAMILA (39): Kvůli chvilkové touze jsem opustila chlapa snů, teď lituji

13. 6. 2019
Kamila měla všechno, ale myslela si, že by se mohla mít ještě lépe. Kvůli své touze opustila muže, který pro ni byl ideální, a teď toho lituje. Má ještě šanci?

S Jakubem jsme spolu chodili deset let. Vzali jsme se, koupili jsme si domek, začali s rekonstrukcí, podělili se o hypotéku. Poté jsme začali plánovat rodinu. Vlastně jsem nebyla nešťastná, ale možná usazená až moc.

Jakub kolem mě skákal, jak jsem si pískla. Vždycky mě měl na prvním místě, jenže… Já měla najednou pocit, že je málo průbojný, že by mohl víc vydělávat, být šikovnější, obratnější. Štvalo mě to všude: doma, v práci. A pak jsem udělala první krok do neznáma.

Ne, Jakuba jsem ještě nevyměnila. Ale práci ano. Nastoupila jsem do fabriky, kde byli samí chlapi. Mladí chlapi. S jedním jsme si padli do oka a začali se tajně scházet. Nejdříve jen v přátelském duchu, jenže…

Jiskra přeskočila, já se neudržela a byla jsem ztracená. Zatímco po desetiletém soužití s Jakubem se vášeň vytratila, tady jí bylo najednou mraky. A já z ní byla tak omámená, že jsem se rozhodla po pár měsících k radikálnímu řezu.

Opustit někoho po tolika letech nebylo snadné. Navíc jsme si museli dělit majetek. Ale Jakub se opět zachoval jako hodný chlap. Nehádal se, ve všem mi vyšel vstříc. A já začala randit s Vladimírem. Čekala jsem idylku, ta ale nepřišla. Hádali jsme se, Vladimír měl svoje plány, já tím hlavním ale nebyla.

Za půl roku odešel do světa a po dvou měsících mi napsal, že je konec. A mně zbyly oči pro pláč. Pár měsíců jsem pak žila nezřízeně. A když jsem se nakonec z divokých večírků probrala, začalo se mi ukrutně stýskat. Po Jakubovi.

Zkontaktovala jsem ho a zažila zklamání na druhou. Napsal mi, že ho mrzí, co se stalo, ale že čas vrátit nemůže, protože už někoho má, navíc s tou dotyčnou čeká dítě. V tu chvíli mi bylo jasné, že tenhle set jsem projela na celé čáře. Bez možnosti odvety.

V době, kdy jsem byla s Jakubem, jsem si myslela, že se o mě chlapi budou prát. Jenže po něm už vlastně žádný kvalitní nepřišel. Nikdo, s kým bych mohla a chtěla mít děti. Zatímco Jakub už má ratolesti dvě, já jsem mezi vrstevníky jediná, která je sama.

A to, že nemám děti, je pro mě asi nejhorší. Protože vím, že mi ujíždí vlak, a žádný muž na obzoru. No a hlavně: jsem si bohužel jistá, že Jakuba číslo dvě už nepotkám. Což mi k mé smůle došlo až s velkým zpožděním. Ale třeba se životního štěstí dočkám nakonec i já. Naděje přece umírá poslední…

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Vyhraňte si prostor pro rodinné štěstí. Vaši blízcí potřebují cítit blízkost a podporu. Naštěstí s tím nemáte problém a věnujete jim spoustu času. Hodně energie byste měly směrovat k…

Nejčtenější články

Doporučujeme